• icip icip aranan eski sevgili!

debe editi:

(bkz: minik gülce için yardım kampanyası)

aritra'ya hatirlatma icin tesekkurler..
  • adam alt tarafı shakhtar donestk ile uefa kupasını kazanmış bir de 15 puan toplayarak şampiyonlar liginde grubunu 1. bitirmiş. ne ki yani bu? başarı mı? sebastian perezli, victorialı, flerquinli, bülent akınlı kadro ile en büyük favorisiyken şampiyonlar liginden elendi 2. turda üstelik roma, barcelona ve liverpool gibi kıytırık takımların arasından çıkamadı. beşiktaşta yaptıklarını yazmayı midem almıyor. sen git takımı 100. yılda şampiyon yap, uefa kupasında çeyrek final oynat. kimsin sen ya? neyse lucescu'dan kurtulduktan sonra hem gs hem bjk şampiyonlar ligi'nde ülkemizi gururla temsil edip kupayı toplamda 6 kere ülkemize getirdiler.
  • bak bu adama, turk takimlari igrenc oynadigi her donem ve shaktarın iyi gittigi her periyot sonu ovguler duzuluyor ya.

hep birileri çıkıp şunu diyor, degerini bilemediniz, bu adama ffutbol cahili dediniz, bu adam dunyanin en iyisiydi bilmemne.

degil mi?

hah işte var ya bu adam seneye 3 buyukten birine gelsin (ozellikle bjk bu konuda daha önde bence artık), 2 derbi kaybetsin, 3 beraberlik alsin, takim biraz sendelesin ve biraz defansif oynasin,

o bugun degerini bilemediniz diyenler çıkıp da; "bu muymuş dahi? bu muymuş profesör? o futbolcuyu solda oynatan adama ben teknik direktor bile demem, istifa et bunamış adam"

demezse ben de ne olayım.

ülkem insaninin reflekslerini artik iyice kavradim. sik gibi ülkeyiz bu yüzden. cacık olmaz bizden.
  • borges'ten okumuştum sanırım: "lucescu ya da klopp'un takımından futbolcu alıyorsanız, o takımdaki performansın altına razı olacaksınız" benzeri bir şeydi. bu adamlarda var çünkü bu. futbolcuyu koyduğu mevki, verdiği görev, ikili ilişki, taktik bilgisi artık ne gerekiyorsa bunu başarmak için; var bu adamlarda. genç, yaşlı, vasat, kaliteli, tembel, çalışkan fark etmiyor, bütün futbolculardan %150 verim alıyorlar. müthiş bir şey bu.

özet: adam bülent akın'ı prömiyer lige gönderdi amk daha ne yapsın
  • yaptığı açıklamalardan benim tek anladığım bu adam türkiye'den ve türk takımlarından özellikle fenerbahçe'den nefret ediyor. kendisi uefa kupasını kazanmış galatasaray teknik direktörü iken fener'e bir şampiyonluk kaptırdı. aynı yıl türkiye kupası yarı finalinde fener'e karşı 4-4 biten maçta penaltılarla elendi. yine de şampiyonlar liginde başarılı bir performans sergiledi. galatasaray'da ikinci senesinde şampiyonluk yaşamasına rağmen milandan kovulan fatih terim gelecek diye kovuldu. beşiktaş'ta ilk sene şampiyonluk yaşamasına rağmen ikinci sene yine fener'e şampiyonluk kaptırıp kovuldu.

sert faullerle oyuncuları, sürekli dördüncü hakeme itirazıyla teknik heyeti, abartılı gol sevinciyle taraftarı germek ve fenerbahçe'ye büyük bir ceza aldırmak istedi. başarılı da oldu. ama fenerbahçe bunu ikinci sefer yemedi. türk takımları kendi gerilmiş taraftarı önünde panik yapıyor ve kötü oynuyor. bunu lucescu iyi biliyor.

madem avrupa arenasında başarı istiyor, o zaman son iki maçta kadıköy'de yaptıklarını benficada da yapar yener veya yenilirdi. ama iki maç toplam 5 gol yemezdi. en azından bu oyunla yemezdi.

