• raistlin majere: your magic is strong.
    lord soth: yes. i can kill with a single word. i can hurl a ball of fire into the midst of my enemies. i rule a squadron of skeletal warriors, which can destroy by touch alone. i can raise a wall of ice to protect those i serve. the invisible is discernible to my eyes. ordinary magic spells crumble in my presence. i can shape döner with my bare hands.
    raistlin:...
    lord soth: but i bow in the presence of a master

{raistlin: karizma +4}
  • türk gibi yaşamış, türk gibi ölmüş; ama yetmemiş, öldükten sonra dahi türk gibi takılmaya devam etmiştir. bu özelliğiyle hepimizden daha türk'tür. yaptıklarını tasvip edersiniz etmezsiniz orası size kalmış. ama o, öldükten sonra bile bizden biri gibi olmaya devam etmiştir. bu da bir gerçektir.

tıpkı lord soth'un içinde bir türk erkeği yattığı gibi;

bugün sofrada tuz yok diye masayı deviren,

düğünde kutlama olsun diye pompalı tüfekle havaya ateş açan,

karısının cep telefonuna çağrı geldi diye onu kıtır kıtır doğrayan her türk erkeğinin içinde de bir lord soth yatar.
  • power word kill gibi de pratik bir yeteneği vardir:
    lord soth: bi kisa maltepe
    bakkal: buyur abi
    lord soth: aha al şu 5 kağidi
    bakkal: bozuk yok muydu be soluk abicim? şimdi yeni verdik de on milyonu biliyo musun bizim için de zor oluyo her gelende olmuyop para falan ugrasmak gerekiyo çocugu yolliyip saga sola bozdurmak gerekiyo sonra onlar cocuk yollayinca biz magdur oluyoruz bizim de bozuk yoksa bile mecburen bozmak gerekiyo ki bakkal statüsündeki olayimiz bitmesin anniyon mu zira bizim..............
    lord soth: die.
  • gunumuzde kitap, televizyon ve filmlerde boy gosteren silme undeadin feyz almasi gereken en kral undead.

yok voldemortmus, yok twilightmis, yok zombiymis... sieeee. oyle undead mi olur.
  • krynn da eskiden, feci derecede onurlu şerefli durumda olan , solamniya şövalyelerinin en üst rütbelisi konumunda olan lord loren soth , bir dizi arzu ve kıskançlığın gazına maytap olup , şövalyelik düsturuna aykırı iki üç dolap çevirir. iyiden iyiye kafayi çizer. bu arada elf bi rahibeyi de bi güzel düdükler. ama şövalyelik kurumu tabi hemen buna dırlanır , elemanin kaleyi kuşatır. eleman sonra boku çuvalla yiyeceğini anlar , tanrisi paladine a dua eder yalvarir hatim indirir. sonra paladine de derki bu elemana ," bak birader , ben aşşa gökten aha bööle eşşek kadar bi kaya aticam. ama senin kafaya atmicam tabi yani. neyse , sen benim bu kayayi atmama engel olucaksin. bunu yapabilmen için istar a gidip kingpriest in benim için sarayın kahvesinde öle lele lölö konuşmasini engelliycen. ama bak bunu süre geçmeden yapican yoksa şerefsizim atarım koca dağı kafanıza."

e iyi abi tamam mamam derken bizim soth yola çikar bi şakilde küheylanina binerek. dıgıdık dıgıdık felan derken , neyse bunu yolda önce mendilciler çevirmeye çalişir durmaz ama sonra 13 adet elf çakmak saticisi kiz çevirir. derlerki "bak karin seni aldatiyo. hemde bunu söleyen 1 deil 13 dost!". soth şaşirir "hadi ya yanliş görmüş olmayin harbi mi?" diye sorar. kadinlar da "evet harbi" der.

iyiden iyiye sinire kesen soth , "acaba ben bu yaştan sonra bi de godoş mu oldum" tribinde dargaard kalesine döner. fitil olmuş bi halde kapıyı teperek açar. "ne iş isolde? vurduruomussun benim ringolara ben etrafta yokken? ne iş ulan ibiş?" diye sorar. karı yok mok dese de , soth sinirlenir çakar solamniyali tokadini. o sirada ictiği sigarasini , perdelere atip ortaliği tutuşturur. kari da ona "lan ben bişi yapmadim bari çocuğumuzu al götür bişiler yapta adam olsun" diye haykirirken bide baara çaara "paladine hertürlü belani versin eşşoleşşek!" diye bi lanet okur içinden. sonra lord soth böle orasi burasi yanmiş kül olmuş , firinda unutlumuş pirzola gibi kokan bi herif haline dönmüştür. ama şimdi kodumu osurtan güçleri vardir.

sonra sisler bunu bi şekilde barovia ya getirir. burda kendine bi çiçekçi kiz* , bide mendilci bir cüce* bulur yol arkadaşi olarak. maksadi bu barovia dan kaçmaktir. çünkü burda strahd von zarovich gibi alemlerin taşakli bi vampiri vardir. bi ton laga lugaya girişir. en iyisi alip bi şekilde okumaktir.
  • "öl"

lord soth
  • sonunda muradina erdi hafifçe, mali götürdü... mal: kitiara
  • içgüveysidir kendisi ayiptir söylemesi... para, zenginlik, mal mülk karinindir yani, lord soth efendi elf kizi diye delirse de kariyi boşarsa marangozun yaninda çalişacağini bildiği için karisinin ufak bir kazaya kurban gitmesini sağlamiştir... (bkz: anadolu sigorta)
  • (yaniliyorsam duzeltilmesi talebiyle) lord soth abimiz, bir $ekilde kendi dunyasi olan krynn'den ravenloft'a yatay geci$ yapinca, ilk olarak "kim ulan bu topragin agasi, ensesine bir $aplak atayim" du$uncesi ile baron strahd von zarovich abiyi ziyarete gider, biraz efelenir. zarovich abi de 12 okka da$hakli bir abimiz oldugundan kelli lord soth'u tartaklar, hatta daha sonra dunyasina donsun diye ona bir portal bile acar, fakat acilan portal zirhinin uzerinde oldugundan kelli lord soth kudum kudum kudurur...
  • zamaninda paladine in sabrini sonuna kadar zorlamayi kendine gorev bellemis, sonra da ninisinin didisini gormus olan sovalye bozmasi.
hesabın var mı? giriş yap