• hoşlandığım insan çeşidi için kullandığım sıfat ama tam anlamını ben de bilmiyorum. biri diyo ki mütevaziliğin vuku buluşu, bir duruş, bir biçim. olabilir.

mağrur insan değerlidir, bilir kendi değerini de, ama sürekli bu duyguyla yaşamaz. mütevazilik bile yapmaz. evet duruşu sağlamdır, boynu eğiktir biraz ama. aşırı farkındalıktan yada aşırı güzellikten utanır gibi bir hal... her zaman derin bakışlar... kadınlarda çok var da az erkek var öyle mağrur. erkan oğur var en uç noktasında bu sıfatın ki insan ona erkek gözüyle bakamaz.

evet kibirle arasında kritik bir sınır var.
  • kibirli olmak ile arasında çok ince bir çizgi vardır. bir insan kendini mağrur olarak görüyorsa o kişi mağrur değil kibirlidir. aynı dahilik ile delilik arasında ki ince çizgi ile açıklanabilir bu durum.

bu durumdaki insanlar(mağrur insanlar) alçak gönüllü gibi durur fakat alçak gönüllü değillerdir, meziyetlerini bilir, duruşundan, farkından, olduğundan sanki utanır. mağrur insan kendi özelliklerini başkasının gözüne sokmaz. içinden nasıl geçiyorsa öyle davranır. olmadığı bir kalıbın içine giremez. kıskançlık duygusundan arınmışdır. insanları küçümsemeyen doğal tavırları yüzünden, çevresindekilere onlardan üstün olduğunu hissettirendir.

filmlerdeki ikinci harakter gibidir, hani o aslında filmin tüm yükünü sırtlayan gizli kahraman, işte odur.

iron man gibi değil, batman 'dir.
  • anlatım bozukluklarına neden olacak şekilde kullanılır çoğu zaman. birini yüceltmek için ya da duruşunu takdir etmek için vakur kelimesi daha uygundur, hoştur. öyle kullanalım lütfen. oh baby!
  • aklını dik durmakla bozmuş olan *.
  • kibir ile arasında kritik bir sınır varsa ki bence de var- bu arada kibir deyince tahtaya vurunuz- ben bu farkı en güzel hakkı devrim'de görüyorum.

(bkz: bu da böyle bir gözlemimdir işte.)
  • gururlu duruş anlamına gelen kelime. gurur, bir duygunun, bir içgüdünün , ifadesidir. magrur ise bu duygunun fiziki duruşudur.
  • kibirli, gururlu.
  • yeninin içinde kırık bir kolla gezer ekseriyetle.
  • inanılmaz güzel bi şarkı. sadece bugün üst üste en az onbeş kez dinledim.
    yav yapmayın böyle şarkılar.
  • hani yaralı hayvanlar vardır, avcının önünden kaçmadan, yavaş yavaş geri çekilirler. metanetle, vekarla. mağrurluk budur işte. kibirle alakası yok. soylu bir duruştur, tehlike karşısında.
hesabın var mı? giriş yap