• beetlejuice'ün ta kendisi ve aynı zamanda batman rolüne en çok yakışan aktör. bunlardan sonra çok büyük bütçeli filmlerde oynamamıştır ama mesela multiplicity'de kendisinden çıkan 3 kopyayı canlandırmıştır. bayağı zor bir iştir aslında, bir filmde aynı adama ait 4 farklı karakteri oynamak, gerçi cüneyt arkın abi de yapmıştır bunu ama, 4'ünün de ruh halleri birbirinden çok farklı olsa nası olurdu bilemem, maykıl keytın o filmde çok enteresting'dir.

yatalak bir hastayı oynadığı my life wardır mesela, adam günden güne erimektedir ama karısı da hamiledir öte yandan, adam yaşama umudunu hiç yitirmez. gerçek bi hikayeden uyarlanmıştı film ama michael keaton'un ifadeleri beni ağlatmaya yetmişti, çok başarılıydı...

en son da jack frost'ta izledim, country-rock şarkıcısıydı, kendi sesiyle hem de ve ustaydı...

gerçek ismi michael douglas olmasına rağmen, hollywood'un en başarılı, yetenekli aktörleri arasına girer, gerekirse damdan düşer.
  • "-finally, christian bale recently said he felt jealous to see ben affleck wearing the cape and cowl—do you ever get that?

+no. do you know why? because i’m batman. ı’m very secure in that."

http://www.esquire.com/…michael-keaton-batman-quote
  • belki çocukluğumun o parliament pazar gecesi sineması zamanlarını hatırlattığından, belki de peşinden koşulan o çizgi roman serisine en çok yaklaşılan filmin baş aktörü olduğundan mı bilinmez ama hala benim için en iyi batmandir, öyle de kalacaktır. kaç yıl geçmiş üstünden, en çok izlediğim film diyebilirim, televizyon verdiğinde içine kaçarcasına izler, michael abimizin coolluğuna hasta olurdum. kısaca, benim kahramınım oydu, mahalledekilerle girdiğim en güçlü süper kahraman kim sorunsalında pelerini sırtıma geçirip, kavga etme sebebimdi. film dünyamda yeri ayrıdır.
  • christian bale kendisinden daha iyi bir batman rolü oynasa da, şu ana kadar ki batman serileri içinde bruce wayne'i en iyi canlandıran aktördür.
  • kendisi en iyi bruce wayne'dir.
  • son yıllardaki rol seçimleriyle yeniden doğmuş olan oyuncudur ve evet en iyi bruce wayne olduğu da doğrudur.
  • yani allah gecinden versin yarın öbür gün ölüp gidecek olsa, "beterböcek'te çocukluğumun kahramanıydı, huzur içinde yat beetlejuice, vs." diye tonlarca entry girilir, taziyeler sunulur. şu vakte kadar ise başlığının altında sadece 45 entry vardır. neyse belki ve umarım bu yıl oscar'ı alır. alır da az biraz daha farkına varılır.
  • kendisi bruce wayne/batman'dir. diğerleri sadece sinemada michael keaton'ı oynar.
  • şimdiye dek yer almayı reddettiği filmlerin bir kısmı;

(bkz: the silence of the lambs)
    (bkz: police academy)
    (bkz: philadelphia)
    (bkz: jfk)
    (bkz: the fly)
    (bkz: pirates of the caribbean)
    (bkz: charlie and the chocolate factory)

yani anlayacağınız çok daha iyi bir kariyer şansını tepmiştir bu abimiz.
  • eddie redmayne in hakkını teslim edelim, kendisi de iyi bir performans gösterdi ama bu seneki adaylar arasında en iyisi micheal keaton dı . oscar almak yada en azından aday olmak için tasarlanan bir role gitti ödül, gerçek oyunculuğa değil. dakikalarca kesilmeyen planlar ile çekilen bir film, en iyi film ödülünü ancak çok iyi oyunculuk ile alabilirdi. bütün o planların inandırıcı olması için oyuncularda yönetmen kadar performans göstermeliydi ve öylede oldu. ama micheal keaton gerçek hayatta da birdman olduğunu oscar gecesi cümle aleme ispatladı. oscarı almak için kariyeri fazla light geldi bu abimizin. filmi çekerken yada filmden sonra ölseydi ancak o zaman hakkı olana ulaşabilir ve ödül alabilirdi ***
hesabın var mı? giriş yap