• monkey 47 ile tonik istendiginde garsonun fena bakislarina maruz kalabilirsiniz. (bkz: hendrick's gin) ile kendisini her daim sek iciyorum, sogutulmus bardakta icimi gayet guzel olmaktadir.
  • içtiğim en güzel cin, aşık olduğum sıvıdır.

kendimi şımartmak istediğimde paraya kıyıp alırım bunu. iksir görünümlü 50’lik şişesi nasıl akar gider. tek buz, biraz portakal kabuğu yeter. öyle lezizdir ki başka hiç bir şeye gerek yoktur.
  • bu cini içene kadar kimse ben cin içtim demesin. hendrick’s, tanqueray 10, botanist falan bunun yanında asidi kaçmış soda kalır.
    bu arada tonik ile içecekseniz bu güzelim cinin tadını alabilmeniz çok zorlaşır. tavsiyem dry martini veya negroni gibi cin tadını yoğun hissedebileceğiniz kokteyllerdir.
  • almanya'nın black forest (bkz: schwarzwald)bölgesinde yetişen bitkilerden yapılan harika bir cin markası. geçtiğimiz ay globalde * tarafından satın alınan markanın keyifli de bir hikayesi var.
    resmi web sitesi
  • acik ara en temiz, en nefis cin.

ben kalp monkey 47.
  • (bkz: ab-ı hayat)
  • benim için kendisi sonsuzluk içkisidir. içimi rahat, etkisi serttir.

tonikle falan karıştırmadan, buzlu bardak içinde lime suyu ve salatalık içinde olacak şekilde tüketilirse inanılmaz keyif alınır.
  • içtiğim onlarca cin arasından en başarılı bulduğum gin bu.

50 cl'lik şişesi 30-45€ arası bulunuyor, fakat şahsen bunun haricinde premium cin'ler arasında martin miller's fena değildi, onun dışında içtiklerim sadece isimden ya da sadece pahalı oldukların dolayı premium gibiydi.
  • dünyanın en güzel cini.

iyi bir tonik, lime kabuğu ve bir parça buz ile kendinden geçirir. şişe görünümü harikulade, kapağı mantarlıdır.
  • üretimindeki tüm bitkileri tek tek, nota nota alabileceğiniz yüksek alkollü, enfes tadı olan bir cin. bu cinin türkiye'de benim gördüğüm üç çeşidi var; bir tanesi klasik no:47, diğeri dut fıçısında bekletilmiş olanı (harika olan), bir diğeri de düşük alkollü demi-sek gibi olanı (bunu denemedim).

galium odoratum - woodruff or the "master of the forest" mottosu ile bu seneki serisini piyasaya süren, düşününce bile ağzımın suyu akan bu cini daha iyi tanımak istiyorum fakat diğer çeşitlerine nasıl ulaşacağım konusunda bir fikrim yok-bilenler varsa bilgi almak isterim.

tavsiye olarak, sadece buz veya sek tüketin -ben size iki cin tonik ısmarlarım siz bana bir bardak monkeys 47 alırsanız*, tonik ile karıştırmayın yeter ki. ısrarla bir şeylerle karıştıracaksanız da damıttıkları bitkilere ait ansiklopedik bilgileri de paylaşan müthiş sitesindeki kokteylleri deneyin.
hesabın var mı? giriş yap