şu an iki oyuncum hastanede diyor. kaleci bushchan temas bile almadı. shaparenko faul yapmaya geldiği crespo'dan ölümcül bir çalım yiyerek terste kalan sol dizi dönmek suretiyle çapraz bağları kopardı.

savaş mağdurluğuna deginmiyorum bile. sanki cepheden adam çağırıyor maça. o oyuncuların hepsinin ailesinin şu an avrupa'da yaşadığına eminim. benficaya da otobüsle mi gittin? peki ya 2014 yılından beri iç savaş yaşanan donbass bölgesinin takımı shakhtar donetsk'in şampiyonlar liginde leipzig'i 1-4 yenmesine ne der kendisi?

eğer kievin başında karakterli bir hoca olsaydı savaş mağduru kartını kullanmaz, onları bu kadar cömertçe karşılayan, ukraynalı mültecileri barındıran ülkenin 10 kişi kalmış takımına gol atıldı diye böylesine bir saygısızlık yapılmazdı.

halbuki o kadar sert geçmesine rağmen o buyalsiki midir ne sikimdir golden sonra kievli ve fbli taraftarların olduğu tribüne gelip savaşta ölen ukraynalı askerlerin anısına asker selamı verseydi bütün stad ayakta alkışlar, ananın amı putin tezahüratı atar, bugün bunların hiçbiri yaşanmazdı.

şu son iki maç adamlara 6 ay sahalardan uzak kalacak ve belki de eski formunu hiç yakalayamayacak 23 yaşında gencecik bir shaparenko'ya ve türk seyircisinin önünde ukrayna'nın, ukraynalıların itibarına mâl oldu. ne için? 77 yaşında karaktersiz bunak bir rumen'in kişisel nefreti için.

.......bazı galatasaraylı arkadaşlar hocanın kupalarını sayıyor bana mesajla. hocaya en büyük ayıbı dönemin gs yönetimi yapmıştır. takımınızı ilk kez şampiyonlar liginde gruplardan çıkan türk takımı yapmış, çeyrek final oynamış, sonraki sene tüm sezonu lider kapatıp şampiyon yapmış adamı fatih terim gelecek diye kovmuşlar. sonraki sene de beşiktaş hocası olarak çatır çatır intikamını almış cimbomdan. oradan da kovulmuş. 2017 de milli takımın başına geldiğinde galatasaray'dan sadece serdar azizi takıma çağırmış. üstüne bir de 17 maçta 4 galibiyet almış ve 2019 da milli takımdan da kovulmuş. hani şu meşhur ukrayna maçında aynı anda iki taç kullanan milli takım. adamın içine türkiye nefreti yerleşmiş. ama sizler, özellikle trabzonsporlular fenerbahçe nefretinizden bunu göremiyorsunuz...............
  • cl'de çeyrek finale kalan eski takımı galatasaray için şu açıklamalarda bulunan teknik adam:

"2001'de çok kısıtlı bir bütçeyle iki gruptan çıkıp çeyrek final oynamıştık. o dönemde bu çok büyük bir başarıydı. g.saray bir avrupa takımı, yendiği schalke bizi eleyen b.dortmund'u darmadağın etti. drogba ve sneijder her teknik adamın kadrosunda görmek istediği bir oyuncu. 12 yıl önce bu kadroya sahip olmak isterdim. ama değerli meslektaşım fatih terim'i de tebrik etmek istiyorum. schalke'yi yenen takım borussia dortmund'u da bayern münih'i de devirebilir. galatasaray, barcelona ile eşleşmezse finale kadar gidebilir. umarım wembley'de kupayı kaldırırlar."
  • ilk geldiğinde süper kupayı almış, şampiyonlar liginde çeyrek final oynatmış, sik gibi kadroyla bir sene sonra hem şampiyon olup hem cl'de ikinci tura çıkarmış. ikinci turda ölüm grubundan son maçta çeyrek finali kaçırmış ve sen bu hocayı sırf fatih terim için şutla.
    ve şimdi utanmadan kapısında yatın.

sizin ananızı avradınızı sikeyim ben.

(bkz: minik eymen celepe yardim ediyoruz kampanyasi)
  • ismini görünce öldü herhalde deyip başlığa girdim, meğer ölmeye az kala fenerbahçe'ye teknik direktör olarak düşünülüyormuş. yazık.
  • galatasaray ile gelir gelmez şampiyon olmuş, süper kupayı dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kulübünün elinden almış, beşiktaşa gecmiş, 3-5-2 ile en yüksek puan rekoru ile şampiyonluk yaşamış, ikinci senesinde 8 puan farkla önde iken operasyona kurban gitmiş, ayrılmış, shakhtar'a geçmiş orada neredeyse her sene şampiyon olmuş, iki kez uefa finali oynatmış birini almış. kiev'e gitmiş savaş çıkmış ülkede yabancı topçu bile kalmazken o gemisini terk etmemiş. 20 yaşında ki çocuklarla feneri elemiş. evet bu kadroyla gruplara kalması mucize ama kalmaz diyemiyorsun. bu adam hagi'de dahil rumen futbolunun yetiştirdiği en efsane isimdir.
    tanım: rumenlerin eskimeyen başarılı kurt hocası.
    edit: galatasaray ile ilk değil ikinci sezonunda şampiyonluk yaşamış düzeltmeme vesile olan arkadaşlara teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap