• - kuzen italya'dan gelecek yarın sabah onu alacam havaalanından...

- kuzenimin sevgilisi gelecekmiş bugün...

- bizim kuzen de kısa film işleriyle uğraşır...

- tatilde kuzenlerin yazlığına gideceğim...

- kuzenle çok eğlendik yaa

kim abi bu kuzen herkes kuzenini anlatıyor diye sordum kendime. ne güzel kuzenler bunlar. kuzenler ne kadar karizmatik, ne kadar eğlenceli ve sempatik. herkesin ne kadar orijinal kuzenleri var.

kuzen ben de halamgilin oğluna denk geliyor. kendisi traktör gibi heriftir. belki de sırf bu yüzden ona hiçbir zaman kuzen demedim. adam ozan arif, cengiz kurtoğlu dinleyip, kartal'la tur atardı şehrin sokaklarında; hala kurtlar vadisi izler mesela. son yıllarda artık geçim derdinde; göbeği de saldı. amcamgilin oğlu versiyon kuzen de öyle adam direksiyonun koynuna girmiş bıçkın şoförler gibi servis çekiyor sultanbeyli'de. kimseye de eyvallahı yok sorsanız.

o yüzden bende kuzen filan yok, halaoğlu dayıoğlu var. bi milletin kuzenlerine bakıyorum; bi' benim amcaoğluna bakıyorum başım dönüyor şerefsizim.
  • altı adet kuzenim var.hepimiz farklı yerlerdeyiz.hep özenmişimdir.buradan amerikadaki kuzenime sesleniyorum.aylık 10000 dolar maaş alıyosun gelirken bi iphone getir allahsız.bak millet kuzenleriyle ne güzel anlaşıyo.
  • dayı kızı ve amca oğlu çeşitleri de mevcuttur.
  • akrabalık bağları güçlü tiplerdir. hepi topu 3 tane kuzeniyle neredeyse hiç görüşmeyen benim gibiler için şaşırtıcı tiplerdir.
  • genellikle arkadaş edinemeyen tiplerdir.. kuzen çünkü hazırlop olarak aile tarafından sana sunuluyor.. kasmıyorsun kendini tanıtmakla falan... sonra karşılıklı triplere girsen de aile büyükleri barıştırıverir olur biter... kuzenleriyle bayramdan bayrama görüşenler asla anlamaz bunları...
  • (bkz: alpay erdem)
  • kuzenim yazmış ekolünden tükürdüğünü yalayan tornistancılar kümesinin elemanları.

.
  • en yakın arkadaşları kuzenleridir.
  • dişidir.

erkeklerde henüz böyle bir bug'a rastlamadım.
    (tabi ki, bana denk gelmemiş de olabilir)

bunun sebebinin kadınların daha çok başkalarının hayatlarına odaklanması, erkeklerin ise kendi hayatlarına odaklı yaşamalarından kaynaklandığını düşünüyorum. kadın; "o şunu yapmış, bu bunu almış, şu kadın şırfıntıymış, bu kadın sevgilisini aldatıyormuş.." vs tarzında takılırken adam genelde "benim yarağım büyük, ben şöyleyim, ben böyleyim, ben çok kaslıyım" vs modunda takılmayı tercih eder.
  • bende 8 tane var sadece düğün, cenaze ve bayramlarda görüşüyoruz ya da görüşmüyoruz. bir de ben tek çocugum, düşünün artik durumu.
    hiç bir zaman arkadaş konumuna geçen kuzen ilişkisini yaşamadim, bunun nedeni kuzenler arasi ilişkilerin anne-babalarin ilişkilerinin gölgesinde olması sanirim. onlar ne kadar yakinsa sen de ancak o kadar yakınsın, daha cok değil.ancak yine de yeri geldiğinde onlardan bahsediyorum, bu nedenle de tanımım "dünyalarında ne kadar yer tutuyorsa kuzenlerinden o kadar bahseden insanlardır".
hesabın var mı? giriş yap