aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • ben mecnun çınar ben bu oyunu... denedim ama bozamadım... dedi ve gitti çiçeğim. gözümün bebeği leyla ile mecnun her zaman en sevdiğim dizi olarak kalacaksın...
  • bu dizinin kaderinde adam gibi final yapamamak var.

neyse öyle güzel bir sezondu ki en baştan tekrar başlatır. ama malum bölümün sonundaki sahneden gaza gelip final bekleyen beni gene hüsranda bırakmıştır. yine de olması gereken final olmuş yargılayamıyorum, herkes kendi işine baksın bu nostaljiyi bozmayalım denmiş.

son sezon türk streaming tarihinin açık ara en komik dizisiydi.

dizi de artık geri dönmeyecek şekilde(çünkü aksakallı vefat etti) bittiğine göre genel olarak şöyle ayırabilir ve puanlayabiliriz;

ilk sezon ve 2. sezon ilk 10 bölüm çok daha enerjik olan kısımdı = 9.5/10
    2. sezonun 2. yarısı en hüzünlü yerlerdi aslında ana oyuncuları kaybetmesi diziyi melankolik bişeye çevirdi ve burada kült oldu benim ve birçokları için = 11/10
    3. sezon genel olarak mehh ama arabesk bölümü olsun morgue sokağı cinayeti bölümü olsun en iyi bazı bölümler buradaydı bu yüzden = 8.5/10
    exxen ilk sezondan 2. sezon 3. bölüme = genel plot 3. sezonun üstüne çok daha iyi geldi ama prodüksiyon olarak, kurgu olarak exxen şirketi bu işi becerememiş işte da, müzik kullanımı rezaletti ama yine de eşit sayabiliriz = 8.5/10
    exxen 2*4’ten 4. sezona kadar = maalesef berbattı, 4/10
    4. sezon = finale kadar harikaydı, finaldeyse işte zaten yazdık hislerimizi = 9.2/10
  • ve leyla'ya sorarlar yıllar sonra:

"mecnûn'un sana sevgisi mi daha büyük, senin ona olan sevgin mi leylâ?"

"benim ona olan sevgim daha fazla. çünkü onun sevgisi meşhur oldu, benim sevgim ise gizli kaldı."
  • 3. sezon 76. bölüm arabeskin yasaklandığı bölüm. bölüm çok güzel detaylar barındırıyor.

mecnun ç. " bugüne kadar nasıl yaşamam gerektiğini hep siz söylediniz bana. yazılı ya da yazılı olmayan kurallarınıza uymak zorunda kaldık hep. şimdi de gelmiş bütün acılarınızı ateşe atın ve kurtulun diyorsunuz bundan. siz yapamazsınız belki ama ben bu acıyla yaşarım arkadaş."
  • exxen bölümleri çok kötü. insanın baktıkça içi acıyor.
  • politik sebeplerle bile olsa 3. sezonda kesilmesi türk televizyonlarının başına gelen en iyi şeydir.
    bir türk dizisi iyi olsa da, tutunca sakız gibi uzatılıp nahoş hale getirilmesi gelenektendir bizim ülkede malumunuz. nice dizinin böyle anası bellenmiştir.
    3. sezonda dizinin yakıtı tükenmeye başlamıştı zaten.
  • exxen'de sezon finali verdikten sonra eski sezonlara bir milyonuncu kez başlayıp 50. bölümüne geldiğim dizi. eski bölümler gerçekten ulaşılması zor bir seviyedeymiş. exxen'deki leyla ile mecnun tv'deki türk dizilerinden hallice - biliyorum biraz abartı olabilir.- olmuş. mecnun'ların evde yaviz'in manitusuna biscolata müziği eşliğinde yemek yaptıkları sahneyi çevire çevire izleyip kahkaha atıyorum.
  • leyla ile mecnun'un eski yönetmenlerinden murat onbul'un trt'de metamorfoz isimli itibar suikasti için yazılmış kara propaganda dizisinin yönetmeni olduğunu öğrendim, onur ünlü desen son sezon çalışanlarının parasını yine ödememiş. nasıl ilk zamanların tadı yakalanabilir ki, sırı dökülünce pas kaldı geriye, hoş anısıyla kalamıyor hiçbir şey, çürümüş bir şeyler var danimarka krallığında...
    not: ali atay'ın ekilmiş saçları kötü klonu gibi olmuş.
  • 2 hafta önce sıfırdan izlemeye başladığım dizi. evet, 12 yıl önce çıkmış bu efsane diziyi bu zamana kadar izlemeden durabildim, nasıl oldu ben de anlamadım.

youtube'dan izliyorum, ilk bölümünün altında şöyle bir yorum vardı: "bir efsanenin başlangıcına hoşgeldiniz. ama önden söylemeliyim ki hayatınız bir daha eskisi gibi olmayacak." galiba da haklı ha, çok garip bir dizi. izledikçe izleyesi geliyor insanın, çok fena içine çekiyor. nerede en ufak bi boşluk bulsam hemen açıyorum telefondan. tek bölümde 15 kez duygu geçişi yaşatıyorlar adama. bi gülüyorum bi gözlerim doluyor.. iyice manyak gibi bişey oldum. ama mutluyum, iyi ki daha fazla geciktirmeden başlamışım.
  • hiç izlememiş olanlar için malum kavganın yaşandığı 29. bölüme kadar kelimelerle tarif edilemeyecek bir lezzet sunan dizidir.

ne kadar şanslı olduğunuzu bilmiyorsunuz.

edit: (bkz: bu kıza kadar).
hesabın var mı? giriş yap