• iki hafta önce aldığım hede. başlangıçta ne kadar tereddütlü olsam da ileriye yapmış olduğum yatırım için pişman olmayacağımı veren huzur hissi beni ödemelerde biraz da olsa rahatlatıyor. en az 5 sene günlük işler için sıkıntısız kullanacağımı düşünüyorum. şarj süresinin fazlalığı, cihazın hafifliği ve diğer apple ürünleriyle sağladığı uyumluluğu beni cezbeden noktaları. tek eksi tarafı ise fiyatı denilebilir.
  • 2,5 sene geçirdim bu meretle. günlük işler için bilgisayar arıyorsanız bence daha iyi bir seçenek yok.(burada genel olarak airlerden bahsediyorum, m2 olur m3 olur vs)

şarjın girmesi konusunda belirgin bir azalma olmadı.

ısınma diye bir şey yok zaten fanı yok. windows bilgisayarlarımın hepsi kucağıma fırın koymuşum gibi olurdu bu kadar sürede.

oyun oynamak diye bir şey düşünmeyin; berbat fps, uyumlu olmayan bir sistem. adventure tarzında apple store oyunları var galiba. onlara da ben girmedim. zaten macbook alma amaçlarımdan biri oyundan uzaklaşmaktı.

uzun süre sonra alete ekran bağladım, öyle bir rahatlama geldi ki. yapabileceğim şeyler arttı sanki. 13.3 inç ekran çok küçük. onu anladım.

20 sene windows kullandıktan sonra işletim sistemi değiştirmek sıkıntılı, sorun çıktığında kendim çözerdim genellikle, işin arka yüzünü en azından bir tamirci edasıyla iyi öğrenmiştim. şimdi bu aletle çaresiz kaldığım zamanlar oluyor. ama bu sıkıntılar günlük kullanımın önüne geçen şeyler değil yine.

not: hdmi kablosuyla saçma sapan hareketler yapıyorsa (yeşil ekran, takılan video ya da ses, hiç gözükmeyen video, genel bilgisayarın takılması vs) sebebi genel olarak ekran hertz değeri. 60 yapınca düzeliyor.
  • kapalı kutu, faturalı bir adet haftaya elime geçecek. hediye geldi. kullanmayacağım. kullanmayı bilmiyorum. satmayı düşünüyorum. ederi nedir bilen varsa yeşillendirsin. ya da alıcısı varsa konuşalım.
  • 8 gb snin ofice programları için yeterli olup olmadığını merak ettiğimdir. bilen yeşillendirebilir mi?
  • güzel hoş alet de tablet alınca program işleri dışında yüzüne bakmıyorsunuz. lan ebıl istediğimiz zaman laptop gibi macos kullanabileceğimiz, istediğimiz zaman da ipad gibi dokunmatik ekranda ios ile takılabileceğimiz bir alet yap kitapsız. hem mac hem ipad taşımak zorunda mıyız alimunyum. yapın lan şunu çok mu zor.
  • elimde 1 adet az kullanılmış m1 air var. kutusu garantisi devam ediyor. yaklaşık 15 ay önce alındı. genelde çantada durdu. ilgilenenler yeşillendirsin.

edit: 8gb ram, pil sağlığı %99, 256gb ssd
  • iş bilgisayarı.

şarjının uzun süre gitmesi, fansız oluşu, ses kalitesi gerçekten premium his verirken klasik apple dış yükleme yapmama mevzusu yüzünden problem yaşıyordum kendisiyle.

sağ olsun sözlükten (bkz: heart of darkness) windows gibi dış program yüklenebileceğini hatta cracklenebileceğini gösterdi. kendisine müteşekkirim.

ilettiği siteler:
    --- spoiler ---

haxmac.cc

torrentmac.net

xmac.app

nmac.to
    --- spoiler ---
  • apple yapacağın güncellemelere koyayım hesap makinesine çevirdin cihazı.
hesabın var mı? giriş yap