• süper laz annenin maceraları 3:

anne birgün üstkattakı komşuyu aramak ister ancak yanlışlılkla evin içindeki öteki hattı arar...gelismeleri izleyelim;

evdeki öteki hat çalmaya başlar...
    laz anne: kızım baak telefon çalıooo ben telefondayım sen bak
    baila:efendım!
    laz anne:anneni ver çocugum
    (annesini tanımayan baila...)
    baila:annneeee seni arıollarrrrrr
    laz anne:oofff telefondayım dedim yaaaa
    baila:annem telefondaymıs
    laz anne telefonu kapatır anne kız utanc ıcınde sessizlige bürünür.

(bkz: lazlık bulaşıcıdır)
  • laz bir anneye sahip olmanın sonucunda her gün yaşanan enstanstanelerdir. hatta bunlardan biri annemin alt komşumuz gözleri görmeyen teyzenin bize gelmesiyle başlar;

kör komşu: ayyy ilknurcuğum bizim kız hiç yemek yemiyor.çıta gibi kaldı.
    laz anne:aaa güngör hanım sizde cok az yemek yiyorsunuz noolacak körle yatan şaşi kalkar!
    ev ahalisi:&%+^'+&
  • laz anne ve laz akrabaları -4-

evin annesi köyden on kilo süt getirtmiş ve evde kaynatmaktadır. uzun süre türkfilmi izlemeye dalan fatma teyze birden yanık kokusunu alır. süt yanmıştır! laz annenin hem kendine sövdügü hem de sinir oldugu sırada telefon çalar ve kendi kendine dövünerek telefonu açan laz anne ile su dialog yasanır:

-iyi günler, fatma kurnaz ile görüşecektim.
    -ne kurnazzıııı ben aptal fatma aptall yaktım bütün sütü simdi ben ne edeceğumm. bunu aydın'a (sütü köyden binbir zorlukla getirten kocası) nasıl diyecegum.
    -)(/=+%&^%'^
  • laz anne ve laz akrabaları -3-

laz ailesinin tornunu sevgilisi arar. telefonu türkçeyi yarım konusabilen büyük hala açar ve olaylar gelişir...

-efeenduumm
    -iyi günler teyzecigim ben yıldıray ile görüşecektim.
    lazca konustugunu sanarak...
    -yıldıraayyy mohhtiiiii (lazca gel demek) orospilerr araaiiiii.
  • laz anne-5

ünlü laz anne o zamanlar genc bir annedir ve ev işlerinde çaylaktır...
    birgün ıspanak pişirmek için ıspanakları süzgecli kaba koyar tencereyede su koyar ve fırının ustune ıspanakları bırakır ve salondakı minik bebek baila ile oynamaya gider.bir süre sonra yanık kokuları gelmeye başlar.evdeki eşine

"ahhaha salağın biri yemeği fırında unuttu" der.
    eşi karısının laz oldugunu hemen anlayarak ona bır bakış fırlatır ve laz anne her ihtimale karşı ben bir ocağa bakayim die gittiginde tencerenın masada, ıspanakları yıkadıgı plastık süzgecinde ocakta alev almıs yanmakta oldugunu görür ve içeri kocasına bagırırr...

-kazııım kooooşş o salak benmişiimmmmm!
  • laz anne birgün evde aşure pişirmektedir. kendini kaybetmiş bir şekilde bir yandan mutfagı toparlamakta bir yandan da aşureyi karıştırmaktadır. bir anda aşureye gülsuyu koymadığı aklına düşer hemen banyoya koşar ve yanyana duran ve ikiside pembe çiçekli olan gülsuyu ve aseton kutularından aseton olanı alır ve gözünü bile kırmadan aşureye boca eder. boca etmesiyle bir ateş topu tavana dogru yukselır. aseton şişesini takip eden eteşleri sondurmek için aseton şişesine basar ama içinden fıskıran asetonlarda alev alır, her yere sıçrar ve laz anne evde kendi kendine bir lav silahı yapmıs bulunur.neyseki olaylar yara alınmadan atlatılır.
  • super laz anne geri döndü-4

laz anne 99 depreminde de iş başında.depremin ardından apartmanın bahçesinde bütün site ahalisi bekleşmekteyiz.sabah olmuş ve evin babası depremin hemen ardından yalova'daki akrabaları kontrol edip henüz gelmiştir...yoldan geçen komşuyu goren laz anne;

-aaa hulyaa hanım nereye böylee?
    -ya sormayın laz hanım annemler yalovada onlara ulaşamadım ptt'ye gidiyorum telefon etmeye.
    -aaaa hulya hanım hiçgitmeyin bizim bey yeni geldi yalova'dan herkeeeeessss ölmüş.ucuncu kattakiler birinci kattan inmiş,etraf darma dumanmış.cok fena cooookkk...

die ballandıra ballandıra devam etmek isteyen laz annenın ağzı kapatılarak susturulabilir anca.kadıncagız şok
    içersinde uzaklasır.
  • laz anne ve laz akrabaları -2-

yaşlı ve hafiften bunamış büyük hala ve torunlar kowboy dizisi izlemektedir. kowboy abiler atlarıyla kasabaya dalarlar vekasaba meydanı birden toza bulanır.

büyük hala: wuuu haçen ağzuma gözüme toz doldi dahaa.(tülbentiyle agzını kapatarak)
    torun 1: halaaa film o film gercek değil.
    büyük hala: (tülbentiyle tornunun ağzını örterek) ne deysun anlamayrum heryeri tozu dumana kattu hayvan herufler. ev battu ev.
  • laz annenin en son ve en laz macerasıdır;

baila markete gitmek için evden cıkar ancak para almadıgını farkeder. bunun uzerıne annesine camdan seslenerek
    -annneaaaa para atsanneeaaa! der.
    laz anne tam parayı atacakken baila
    -annneaaa parayı mandalla aaaat! der.hedef paranın mal gibi ucusmamasıdır.
    laz anne kafasıyla onaylar ve ıceri girer. ıkı saniye sonra gelir ve
    mandalı paranın ustune koyarak!!! (para altta, mandal agırlık yaparak onu asagı dusurmesı hedeflendıgı ıcın ustte.) camdan asagı bırakır.
    fizik kanunları geregi mandal bir yana para bir yana gider. anne ve baila gülmekten yerlere yatar.bu hıkayede burda biter
    to be continued...
  • (bkz: http://www.haberciler.com/haber.php?id=1014150)

haber iki bölümden oluşuyor, gerekli kısmı buraya alalım, okuyucular posteki saymasın. coca cola'ya dava açıldığıyla ilgili bir şaka haber bu:

... konuyla ilgili açıklama yapan davacının avukatı idris karadeniz "müvekkilim marketten aldığı 2 lt.lik kampanyalı coca-cola ürününün kapağını açtığında hediye çıkmadığını ve tekrar deneyiniz yazısını görmüş. bunun üzerine kapağı kapatıp tekrar açmış ancak yine aynı şey. bunun üzerine tam 4246 defa deneme yapmasına rağmen hediye çıkmamıştır. coca-cola şirketinin tüketiciyi dolandırdığını düşünen müvekkilim şirkete dava açmaya karar vermiştir.
    biz de bugün gelerek dava dilekçemizi adliyeye teslim ettik. 10 bin
    ytl. maddi tazminat talep etmekteyiz" dedi. davadan haberdar olan coca-cola
    yönetimi adına açıklama yapan bir şirket yetkilisi olayın çok komik olduğunu ve artık karadeniz bölgesine gönderilen ürünlerin kapağına "başka şişede inşallah" yazmayı düşündüklerini söyledi.
hesabın var mı? giriş yap