• orjinali,

earth:
    harmless.
    edit:mostly harmless.

seklinde olan rehber entry'si.
  • büyük büyük anlamlar yüklediğimiz, evrendeki en önemli şeymiş gibi her şeyin merkezine koyduğumuz dünyamızın aslında birazcık daha uzaktan bakınca ne olacağını görmemizi sağlayan önerme. oysa paralel evrenler de vardır; gitmesek de görmesek de, orada uzakta. şöyle başlar bu güzide eser:

"bir şey olacaksa olacaktır,

herhangi bir şey, ortaya çıkarken bir başka şey ortaya çıkıyorsa, bir başka şeyin ortaya çıkmasına neden oluyor demektir

o şey her ne ise, olurken, kendi kendisinin yeniden ortaya çıkmasına sebep oluyorsa, tekrar olacaktır.

bununla birlikte kronolojik bir sıra izlemesi şart değildir."
  • hitchhikers guide to the galaxyde dunya ile ilgili yazan tek $ey.
    oncelikle sadece "zararsiz" yaziyorken dunyanin ekspres yol yapimi icin havaya ucurulmasi sonucu hayatta kalan tek dunyalinin da israriyla bu son halini almi$tir.
  • douglas adams'in paralel evrenleri i$in icine katarak, en rastgele olaylarin bile aslinda cok olasi oldugunu anlattigi kitabi. tum kitap boyunca fenchurch'ten sadece bir cumlede bahsediliyor. marvin ve zaphod'un isimleri bile anilmiyor.
  • wookiert tarafından sourberry semalarında icra edilen canlı kanlı piyano dinlenebilen radyo programı.
    tori amos - horses çalıyor şu anda, piyano konuşuyor, ben susayım.
  • coldplay şarkıları döktüren bir diceye sahip program. keyifle dinliyoruz.
  • canlı canlı piyano çalınan bir radyo programı için ne kadar uygun bir isim. nasipte bir kere daha bu güzel yayını dinlemek varmış adamım.
  • bir döneme ait çok güzel anılardır hayal ve meyal.

piyanoyla canlı canlı çalınan o tori amos'lar, clubbed to death'ler, wookiert'ın o ipnotize edici sesi... harbi güzeldi vesselam.
  • tesadüflerin insan hayatına ne güzel şeyler katabileceğinin ispatı bu program. öyle güzel çalıyor ki wookiert piyanoyu, bilgisayar başında mest oluyorum. teşekkürler...
  • şans eseri açıverdim sourberry'i. arkamdaki piyanodan geliyor gibi dinliyorum bu serbest çağrışımları. az biraz da melankoli. harikulade.
hesabın var mı? giriş yap