• herşeyi anladığım ama kime şikayet edeceğiz kısmını anlamadığım başlık. ya borç var ödenmemiş banka hesabına haciz konmuş bunun neresini şikayet edeceksiniz? kaldı ki yapılandırma vardı makul miktarda taksitlendirebilirdiniz. e yani bi de şikayet edin tam olsun.
  • rakı masasında flörtlerinizle yemeyin parayı. bırakın o parayla bizi yönetenler ejder meyveli smoothie içecekler.

(bkz: svihs)
  • bakalım doğru mu anladım;

devlete borcum var. ödemiyorum. hesabımda para da var. devlet bu paralara e-haciz koyuyor. mağdurum.

kyk kredisi olduğu için o para ödenmemeli. neden? çünkü ben mağdurum. neden mağdursun? çünkü kyk kredisi ödenir mi amk! neden ödenmez? çünkü devlet ondan bundan şundan alacağını alsın benden almasın.
  • (bkz: güzel şeyler de oluyor)

baş edit: sabahtan beri gerek küfür eden, gerek hakaret eden, gerekse destek olan herkese elimden geldiğince cevap verip izah etmeye çalıştım; ama hala okuduğunu anlamayan büyük bir güruh var. mesajlarınıza cevap alamayacaksınız artık. o yüzden boşuna kudurmayın. devletin verdiği borcu kağıdı imzalayarak alıp devletle yatağa giriyorsunuz ve sonra çıkıp ödemeyelim diyorsunuz.

sözüm herkesi kapsamıyor; ama bu paraları rakı masalarında flörtleriyle yiyenler için muhteşem olmuş. çok meşhur bir söz var hatta, bıldırki hurmalar gelir götünü tırmalar diye.

1 milyon öğrenci aldıysa bu borcu, ihtiyacı olan 10.000 kişi anca çıkar. o yüzden özenle çalışma yapılıp kuruşuna kadar alınmalıdır.

edit: zekası henüz gelişmemiş bir iki tane primat gelen kutuma küfür ve hakaretlerini bıraktılar yine. işte devlet kimlere kimlere burs veriyor. neymiş o parayla rakı masası mı olurmuş. bu parayı tercih edenlerin büyük çoğunluğu 2-3 kişi kalıyor evde. öğrencinin rakı masası keyfi ayda bir burs yatınca olur. yani bu para ile gayet normal bir rakı masası oluyor. ayrıca kimsenin ne içtiğine, neyi siktiğine ya da neyi götüne soktuğuna karışmadım ben. dediğim şey gayet basit, borcun varsa ödersin. devlete borcun varsa sike sike ödersin. ödemezsen de yaptırım uygulanır. hadi şimdi gidip kudurmaya devam edin.

edit 2: bu entryden dolayı akp'ci oldum alksmflskmlskdmglsdkmg olum ekşi sözlük gerçekten inanılmaz bir yer olmuş ya. neymiş efendim vergi borcu silinen şirketler benim sayemdeymiş. eğitilmezsiniz siz.

edit 3: sakarya'nın geyve ilçesinde 2 sene okudum. ailemden sadece ve sadece 150 tl alırdım aylık ve istanbul'a ayda bir gidip gelirdim yol masrafı oluyor diye. tren bileti gidiş dönüş 50 tl civarı tutardı. kaç kaldı 100. kitabı var, ders notu fotokopisi var, yemeği var, az lükse girince gezmesi var. ben yeri geldi tavuk fabrikasında çalıştım, yeri geldi ayva bahçesinde ayva topladım sırf cep harçlığı için. ama insanlar sırf yorulmamak için devletin hazır verdiği bursu alıp gezerdi kafelerde, barlarda. şimdi o gezenler çıkmış vik vik vik ağlıyor. evet amına koyayım sike sike ödeyeceksiniz.

tekrar ediyorum; durumu olmayanlar, ihtiyacı olanları tenzih ederim. lafım o parayla sefa sürüp borcundan kaçanlara.
  • ön edit:arkadaş hesap demiş ama maaşını çekemediğini söylüyor. maaş la hesap farklı şeyler. maaş hesabınızı vadesiz hesap gibi kullanıp dışarıdan ekstradan para gelirse bloke koyarlar. ona yapacak birşey yok. maaş hesabınıza değil maaşınızın tamamına bloke konulamaz. yanlış anlaşılma olmasın.

