• edit: youtube linki gebermiş.
    trt linki
    inanılmaz diyorum çünkü bugünlerde böylesine kaliteli bir sohbeti televizyonlarımızda görmemiz mümkün değil gibi. mevcut siyasetçilerin kalitesi de ortada.
    sohbet mfö'nün bülent ecevit şiirine yaptığı bestenin ardından başlıyor. ecevit, geçmiş dönemde şiirine gelen tepkilerden yola çıkarak çağdaşlaşma, tasavvuf, kültür şoku gibi konularda döktürüyor.
    link
  • konuşmanın en can alıcı bölümü;
    ecevit: " türkiyedeki dindar kesimlerden bir kısmı başka ülkelerden ithal edilen islam anlayışına kapılmışlar. oysa türk halk tasavvufunun çok ilginç bir anlayışı vardır. başka toplumlarda din olgusu allah korkusuna dayanır. türk tasavvufunda ise din duygusu allah sevgisine dayanır ve allah sevgisi insana da sevgi ve hoşgörü olarak yansır."

şu konuşmanın güzelliğine bakar mısın. böyle bir türkiye'den başkasının hakkına zerre saygı göstermeyen tahammülsüz bir türkiye'ye.
    sonunda o çok aranan gerçek islamı bulduk sanırım..
  • rahmetli köyden kente çarpık göçün önlenmesi için köy-kent projesini başlatmıştı.
    bakın kim o ülkenin geleceğini değiştirecek projeyi rafa kaldırdı.
    http://www.istanbulhaber.com.tr/…ydi-haber-4414.htm
  • gerizekalılar doluşmuş "şimdi olsa yalaka dersiniz" diye.

ulan ecevit kendisine muhalif sanatçıyı yurtdışına yerleşmek zorunda mı bıraktı?
    "bunlar yerli değil milli değil" diye mitinglerde mi böğürdü?
    ecevit'in oturduğu koltuk mazhar'la fuat'ın oturduğu koltukla aynı lan, öyle bir kilometre uzaktan halkı selamladığı altın kaplı tahtta oturmuyor.

şaşırdınız lan iyice. önce gidin aynaya bakın. siz kimsiniz, dangalaklar?
  • yalakalık değildir. zira ecevit o vakit muhalefettedir. iktidarda doğru yol ve shp vardır. başbakan çillerdir. çiller le yapılsa yalakalıktır. ama ecevit siyasi figürden çok şair yönü ile katılmıştır.
  • izlerken neleri kaybettiğimizi bize hatırlatan videodur.

yapılan enfes sohbet, naifliğin ne kadar uzağında kaldığımızı suratımıza vurmuştur.
  • comarlarin yukselisinden once ulkenin kalite seviyesi. entellektuel bir sohbet. bugunun hukumeti ve ulke liderleri ise ciktigi programlarda neler yapiyor goruyoruz.

(bkz: rise of the comars)
  • kaybettiğin ülkeye bir dön bak istedim.
  • kaliteye bakın dediğim. nerden nereye diyor insan ister istemez gerçekten. dayım derdi zaten, haklıymış adam. "ecevit'lerden kimlere kaldık."
  • güzel zamanları gösteren video.

dedim ki "şimdi aynısı olsa yandaş derler diyecek bir sürü sığır çobanı, vasıfsız hödük çıkar", gördüğüm kadarıyla çıkmış.

kara oğlan mfö çağırmış, gitmiş. nazlı ılıcak da çağırmış, gitmiş. sırça köşküne çağırmamış dikkat, gitmiş ulan gitmiş. yani bahsi geçen uzun adam gibi karşısında durabilmek için iyi göt yalayıcısı olmak birincil kıstas değil. bu bağlamda ak piçlerin algılayamayan idrak yollarını sikeyim ben. böyle güzel bir içeriği bile sulandıracak kadar gerzek olmak böyle bir şey.
hesabın var mı? giriş yap