aynı isimde "metallica (albüm)" başlığı da var
  • herhangi bir parti, kurum, inanç ya da kişiyi ilahlaştıran insanların aptal olduğunu anlamak için psikiyatri alaninda edinburgh universitesinde post doktora çalışmaları yapmış olmanıza gerek yok. orası öyle

e ama kardeşim şimdi, başta bas gitarda zeus olmak üzere tüm yunan tanrıları gelse anca bu kadar güzel müzik yapar.

iyi ki varlar dediğim karizmatik dedelerin oluşturduğu grup.
  • tuhaf bir şekilde hiçbir anımın ve bağımın olmadığı bir grup. misal linkin park, stone temple pilots, cky deyince çok şey canlanıyor fakat bunlara gelince anılarım koca bir kayıp.
  • amsterdam konserlerinde şöyle bir sahne performansı sergileyen heavy metalci dedeler.
    bize de ölmeden görmek nasip olmuştur
    görsel
  • oh be. screaming suicide'ın canlı performans video'su gelmiş hollanda konserlerinden bir hafta sonra. acaba yazınki sinemada konser gösteriminden önce turneden video yayınlamayacaklar mı hiç, diye endişelenmiştim bir ara.
  • metal camiasında değeri sıfırın altında olan vasat grup. kült tek şarkısı yahut albümü olmamasına rağmen bu kadar saygı görmesinin tek sebebi illmunati ve faiz lobisidir. dikkatli bakan gözler görecektir klipleri subliminal, beyin yıkayıcı mesajlarla dolu.
  • unforgiven
    en çok dinlediğim
  • dünya turnesinden ilk videosunu yayınlamış grup. yayınlanan şarkı screaming suicide.
    tık

yine bir konser filmi dvd'si kalitesinde. sahne devasa bir yüzük şeklinde, çevredr ayı gibi kulelerin üzerinde kavisli ekranlar var. acayip bir prodüksiyon. adamlar kazandıkları kadar harcıyor da bu işe. kim bilir kaç tır malzeme var orada.

james esp vulture gitarın sarı şeritli 72 seasons versiyonunu kullanıyor.görsel (modeli hem yapısındaki detaylardan hem de 12'inci pozisyon işareti olarak kullanılan işlemeden anlayabilirsiniz) lars'ın sarı taması old school beyaz renkten sonra en beğendiğim setlerden biri oldu. simli olanlar da güzel ama bunun ayrı bir havası var.

neyse, canavar gibi performans. herkes formunda. ses kalitesi çok iyi youtube şartlarında. kendini tekrar etmeyen set listlerden dolayı bir sürü performans kaydı oluyor. sağlam külliyat çıkar bu turneden. uzun yıllar canlı albümler, dvd'ler falan dinleriz bence. esen kalın.

edit: sleepwalk my life away de geldi. canlı performanslar beklediğimden daha iyi açıkçası.

edit 2: 72 seasons çok başarılı. breakdown kısmı biraz teklerler diyordum, bana mısın demediler..

edit 3: istanbul'a da gelin lan insafsızlar!
  • bir reddit kullanıcısı metallica şarkılarında -garage inc. hariç stüdyo albümlerinin hepsi olarak- en çok kullanılan kelimeleri çıkartmış 2 yıl önce. son albümü dışarıda tutarak baktığımızda en çok kullanılan kelimeler şu şekilde:

1. never - 146
    2. one - 127
    3. see - 124
    4. away - 95
    5. take - 92
    6. life - 89
    7. let/back - 87
    8. time - 84
    9. way - 78
    10. feel - 71
    11. hear - 69
    12. yeah - 68
    13. day/say - 62
    14. death - 61
    15. hell - 60 kez olarak sayılmış.

bunun dışında garage inc. albümünde james hetfield 82 kez yeah demiş. stüdyo albümleri arasında ride the lightning'te ise yeah kelimesini hiç kullanmamış.

son olarak soundcloud üzerinde de biri james hetfield'ın bütün yeah dediği kayıtları birleştirmiş.
  • amsterdam konserinin ikinci gününü seyrediyorum. şu an unforgiven şarkısındayım. efsane grup ya. metal müziğin zirvesi bir grup. en iyisi hatta.
  • never, “no” one sees away. take “this” life let “me” back "to my" time. "the" way "i" feel hear yeah "they" says, “till the” day death "will come to my" hell.

yeah olmasa baya baya oldu he. ama james'çiğim çoksel yeah diyor, ben çalışmamı çöpe atarım gerekirse, o seksi seksi yeah demeye devam etsin*

edit: (bkz: #152123906)
hesabın var mı? giriş yap