• morgan freemana acaip benzer, bu soylenince de kizar.
  • hayatimda her zaman,cok onemli,bambaska bir yeri olacak buyuk,bilge insan.kimse beni anlamazken,yabanci ellerde bile yardimini eksik etmemis,sabirla depresyonlarimi iyilestirmistir.kendisine tesekkur ettiginizde de,'ben ne yaptim ki' diyecek kadar alcakgonulludur.sacma sapan,liseli insan kivaminda gelisen gonul maceralarindan,kronik muzikal bunalimlara kadar,her konuda tavsiye verebilir-ama bunlar herkesin soyleyecegi beylik laflar degil;ciddi,uzerinde dusunulmesi gereken tavsiyelerdir.yillardir,inandigi idealler ugruna,yolundan asla sapmayarak,sacma sapan durumlarla ugrasmaktan usanmayarak,kendisini anlayamayan zihniyete yenik dusmeyerek,bir suru ulkeden,binlerce insanin (gercekten de binlerce) hayatlarina dokunmustur.
    dogru duzgun bir mesaj birakmamissaniz,telefonunuza cevap vermesini beklemeyiniz,birazcik samimiyetiniz varsa bile,bir aksam disari cikip beraber icmeyi teklif ediniz,hatta tercihen muzik dinlemeye gidiniz,sonra derin derin tartismalara giriniz,ayni mahalleden geciyorsaniz,hemen ogle yemegine ugrayiniz,konserlerini olabildigince takip ediniz,parasiz oldugunuzu caktirmayiniz (sonra 'bu saatte queens'e metroyla gidilmez' diyip,zorla taksi paranizi verir,almazsaniz gercekten sinirlenir),sinirlendirmeyiniz,orkestrasinda calisan bir muzisyen (ya da sair,ya da herneyse) iseniz,lutfen can kulagiyla onu dinleyip,akliniz bes karis havada baska yerlere bakmayiniz,size bir gorev vermisse,ozguvensizliginize kapilip 'ama ben bunu iyi yapamam' demeyiniz (o zaten bilir sizin kapasitenizi,merak etmeyiniz)...uzun lafin kisasi,bu inanilmaz insan bir sekilde hayatiniza girmisse,bunun kiymetini bilip,saygida,sevgide kusur etmeyiniz.

resmi sitesi:
    www.conduction.us
  • babamdan bile cekinmedim bu adamdan cekindigim kadar. her tavri durusu bize birsey ogretti. bekliyorduk ama bu kadar da erken degil. en son 1 ay evvel yolda rastladigimda iyi gorundugune sevinmistim. artik aramizda degil. huzur icinde yat lawrence "butch" morris... seni cok ozluyecegiz.
  • brooklyn'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir.

bi daha gelse, yine nublu orchestra'yla, ilhan erşahin'le, eddie henderson'la izlesek de dibimiz düşse derken olmadı maestro.
  • kendisini şu sözlerle özetler: " 1968'de müziğin bir kitap gibi okunabileceği fikrini ortaya attım. hiç bilmediğiniz, okumadığınız bir kitabı alıp rastgele bir sayfa çevirip okumaya başladığınızı düşünün, belki ilginizi çekecek bir bölüme ya da hikayeninen can alıcı yerine denk gelirsiniz; bir sonraki sayfaya geçersiniz, ve ilginizi çeken başka bir şey bulursunuz, belki bir karakter tasviri. kitabı alırsanız tamamını okuyabilirsiniz. benim için sanat, hayal gücünün hayatıdır. bir resimde bir detay yakalarsam, o detay benim için bütün resme dönüşür. tüm bunlardan hareketle kendime şunu sordum: yazdığım tüm bu müzikleri nasıl daha esnek/uyumlu hale getirebilirim? tarih bize gösteriyor ki bir kere kaleme alınırsa aynen öyle gider. o zaman ben de aynı kitap ve resim örneğindeki gibi bazı bestelerimin partisyonlarını aldım ve bazı alanları izole ettim; sonra her alanı doğaçlama ile geliştirdim. doğaçlama kelimesini pek sevmesem de kullanmaktan çekinmiyorum çünkü bence doğaçlama yapan kişi aynı zamanda sezen kişidir. o yüzden parçayı " oluşturma" kısmını müzisyene bırakıp ben doğaçlama sırasında ortaya çıkan fikirlerin hangilerine yüklenmeleri gerektiğini, hangi bölümün daha uzun tutulmasını, kurdukları bir cümlenin rengini, dinamiğini ya da temposunu değiştirmelerini söyleyen ifadeler buldum. fikirleri sahnede müzisyenlerden alıyorum. ama parçayı birlikte oluşturuyoruz. doğal olarak da her konserde tekrarlanamayacak bir tecrübe oluyor."
  • maalesef bugün hayatını kaybetmiş conduct master.

http://sonofnightafternight.tumblr.com/…-january-29
  • kizsin mizsin, kendisi apacik morgan freeman'in kayip ikizidir. kendisini nisantasi'nda ilk kez gorusumun hemen ertesinde ese dosta "morgan freeman turkiye'ye gelmis", diye haber salmis ve yalanci konumuna dusmusumdur.
  • tuna ötenel'in babylon'daki bir konserini izlemeye gittiğimde görmüştüm kendisini. tanışmış elini sıkmıştım. daha sonra butch morris'in konseri oldu aynı mekanda, ben konser saatini kenardaki bank benzeri bir şeyin üzerinde beklerken, yanımdan geçti. daha sonra durdu, geri döndü, elimi sıktı, nasıl olduğumu sordu. pek keyifliydi.
  • zamanında bizi eğitip, babylon'da onun şefliğinde konsere çıkmamızı sağlamış, okuldayken bazılarının değerini anlayamadığı önemli müzik adamı, filozof.
hesabın var mı? giriş yap