• "the wolf of wall street" filminin afişindeki duruşu çok hoşuma gidiyor. adamın duruşu bile yeter.
  • özel hayatında bir türlü tatmin olamayan aktör. adam son 15 yıldır dünya çapında güzel kadınlarla çıkıyor ama sonuçta hepsinden bir şekilde ayrılıyor. ayrıldığı hatunlar ise hemen akabinde mutlu evlilik yapıp çoluk çocuğa karışıyor. kendi ise hala partiden 20 kadınla ayrılma haberleriyle gündeme geliyor. yapma leocum sen eski sen değilsin. istediğin kadar coachellalarda boy göstersen de artık 40 yaşındasın silkin bir kendine gel gadasını aldığım.
  • - alo leo yeni bi film işi var gelir misin?
    - nasıl bi iş abi?
    - bol mala vurmalı.
    - ne zaman başlıyoruz?
  • genç yaşta ünlü olmuş, belli bir yeteneğe sahip, popüler, zengin, güzel kadınlarla birlikte olan ve belli ki uzun süreli ilişkilerin adamı olmayan bir insan.
    haliyle göze batıyor. hayranlarını, kendisine özenenleri geçelim. kadınları öldürdükten sonra tecavüz eden bir seri katilin hapisteyken kadınlardan aşk mektupları almış olduğunu unutmayalım. insanların beğenileri çok geniş bir skalada değişebiliyor.

bir de tabii kimilerinin eleştirilerinin hedefi haline geliyor ki, topladığı beğeniden daha ilginç bir şey bu. kendisi gibi milyon dolarlar kazanan bir sürü aktör var sektörde fakat o özellikle dikkat çekiyor. evli barklı çoluk çocuk sahibi bir adam olsa üzerinden bunca 'bilime harcanmayan paralara yazıklar olsun' edebiyatı yapılamayacaktı çünkü. kendisi kadar ünlü ve zengin olsa çoğu insanın yapacaklarını yapıyor oysa, bir fenalık yaptığı yok yani.

bilim iyidir, insanlık için yararlıdır diyorsanız, bilimle uğraşın. sanat gereklidir diyorsanız, sanatla uğraşın. üretin, çalışın, kendinizi geliştirin. ama herkesten sizin gibi olmasını beklemek saçmadır. kimseden üstün değilsiniz. ne yaparsanız yapın, kimseden üstün olduğunuz sanrısına kapılmayın. bunu söylüyorum çünkü bu dünyada ne kadar bokluk varsa, bu üstünlük sanrısının başının altından çıkıyor. en nihayetinde savaşların sebebi bile bu değil mi?
    ayrıca, ahlakçılıktan daha mide bulandıran bir şey varsa o da ahlakçının daniskası olduğu halde kendini 'açık fikirli', 'entelektüel' diye pazarlamaya çalışandır. kendinizi kandırabilirsiniz ama yemeyenler var, haberiniz olsun.
  • titanic zamanları ve şu sıralar itici, inception zamanındaysa suret harikası, yakışlı ötesi gelen aktör.
  • gerçek hayatta unlimited pussy hack'ini bulmuş üstat.
  • dicaprio:
    özürlüyken:what's eating gilbert grape
    the departed + blood diamond
    catch me if you can
    romeo + juliet
    the man in the ıron mask
    gay ve bunalımlı bir şairken:total eclipse
    the great gatsby'deki oynadığı rolün ne kadar altından kalktığı zaten ortada. yani kısacası dicaprio tam bir gerizekalıyı da oynuyor gay bir şairi de oynuyor çok zengin rolleri de oynuyor. let's talk about "legendary" actor brad.

brad pitt:
    inglorious bastards
    benjamin button
    troy
    interview with the vampire
    ocean serisi(o efsanevi piç tavırları)
    12 maymun
    seven
    fight club'a zaten girmiyorum.
    snatch(onlarca kez izlediğim ve en sevdiğim brad filmi.. nasıl unuturum.)

ben bir şey demiyorum.. dicaprio'nun da brad'in de oscarlık oyuncular olduğunu düşünüyorum.

edit akbayram: snatch'i ekledim.
  • "örnegin brad pitten gidelim ne ocean serisinde ne de inglorious bastardsta farklı bir rol oynamıştır."

bu cümleden sonra fazla yoruma gerek yok aslında, cevap vermeye değmez, yine de;

leonarda dicaprio ve brad pitt gerçekten de çok çok çok iyi oyunculardır, bunu anlamak için çok uzaklara gitmeden; fight club ve the beach'i izlemek yeterli olacaktır...
  • oscar olsam verirdim.
hesabın var mı? giriş yap