• aşmış derecede guzel tonları olan ve sesi ile dinleyeni etkileyen gitar anfileri üreticisi. asım can gündüzün deyimiyle ise: "onunla 3 akor bas sonra yere tükür, seyirci coşar." kullanan ünlüler arasında ise joe perry , andy timmons,beck,brian baker,tim reynolds,roger glover,pat simmons,godsmack grubu, stuart zender,hal kragen,metallica grubu,paul mccartney,rolling stones grubu, skidrow, steve miller, eric peterson,scott henderson,al di meola ve daha birçokları söylenebilir.
  • yuksek performansli makinalara ve yari$ arabalarina merakli olan randall smith adli bir elektronik muhendisi nin,arkada$inin fender marka amplifikatorunu tamir ederken matrak olsun diye olu$turdugu super guclu bir amplifikator.
    (bkz: carlos santana)
    (bkz: john mc laughlin)
    (bkz: eric clapton)
    (bkz: dream theater)
    (bkz: pantera)
    (bkz: metallica)
    (bkz: steeve vai)
    (bkz: frank gambale)

gibi cilginlar tarafindan da ovulen ve tasdiklenen teknoloji harikasi cihaz.
  • vaktiyle tamir için gelen bir adet fender princeton amplinin, sırf şaka olması amacıyla, çeşitli modifikasyonlara (devre değiştirilmiş, daha güçlü transformatörler devreye dahil edilmiş ve hoparlör 12 inç jbl ile değiştirilmiş) uğratılması sonucu ortaya çıkmış (tesadüf efendim tesadüf), genellikle hi gain sınıfına dahil olan bir elektro gitar amplifikatör (anfi değil, amfi hiç değil; ampli) markasıdır. çok ama çok pahalıdır, sahip olan kişi farklı bir sınıfa dahil olmuştur artık.

edit: artık o sınıfa ben de dahil oldum.
  • (bkz: ben seni alamadum)
    (bkz: param yok idi param)

ulan alsak bile çalacak müstakil ev lazım. 1w lambalı ampliyi açamıyorum apartmanda. 100w-150w nereye çalıyorsun?
  • 2015 yilinda petalumadaki ofislerine gidip “bana 220 volt versiyonu hemen burda satin, cunku ulkemde 2-3 kati fiyata almak istemiyorum” demistim. dedigim adam da firmanin taninan kisilerinden. adam da bana “olmaz kardesim, export urunlerin yurt icinde satisi illegal” demisti. git ulkenden al ve kazik ye demisti yani. ben de almadim. hatta 2x12 rectifier kabinimi sattim.

bu gece mark iic+ modelini dijital olarak modelleyip vst/au plugin olarak cikaricam. meraklilar takipte kalin.
  • sözlükteki herkes hesabıma 3 5 yollasa anca alabileceğim, muhteşem ötesi lambalı ampler üreten mühendislik firması.bir kafa amfisi bir de sağlam kabin ile 600 liralık cortu gibson les paul'e çevirebilir.
  • kabinleri hakkında bilgi vermek gerekirse, standart bir elektrik gitar kullanıcısının evinde ve canlı performanslarında işini görebilecek yüksek kaliteli kabinler üretir. en tatmin edici, 2x12 kabinleri ise celestion v30'larla beslenmiş road king ve rectifier kabinleri mevcuttur. her ikisi de malzeme ve hoparlör olarak kardeş gibi görünsede, rectifer 2x12 kabin, kardeşi road king'den biraz daha ağır ve tekerlekler üzerinde taşınıyor, road king ise üstünde yer alan bir kulp yardımıyla iman gücüyle taşınabilecek ağırlıktadır.
    ses konusuna gelince rectifier kabin biraz daha hacimli ve bass-mid ağırlıklı bir kabin olarak düşünürsek, road king biraz daha mid-tiz karakterli ve her yola gelebilecek bir kabindir. yine de bu yorumlar subjektiftir ve her gitaristin tonu, zevki bambaşka olabileceği için, taşınabilirlik ve yer kaplama açısından road king bir adım öndedir.
  • yakın zamanda bir amfisine sahip olacağım (!) firmadır. cidden muhteşem amfiler üretmekteler. istanbulda satın alınabilecek en yetkin ve en becerikli combo amfi de onlarındır zaten (bkz: mesa boogie mark v) do-re müzik mesa boogieleri türkiyeye getirmekle muhteşem bir iş yapmıştır. bence bütün gitaristler gidip teşekkür etmeli. *

sonuç olarak: pahalı olsa da hakediyor...
  • yuksek gainli lambali amfi uretiminde hem kalitesiyle hem de fiyatlariyla zirvede olan amerikan firmasi.
  • california sound'un tam karşılığı.
hesabın var mı? giriş yap