• sizin bir araca 1.6 milyon verebilecek durumda olup isteğinize ulaşamamanızı, altını çizdiğiniz ticari ahlaksızlıktan daha çok konuşacak insanlarla çevrili olduğumuz için bu ve buna benzer durumlardayız.
  • karaborsaya şirket engel olmaz. senin devletin devlet olacak da buna müsade etmeyecek. ama şimdi sen o şahsı biraz daha araştır bak hangi partinin hangi teşkilatındaysa o yüzden dokunamıyorlar.

şimdi vatandaş sikme dönemi. bu sikenlere mesaj vermek mi istiyorsunuz? ekmek bile almayın.
  • mesela desek güzel bir mercedes alıp hava atalım eşe, dosta ama paramızla bile araba alamıyoruz. dediğin şey de yasa dışı değil adam aracı isteyen kişiye satar. galericiler de sıfır araba satabiliyor şu anki kanunlarla(plaka çıkarılmış). önemli olan arabanın satılması. adam ederinin iki katına araba satıyor bir de alamayanlar başlık açıyor çok güzel.

özet: bu ötv'ler ile araba almaktan daha şaşırtıcı olmayan şey.

edit: bilader mesaj atıp küfür edeceğinize gidin dava açın o zaman yasa dışıysa. ben komple sistemin yanlış olduğunu söylüyorum zaten.
    bilmeden konuşmadan önce şu videoyu izleyin

edit 2: temel ekonomi dersi verelim arz-talep dengesi bozulduğunda tabii ki bir ürün satış fiyatının çok daha üstüne satılır. serbest piyasa ekonomisi böyledir. bunu engellemenin tek çözümü serbest piyasanın olmamasıdır veya arz-talep dengesinin sağlanmasıdır. bu firmanın suçu da değil arz-talep bozulduğu sürece bunu insanlar da yapar. olayın sebebi arzın yetersizliğidir. bunu engellemek de çok zor başka kişiler üzerinden yaparlar. sorunu çok sığ düşünürseniz çözüm bulamazsınız. tamam o zaman almıyorum de bak galericiler nasıl fiyat düşürmek zorunda kalıyor. sen sürekli talep et sonra ürünün fiyatı arttı. demek ki sizin sevmediğiniz şey serbest piyasa.
  • millet 2 milyona mercedes alamadıgı icin bunalıma girmis, bir de hersey cok pahalı acız diye aglarlar. ne demisler denizde kum turklerde para bitmez.
  • çokta rezalet olmayan bi durumdur. galerici parasını riske edip yatırım yaparak bayiden araç almış. bayi parasını verdiği sürece kimin kaç tane aldığına bakmaz yaptığı satışa bakar.

burada rezalet olan götü boklu bi arabanın 1.5 2 milyon tl olması.
  • zenginin rezaleti de bir başka oluyor dedirten rezalettir. adam kusursuz bir yazı dili ve imlayla, kanıtlarla ve büyük bir araştırmacılık örneğiyle rezaletini sunmuş. fakirin rezaleti de hamburger ekmeğinin ısırılmış gelmesi gibi olaylardan ibaret, fotoğraf bile koymuyorlar anlayamıyoruz ne olduğunu.
  • rezalet gibi rezalet. tam olarak tekelcilik, karaborsacilik budur arkadaslar. adam istedigine satar veya galeri istedigi kadar alir gibi bir sey yok.

sen bu adama satmayip baskasina satiyorsan suclusun.

arkadasi azmi ve isin pesini birakmadigi hakkini aradigi icin tebrik ediyorum. senin gibi vatandaslara sahip olsa bu ulke cok daha guzel bir yer olurdu.

ama sikilmeye bayilan, firsatini bulunca utanmadan geciren bu arsiz nufus fazla oldugu surece boyle hayvan gibi yasamaya devam ederiz.
  • rezalet puanım 9/10.

1 puanı da kıskançlığım yüzünden kırdım.
  • okuduğunu anlamaktan bihaber yazarlar olduğunu görmemize vesile olan başlıktır.
    benim yazarın anlattığından anladığım kadarıyla konu, galericilerin aracı alıp satması veya yazarın kaç paraya hangi aracı alacağı değildir. benim anladığım konu, bu bayilerin "normal vatandaşa" elimizde araç yok deyip galericilere bu araçların el altından satıldığı iddiasıdır.
    gerçekse rezalet gibi rezalettir, umarım gerekli araştırma yapılır ve usulsüz bir durum varsa ortaya çıkar.
  • kurumsal bir rezalettir, global ölçekli firma merkezlerince yaptırım uygulanması gereken rezalettir. hatta düpedüz kahpeliktir.

ama birazdan bu başlığın yarısı galerici karaborsacı bayilere laf etmekten çok bir arabaya 1.6 milyon tl verebilen suserlardan haz etmeyen servet düşmanı kıskanç über eşitlikçi entryleriyle dolacak. çünkü onlar kendileri üzüme erişemediği için bağcıları dövmekten orgazm olan basit tipler.

size ne amk?! isterse arabaya 5 milyon tl verir durumu varsa... adam gayet güzel şekilde resimlerle "karaborsacılık" tan şikayet etmiş, kanıtlarını sunmuş. 1.6 motor kıçıkırık denen e segment mercedesin 1,5-2 milyon olma nedeninin öfkesini bu başlıkta değil gidin ötv, dolar kuru, vergi başlıklarında kusun.
hesabın var mı? giriş yap