• masal gibi bir diziydi. halil'in menekşe'yi sevme şekli, gelişen olaylar, kötü adamlar, tesadüfler falan, masal gibiydi. ama sonu bok gibi biten bir masal. gerek yok sanki ama yine de spoiler deyip devam edeyim; o halil'i öldürmeyecektiniz lan!
  • yönetmeni "güzel erkek "düşmanı olan dizi.

--- spoiler ---
    yani herkesi öldür halil i yaşat be adam.
    --- spoiler ---
  • aslında bu dizi acı sonla bitmesini, sıradan bir psikopat olan mustafa'nın, “basiretsizlik abidesi” komiser ömer'in dosya alanında olmasına borçludur.

yani bu “komiser rolündeki adam” hiçbir şey yapmasa, kahvesini yudumlarken serap ezgü ile bizbize izlese, hele bir de kendi beceremediği işleri (şipşakçı çetenin elemanlarını donuna kadar soyup birbirine bağlamak gibi) beceren halil'i tutuklamasa felan, mustafa daha kolay yakalanırdı.

hadi sonunda yakalandı, sonra kaçtı; komiser oraya buraya katil 10 el ateş edene kadar anca silah doğrultabilecek kapasiteye sahip sivil polisler serpiştireceğine, "mustafa kaçtı halil, gardınızı alın. keklik gibi dolaşmayın ortalıkta" dese, şimdi ben de burada “alt tarafı bir dizi” için bunca dil ve gözyaşı döküyor olmazdım.
  • insanın beynine kan sıçrattıracak kadar sinir bozucu bir konuyu işleyen film. ki bu da filmin başarısını gösterir. yinede sinirleri zayıf bünyeler izlemesin derim ben.

--- spoiler ---

buradan yönetmene sesleniyorum: lütfen bir daha kıvanç tatlıtuğ u koşturmayın. koşturacaksanız da önce koşmayı öğretin.

--- spoiler ---
  • işsizlik donemimde ev kadını modunda takip ettigim dizi..son bolumunde menekşeye yapılan zulüm sonrası kendi kendimi yedim.iş bulmalıyım lan artık
  • bir de şu var bu dizide, unutmuştum fakat atlamak istemedim;

namusunu temizlemek için taa almanya'dan istanbul'a kız kardeşini öldürmeye gelen ve kafatasının içinde beyin yerine bir diş sarımsak taşıyan küçük abi kadir de, üç gün önce meyhanede tanıştığı avro avcısı hanım ile gönül bağı kurmuş, ona “helalim” demiştir. helali olmasa nasıl aynı yatakta yatsınlar di mi? ar var namus var..

tabii sonunda kadın, okkalı cinsinden bir tekmeyi kadir'in en münasip yerine basmasıyla içimize su serpmiş, gönüllerimizin sultanı olmuştur..
  • gece gece sinirlerimi zıplatmış dizidir. mümkünse kimse izlemesin, yayından kalksın.

tek derdi, izlediği dizinin yeni bölümü olanları anlıyorum yavaştan.
  • bence ciddi ciddi güzel diziymiş, tekrarlarına bakıyorum, kaçırdıklarıma da baksam düşüncesiyle doluyorum. güzel olmuş fırat tanış da var zaten.
  • içinde bosna adı geçince bakmadan edemediğim ve kendimi kaptırdığım dizidir. bosna'ya sevdalılara selam olsun.
    ancak son sahnede gerilimi artırma adına hata yapılmış dizidir. menekşe türk vatandaşıdır ve orada çalışan bir ailenin kızı olarak aile durumundan vizeye sahip olması gerekir. dolayısıyla, alman polisi türk pasaportuna schengen vizesi olmadıkça- ki schengen yoktu damga basıldığnda- damga vuramaz. sadece vizeye bakar. pasaportun son bölümünde giriş çıkış damgası bulunan yerlere damga vurmaya yetkili türk makamlarıdır.
  • kavak yellerinin ardına konulmaması gereken dizi.. kendisini izlemedim ama kanal d de yayın akışını düzenlemekle ilgileniyor olsam kurtlar vadisinin karşısında ezilmesine göz yummayacağım dizi olurdu.. kavak yelleri ile perşembe akşamları en kötü ikincilik garanti oldugu için cuma ya asılmak daha mantıklı gibi duruyor.. hatırla sevgili nin son haftalarda yaşadığı konsept danışmanlığı skandalı neticesinde azalmaya başlayan izleyici kitlesini kendi lehime çevirmek isterdim..bana ne tabi bundan..evde oturup bunları mı düşünüyorum acaba sürekli..yes i do..
hesabın var mı? giriş yap