maaşınızın tamamına bloke konulması usulsüz işlemdir. suç isnadı oluşması için daha farklı etmenler de araştırılmalı.vergi dairesine gidip ortalığı gönül rahatlığıyla ayağa kaldırabilirsiniz.bankanın bu konuda yapabileceği hiçbirşey yok. blokeyi e hacizle direkt vergi dairesi koyuyor.
    not:bankacıyım aynı zamanda hukuk öğrencisiyim.

tavsiyem 300 500 tl yatırıp yapılandırma yapmanız yönünde.

konu ile ilgili yanlış bilinenler var. öncelikle haczi avukat koymuyor. vergi dairesi sistemde maaş ve emekli maaş hesaplarını bazen tanımadığı için hukuka aykırı bloke işleminde bulunuyor ki bu usulsüz işlem kapsamına giriyor. sistemin bu denli hassas bir konuda bu şekilde çalışması ciddi bir aksaklık olduğunun göstergesi. bin liralık borç için bile sistemleri hesapta 100 bin e bloke koyabiliyor. ben en az elli kişiyi emekli maaşına bloke konduğu için vergi dairesine gönderdim. biz koysak bi şikayette öttürürler bizi
    yanlış diğer algı. icra takibine konu dahi olsa ödememişsin hayvan diyip maaşın tamamına bloke konulmasını savunamazsın. savunursan yarın birgün hukuksuz bir eylemle karşılaştığında zırlama hakkına sahip değilsin.
    üçüncüsü ortalığa ayağa kaldırma tabiri amiyanedir. git kır dök demiyoruz. yaptıkları saçmalığı yüksek sesle dile getir ki zaten bi halt tan anlamıyor diyip üste çıkmasınlar. türkiye de devlet dairesinde işlerin ne denli yavaş yürüdüğünü anlatmamıza gerek yok sanırım. burda haklısın ve hakkını arayacaksın. hukuk öğrencileri bile ne pısırık olmuş kardeşim? üniversitede de görüyorum beş para etmez ödlek bir nesil yetişiyor resmen.
    unutmadan bunlara gerek kalmadan 300 500 tl yatırıp yapılandırma yapmak istiyorum dersen de olur.
  • bugün başıma gelen olaydır.
    kimileri demiş ki borcunu ödememişsin devlet ne yapacaktı başka?
    iyi de kardeşim bankaya kredi borcun olduğunda bankalar sadece maaşının 4'de 1'ine haciz işlemi uygulayabiliyorken devlet nasıl maaş hesabı falan dinlemeden bütün hesaplarına el koyabiliyor.
    bunun adı resmen tefecilik.
    ayın son günü.
    maaş alacağım ama hesabım blokeli.
    maaşımı çekmek için 3 bin lira ödemem lazım.
    3 bin lira ödeyebilmem için maaşımı çekmem lazım.
    kelli felli adamların milyon dolarlık vergi borçlarını ödeyen devlet, gelip benim gibi garibanın maaşına çöküyor 10 bin lira için.
    bende diyorum ki; senin gibi devletin iki yakası bir araya gelmesin!
  • vergi dairesine gidip ortalığı ayağa kaldırmayın. insan gibi konuşun. sonuçta "daireye ayı girmiş..." demesinler.

hem tornacıyım hem de ortaokul 2 öğrencisiyim.
  • yasal olarak emekli maaşı yetim maaşı vs ödenen hesaplara bloke konulamaz. kaldırabilir arkadaşınız.
    geçmiş olsun.
  • vergi dairesi şubesinden çevresi olan biri olarak bildiriyorum, adamlar gelmiş 40 yaşına hala kyksını ödememiş ( nasıl olsa seçim olurda silinir diye bi bu andavallar akıllı ya) sonra efendim nasıl bana e-haciz işlemi koyarlar tebligat olmadan. lan zaten kyk kredisi sözleşmesini imzalarken sen bunu kabul ediyorsun birde borcunu ödemediğini bildiğin halde vay efendim bana nasıl haciz koydular. ne yapacaktı devletimiz? sana hibe kredi mi verecekti amk? nasıl aldıysan öyle öde.
  • bloke konulabilen bi maaşın varsa borcunu öde diyerek desteklediğim bloke durumu.

edit: mesaj kutuma çöküp, destek ol da ödesin diyen müptezeller var. parayı yerken bana mı sordun? ben öderken kimse destek çıkmadı. borç namustur. ödeyin efendi gibi.

edit 2: ödeyin dedik diye özelden anamıza bacımıza şerefimize sövenler var. sizin ben zihniyetinizi sikeyim, hırsızlık var diye yaygara koparıp borcunu ödemiyorsan sen de hırsızsın.
hesabın var mı? giriş yap