• --- spoiler ---
    nicholas cage azalarak bitiyor
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

havadaki uçağın güvenli bir şekilde iniş yapmasını sağlamak için, kamyonetten uçağa sellektör yapıldığı bir sahnenin yer aldığı film.

--- spoiler ---

otobüsteyken izledim.camdan dışarıya baksam daha fazla heyecanlanırdım amk. böyle bir film.
  • o kadar çok kötüleniyor ki, meraktan izleyeceğim sanırım.
  • seyrettiğim en kötü filmlerden biri. biraz zorlasalar süper bir absürd komediye dönüşebilecekken ciddi ciddi film çekmiş adamlar. senaryo zaten zırva, dialoglar anlamsız, oyunculuklar kötü.koca yolcu uçağının içinin first calss 10 kişi eceonomy class 30 kişi olması gibi bi sürü zırvalık var. yakıt sızıyo kanatta yangın çıktı diye pilota koşturuyorlar elleşmeyin kendi söner diyor. nicholas cage filmi sıfır mimikle tamamlamış, film boyunca ölü balık gibi baktı adam. izlemeyin zamanınıza yazık. imdb'den aldığı 3 küsür not bile fazla filme.
  • nicholas cage'in neden bu filmde oynadığını anlayamadığım bir film. 3 mantıklı seçenek var.

1.ultra mega bir para teklifi aldı ve tefecilere olan borcunu ödemek için oynadı

2.birden dünyanın en dindar insanı oldu ve bunu apar topar dünyaya bunu göstermek istedi

3.çok yakın bir akrabası ölmek üzereydi ve son dileği olarak bir akrabası tarafından yönetilecek bu filmde oynaması için sözü alındı.

seneryo zaten tırt ancak uçak sahneleri o kadar gereksiz, basit, yanlış ve saçma olmuşki, anlamsız olan senaryo ile voltran oluşturup imdb'den 3.1 oy almış
  • imdb puanı 3.2 olan film. hey maşallah be...
  • sinema 2. sınıf öğrencisi yeteneksiz bir elemanın film çekmek istemesi ve babasının 3. dereceden kuzeni olan nikılıs keyci bir aile toplantısında ikna edip "temem len keraneci, oynicam" sözünü alması ile kendi kadar yeteneksiz ergen arkadaşları ile çektikleri bir film. ya da ne bileyim ben, herhalde böyle olmuştur. güneş sisteminin en kötü filmi olabilir. izlerken acaba şaka olarak çekilmiş seyircisini trolleyen bir film mi diye düşündüm.
  • genellikle filmler hakkında kötü yorum yapmam. ekşi sözlük'te "o klişe, bu klişe, klişeler silsilesi," olarak tanımlanan "çıtır çerez" filmleri bile oturup keyifle izleyebilirim. hayatımda ilk defa bir film için "rezaletin ötesi" yorumunu yapıyorum.

film net olarak dini bir film. dolayısıyla bu noktada eleştiri yapmadan evvel din kavramı ile bağlantımı açıklamam lazım. allah inancım var ancak sonrasında bütün dinlere eşit mesafedeyim. şimdi konuya geçelim.

filmi izlemeden önce kendinize şu soruyu sormanız lazım. bir tane aşırı radikal katolik ruh hastasının 120+ dakika sürecek din propagandasını oturup izlemek ister misiniz? eğer bu soruya cevabınız evet ise filmi oturup izlemenizde hiçbir sıkıntı yok. aksi takdirde kesinlikle uzak durmanız gereken bir kısım. teolojik açıdan yaklaşayım; bu filmi izleyerek allah'ın size verdiği ömrün 1.5 saat kadar bir süresini resmen çöpe atmış olacaksınız.

filmin konusu allah'ın sevdiği kullarını yanına alması. bununla birlikte saçmalıkta sınır tanınmamış:

--- spoiler ---

- günümüzde dünya öyle bir hal almıştır ki incile inanan insanlar deli muamelesi görmektedirler.
    - çocuklar inançtan muaf olduklarından olsa gerek, sorgusuz sualsiz cennete alınmışlardır.
    - karınızı aldatırsanız cennete gidemezsiniz.
    - kumar oynayan çirkef bir cüce iseniz cennete gidemezsiniz.
    - bütün müslümanlar kafalarında namaz takkesi ile gezerler. dediğim gibi ciddi bir inanç sistemine sahip değilim ancak müslümanların bu kadar net stereotip olarak betimlenmesi ve anlatılması beni bile son derece rahatsız edebildi.
    - müslümanlar cennete gidemez. uçak düşerken dahi ilk iş olarak dua edip hatim indiren müslüman kardeşimizin inancı geçersiz. aksi halde kendisinin de cennete gitmemesi için hiçbir sebep yoktu.
    --- spoiler ---
  • mel gibson'un signs isimli filminin ilk versiyonu herhalde diye dusunduren, filmin sonunda olm acaba nasil baglayacaklar cnbc e yayinliyorsa vardir bir bildikleri diye saatlerce kastiran filminin sonunda keske uygur kardesleri seyretseydik dedirten buram buram hiristiyanlik ve israil propagandasi kokan sacmalik
  • gerçek bir saçmalık olan film. cnbc-e'de yayınlanan, 16 şubat 2003 akşamı yanlışlıkla kardeşimle başına oturduğumuz, sadece ve sadece "acaba tüm bunları bir yere bağlayabilir mi bir senarist?" merakı ile sonuna dek kıpırdamadan seyrettiğimiz, filmin sonunda geçirdiğimiz şok nedeniyle yerimizden kalkalmadan kanalı dahi değiştiremediğimiz boşa harcanan emek silsilesi.
hesabın var mı? giriş yap