• 13. yüzyılda ingiltere'de merlin'in kafasına atacak domatesi nereden bulduklarını merak ettiren dizi. domatesin suçluların kafasına atılabilmesi için önce amerikanın keşfedilmesi, ordan buraya domates gelmesi, papalığın bir süre domatese karşı çıkması falan lazım. sonra bir ara ekilmesi büyümesi vs.
  • kraliçe ikinci elizabeth'i çileden çıkardığı söylenen dizi. haşmetmeap demiş ki benim atalarımın sihirle büyüyle işi olmazdı. dedem arthur britanya'yı tek sancak altında toplayacam diye 40 yıl at üstünden inmedi. dizide arthur'un camelottan çıktığı yok bu nasıl iş.
  • merlin tez zamanda bu gwen'i büyüyle güzelleştirmeyecekse, sokayım onun büyücülüğüne de, böyle diziye de affedersin. lan yapımcılar, paranız yoksa aramızda toplayıp gönderelim olm. ya estetik yaptırın o hatuna ya da güzel birini bulun onun yerine. arthur'a elbise giydirsen bu karıdan daha güzel yeminle.
  • --- s2 e3 spoiler ---
    arthur bölümün bir yerinde merlin'e "kendi seviyendeki hatunlarla takıl, akıllı ol." diyerek tavsiyede bulunur.
    merlin güler geçer.
    gülmesinin sebebi "ahah olm sen bana nasihatlarda bulunacağına kendine bak!gwen ne lan?ben şu servent halimle kendi yanıma yakıştıramam" diye düşünmüş olmasıdır.

arthur gwen'e her kur yaptığında ben kafamı kanepeye gömüyor, kulaklarımı tıkıyorum.bu duruma bir çözüm getirilsin.
    --- s2 e3 spoiler ---
  • şimdilik sadece cnbc-e de yayınlanan bölümleri itibariyle takip ettiğim severek izlediğim dizi. o yüzden henüz 2. sezonu bitirmiş diilim. ama burdan gwen'e iki çift lafım var.

arthur kadar güzel diil nebçim cast cart curt olayına girmicem. ama..bak..gwen kızım..sen ne biçim bi insansın lan? önce gittin merlin'e kırıttın; hatta bu bi zehirlenmeden yırtınca çotank diye dudağından öptün. sonra lancelot'a kırıttın. sonra döndün arthur'a kırıttın. sonra gittin lancelot'u öbtün. arthur çocuk seni kurtarmaya gelmiş prens haliyle bir teşekkür edeceğine lancelot'la seni elele görünce arthur'dan ayar yediğin için bi de arthur'a trip attın. ne işsin evladım sen. sarayda yazmadığın bi uther'la gaius kaldı be. yeter ulan artık. lütfen bu hanıma haddini bildiriniz. öf be..

3. sezonla gelen edi: hanım kızımızın kırıttığı erkeklere gwain de eklenmiştir. hayırlı olsun.

film, dizi, roman karakterlerine gerçekten sinirlenen bir insanım evet.
  • sadece morgana'nin kiyafet degistirdigi dizi.
  • bu dizinin çekilecek final bölümünde karakterlerin hepsini yan yana dizip 40 dakika boyunca "camelot" dedirtseler, çok başarılı kotarılmış bir final derim. öyle güzel söylüyor hepsi, british englishlerini yerim bunların.
  • --- spoiler ---

götümü ye gwen! allahsız üç oldu be. lan bizde bir tane bile arthur yok.

--- spoiler ---
  • bu guinevere sürpüntüsü dizinin başlarında "ben normal erkeklerden hoşlanırım" diye merline yazıyordu, sonra my lord my lord diye arthura kaydı, sonra hapisten onu kaçırsın diye garibim lancelota yamandı, en son tekrar "bigün kral olucaksın kaz gelecek yerden guinevere esirgenmez" diye arthura yanaşmaya başladı. artık guies'a kadar yolu var şıllığın..
  • ejderhalar, büyücüler, olaylar değil de bu dizideki en olağanüstü şey gwen'dir. lancelot ve arthur gibi iki adam ve gwen. hala çözülemeyen büyük sır ya da yönetmen, “önemli olan iç güzelliğidir” mesajını biraz abarttı.
hesabın var mı? giriş yap