• memur-sen genel başkanı ali yalçın: "suriyeliler zamanında buraya gelip çanakkale geçilmesin diye şehit oldu"

kaynak

suriyelilerin bundan haberi var mı ?
    abi bu nedir ya, bu ne suriyeli sevdası, suriyeli çanakkale'de savaştıysa suriye diye bir devlet niye var ?

edit: ali efendi memurların sorunları ne oldu ? enflasyon karşısında eriyen maaşlar için devletten ne talep edeceksin sen ondan haber ver.
  • suriye o dönemler osmanlı vilayetiydi bundan haberi var mı acaba.

osmanlı diye bir devlet mi kaldı.
  • göster desen bir tane suriye'li şehit mezarı gösteremeyecek ki eminim kendisi de biliyordur. geçiniz. boş açıklama.
  • utanmanız yok. bu millet bunların hesabını soracak. tarihi bile dizayn etmeye çalışanların yalanıdır. ve gerçekler bunun dediğinin tam tersidir. bak aşağıdaki listeyi duvarına as, her gün "ben bu ülkeyi haketmedim" diye ağla ve özür dile.

https://catab.ktb.gov.tr/…2d7e9a5d95b52cefce613e333
  • ayıptır, yazıktır, günahtır.
    sırf gündelik bir mevzuda tarafımı belli edeceğim diye, bir milletin tarihindeki en büyük zaferlerden birisini ve o zafer için canını vermiş yüzbinlerce insanın anısını kullanmakta bambaşka bir boyut artık.
  • ulan yalayacağım diye ne hikayeler uyduruyorlar. ne biçim memleket olduk. türk olmak dezavantaj oldu resmen.
  • (......) üniversitesi eski rektörlerinden birisi de rektör olarak atanmadan önce sosyal medya hesaplarında bu tarz paylaşımlar (ki çanakkale savaşında şehit olan suriyeli meselesi bayağı - adi bir yalandır) yapardı. siyaset ikbali arayan herkes zaman zaman bu tarz pespayelikler yapar. ali yalçın, vekillik kolluyor belli.

bu arada, bahsettiğim rektör bir dönem görev aldı, (.......) üniversitesini akp il başkanlığına bağladı nerdeyse ama günün sonunda boş damacana misali de kapıya kondu. yani "bazı hasletlerinizi" ayağa düşürdüğünüzle kalırsınız günün sonunda.

rektörüm sana söylüyorum, ali yalçın sen anla!!
  • desteklenecek açıklamadır. burada hergün suriyeli düşmanlığı yapanların işine gelse de gelmese de çanakkale'de şehit olan haleplilerin, gazzelilerin haddi hesabı yoktur. her gün yaptığınız provokasyon arzdan arşa anıt oldu, tarihten bari elinizi çekin
    edit: ekleme
  • utanmasa benim babam da suriyeli diyecek.
    arkadaş insanda azcık karakter, haysiyet olur ya!
hesabın var mı? giriş yap