• terör saldırılarından kurtulamayan türkiye’ye (daha önce 2003'te de olduğu gibi) destek için, 12 ekim çarşamba akşamı babylon’da, kendi isteğiyle ücretsiz konser verecek aktivist, müzisyen, insan.

http://babylon.com.tr/…/12-ekim-2016/michael-franti
  • bir kac albumune denk gelip dinlesemde finalde bana hitap etmemesine muteakip gayet iyi muzik yapiyor kendisi.. ara ara lazim her kulaga..
    http://www.michaelfranti.com/
  • no life worth more than any other
    no sister worth less than any brother...
  • bugun okuluma (university of utah) geldiler, ogrencilere bedava konser verdiler. kolay dinlenilebilir, cosmalik, konserlik sarkilari var. ilk defa adini duydum, fazla da kalmadim zaten yarisinda ciktim gittim. duyduguma gore seyircilerin arasina dalmis atraksiyon falan yapmis.
  • her sene san francisco'nun golden gate parkında bedava bir sevgi, saygı, barış ve müzik festivali düzenleyen, bağdat gezisini takiben israil filistin sınırına da gidip buradaki tecrübelerini ¨i know i am not alone¨ adlı bir belgeselde sevenlerine yansıtmış, eylül ayının ikinci haftasında yeni albümü ¨all rebel rockers¨ı salıverecek olan muhteşem abimiz
  • yeni albümü basılması geciktiği için önceden sipariş verenlere dijital olarak sunuldu. hoş, torrent olarak indirmişdik zaten ama, şarkıların sırası değişmik, bonus parça koymuşlar falan
  • radyoda duyup sesinin tınısı ne kadar da bülent ortaçgili anımsatıyor dediğim ve o şekilde tanıştığım isim. biliyorum tarzları çok farklı ama nedense her dinlediğimde çağrışım yapıyor.
  • sürekli dinlesem ölmeyeceğimden eminim.
  • gecen yil lamb ikilisinin 'what sound?' albumune de konuk olmus, ekibin sukunet icinde soyledigi 'i cry'da yine fisiltilarla da olsa soyle bir gorunup kaybolmustu.
  • herşeyiyle mükemmel insan, mükemmel şarkıcı. seyirciyle kurduğu iletişim en üst seviyede, bu kadar eğlendiren başka birisini görmedim. şarkı aralarında anlattığı hikayeler süperdi. yaaklaşık 2.5 saat boyunca durmadan dansetti hopladı zıpladı. konser boyunca su içti, sol yüzük parmağındaki alyanstan evli olduğunu anladık ki böyle bir adamın evli olması kimilerini üzecek olsa bile benim saygı duymama yol açtı.
    grup elemanları ise başlı başına süper insanlardı. basçı abimiz süper karizmatik ve bir o kadar iyi yürekli birisi. gitaristimiz süper alçakgönüllü sempatik ve şirin, klaveyedeki patrick ise süper yetenekli ve grubun genel havası olan mütevazi birisiydi.
    konser de herkes eğlendi, hopladı zıpladı. bol bol konuştu sahnede michael abi bizde dinledik ve hak verdik. ve konser sonunda michael'a sarıldık uzun uzun. adam hiç üşenmeden bir sürü insana sarıldı konuştu. bize de bir daha gelse de tekrar dinlesek dedirtti.
hesabın var mı? giriş yap