• mp3 playerlarında türkçe karakterleri (ya da tanımlayamadığı karakterleri) çince gösteren, eğlence anlayışı yüksek, komikçi, ses kalitesinden gayet memnun kaldığım, fakat ses kaydı özelliği ile elde ettiğim kayıtları kendisinden başka hiçbir elektronik ortamda dinlemeyi başaramadığım*, ve beni keşke almışken 256 mb'lik alsaydım, hatta 1 gb'lik alsaydım, keşke benim de param olsaydı, keşke memur çocuğu olmasaydım, keşke para kazanmak için çıplak fotoğraflarımı çektirmem gerekmeseydi, allahım ben ne yaptım... gibi serbest çağrışımlara iten elektronik cihaz markası.

edit: bu entry yüzünden kendisine nazar değmiş olabileceği hissine kapıldığım, çünkü an itibariyle artık açılmayan*, hatta açılmamaktan öte, açılıyormuş gibi yapıp her seferinden son anda kapanan, beni üzen, kalbimi kıran eşşek alet. alalı bir yıl bile olmamıştı. bu durumda almayı düşünenler bir kez daha düşünsünler. ya da ne biliyim alırlarsa da garanti belgesini çöpe atmadan önce bi daha düşünebilirler mesela. evet ne kadar akıllıca olurdu değil mi...
  • schindlers list'te izleyicilerin pek de dikkat etmedikleri vantilatörün markasıdır, belki de adı. hemen hemen her kapalı ve sıcak mekan çekimlerinde kenarda köşede bir yerlerden pervanesini sallar, mutluluk içinde. zaten, mutsuz vantilator pek görülmemiştir. hele ki mutsuz edenine zor rastlanır. yokluğu* ise insana şu cümleyi kurdurabilir ancak: allah sahibine bagislasin.
    (bkz: nokta birlestirme bilmecesi ve hayat ve biz)
  • mr-878p kod adıyla piyasaya sürdükleri saatli radyo, tam anlamıyla zamanın ötesinde bir aygıttır. mütemadiyen ayar çekip, doğruyu güzeli gösterip, akan zamanın tadını çıkarması gerektiğini anlatsam da kendisi ısrarla, diğer tüm saatlere öncülük etmek istercesine koşar adım ilerlemektedir. burdan yola çıkarak, minton'u öncü bir firma olarak tanımlayabiliriz sevgili cevat.
  • internet sayfasındaki "ürün sorunları için yardım formu"nu doldurup, kek gibi de uzun uzun sorunu yazdıktan sonra cevap olarak "lütfen en yakın yetkili servisimize başvurun" yazan otomatik bir e-mail aldığım firma. hayır bende biliyorum teknik servise gitmeyi de, en azından "sorununuzun kaynağı şudur" deseydiniz be bilader. ne işe yarıyor o form onu merak ediyorum ben.
  • yüzde yüz türk markası olmakla birlikte ve uzakdoğudan getirilen elektronik devreleri ve kasaları montajlayarak piyasaya süren firma. firmanın piyasaya sürdüğü ürünlerin markasız olanını doğubank'tan alabilir üstüne kendi markanızı (örneğin abuzittin) basabilirsiniz. ama markanın verdiği güveni, garantiyi ve teknik desteği bulamazsınız o ayrı.
  • ucuz elektronik ürün üreten firmalar arasında açık ara öne çıkan firmadır. minton 3017 ile fiyat performansı tavana vurmuştur bence. verilen azıcık parayı aletten gelen her notada her tınıda hakediyor dedim. yıllar önce disk-manlar var iken bir arkadaşım minton almıştı, bense o mavi kapağına kanarak başka birşey almıştım,çok eziyet çektirdi bana. o ne miydi?

(bkz: kawai)
  • normalde bir insan "rastgele" seçeneğini neden seçer? hep farklı şeyler çalsın, beni şaşırtsın, arada küçük sürprizler, bir çiçek, kırmızı şarap? çok mu zor bunlar...

neyse, minton mp3 playerların ise kendine göre bir felsefesi var; sen istediğin kadar farklı şarkı iste, o sana kafasına göre bir "best of" hazırlayıp onu dinletiyor. işin kötüsü bu best of 3 ila 5 şarkıdan müteşekkil oluyor, ne yaparsan yap çıkamıyorsun döngüden (başka şarkıya geçip başlatsan bile gene gidip buluyor o kendi listesini)...

tamam pantera'yı ben de çok seviyorum ama başka şarkıları da var, başka güzel gruplar da var, neden onları da dinlemiyoruz random ile ey minton mmp 5044?
  • mr-231 model alarmli saat seklinde radyo modelinden kosarak uzaklasilmasi gereken marka. aldim, pisman oldum. hicbir radyo istasyonunu ayarlayamiyorsunuz, dijital ayar yok, her daim cizirdama, kanal karismasi. ozellikle alarm calistiginda delirtici bir cizirdama seviyesine ulasiyor nasil oluyorsa artik, uyandiriyor mu evet!

"baska marka, philips, sony vs yok mu?" dendiginde, teknosa* calisanlarinin "yok, hem bu cok guzel, minton da enfes bir markadir!" demeleri de yeterince ironik malesef.

(bkz: teknosa dan alisveris yapilmaz)
  • zannedersem sadece türkiye için üretilen bir marka. minton diye bir taiwan markası var ama bununla alakası yok. internette minton mp3 player diye arayınca sadece türkce sayfalar çıkıyor.
  • ankarada real den aldığım discman in markası, şimdilik gayet iyi ve içinden kulaklık,araç kiti gibi ekstra şeyler de çıktı.
hesabın var mı? giriş yap