• yüksekliği ayarlanabilir sapının ucu süngerlidir ve suya batırılıp çıkarılınca mekanik kolu vasıtasıyla sıkarak süngerin çektiği su geri tahliye edilir. sert zemin, özellikle karo temizliği için pratik ve ideal bir alettir.
    ama şunu belirtmek isterim. şu anda piyasada bu kategorideki en kaliteli ürünü scotch- brite ve vileda imal ediyor. vileda mopun süngeri fazla su tutuyor ve boşaltmak için defalarca sıkma işlemini tekrar etmek gerekiyor. yine bile yerleri çok ıslak bırakıyor, iyi bir randıman alamıyorsunuz. sıcak havalarda dahi uzun süre kurumuyor. scotch-brite performans açısından fersah fersah ileride. bir kez sıkmak yeterli olduğu gibi; yerlerdeki toz, kir, kedi tüyü, pamucağı falan çarçabuk topluyor, jet hızıyla da kuruyor.
  • bildiğimiz paspastır. ilk defa bu sene bir çok yerde 40 yıllık paspasa mop demeye başladıklarını duydum. insanlar sanki hayatında hiç paspas kelimesini kullanmamış gibi, sanki yeni icat edilmiş, yurt dışından ithal gelen süper bir teknoloji hayatlarına girmiş gibi mop kelimesini kullanıyorlar. sizi bilmemde benim kulağıma çok tuhaf geliyor bu kelimenin türkçe bir cümle içinde kullanılması.

tekrar ediyorum mop, paspastır.
  • ilgili baska bir kibrissal obje tanimlayici sozcuk icin;
    (bkz: lenger)
  • bir nevi iplikli bez diyebilecegimiz puskullu temizleme aygiti.(bkz: kurulama mopu)
  • sanılanın aksine kurulama amacının dışında kuru ve pütürsüz yüzeylerde bulunan toz ve benzeri malzemeleri zahmetsiz bir şekilde toplamaya yarayan bir paspas çeşididir kendisi. cila atılmış parlak mermer yüzeyler ve mineflo tarzı zemin kaplamaları başlıca kullanım alanlarıdır. yıllar yıllar önce hayvani otel lobilerini, fitness centerlerini moplamış haldunbarda seygiyle ve de saygıyla bildirdi.
  • bir voleybol müsabakasında altı tane birden görebileceğimiz temizlik malzemesi.
  • ing. 1. paspaslamak.

2. sapli tahta bezi, pas pas cekmeye yarayan temizlik araci. pas pas.
  • ing. yerleri paspas yapmak.
hesabın var mı? giriş yap