11805 entry daha
  • internette dolaşan bir video var. aşağıya linkini de koyarım. maç adana maçı ve kerem maça yedeklerden 71. dkda girmişken mertens 11 başlıyor ve 90dk sahada kalıyor. bence bu pozisyon neden kerem'in artık bu takımın oyuncusu olmadığını açık bir şekilde gösteriyor.

bu pozisyon 37 lik mertens, tüm maç koşmasına rağmen yorulmuş bile olsa topa basıyor, top kapılmadan önce bir etrafını kontrol ediyor ve top kendisine geldiği anda bakmadan şahane bir pas veriyor.

bu pası alan kerem ne yapıyor peki, 2 metre sürüyor ve her maç 15-20 civarı yaptığı basit pas hatalarından birisini daha yapıyor ve 5 metre önündeki arkadaşına bile düzgün pas veremeyip topu kaptırıyor. sonra yalandan bir basıyor gibi yapıyor ve 2sn sonra takibi bırakıp ellerini kaldırıyor. bakın bu adam 25 yaşında ve maça 71.dk dakikada girmiş. bu dakikadan sonra soluklanmadan koşsa dinlenmeden maç sonuna kadar dayanabilir ama el kol yapıp takibi bırakıyor ve izliyor.

peki 37lik 90dkdır sahada olan mertens ne yapıyor? tekrardan prese başlıyor, forvetten adamı bizim defansa kadar kovalıyor. adam 37 yaşında ve yorulduğu görülmesine rağmen yine de deli gibi koşmaya çalışıyor ama kerem bunu sadece izliyor.

bu kısacık videoda kerem yerine barış alperi koysanız, zaha veya ziyech olsa ve bu topu kaybetse sizde ne yaparlardı? eminim hepsi topu kovalarlardı. işte bu pozisyon bu kısacık video bu defterin artık neden kapanması gerektiğini gösteriyor. bu zamana kadar yaptıkları için teşekkür etmeliyiz ve kalan maçlarda sadece yedekten oyuna girmeli.

kerem'i başından beri çok destekledim, aynı zamanda barış alpere de çok ama çok küfrettim ama geldiğimiz noktada birisi hatalarını düzeltiyorken diğer bir havalara girdi, çizgisinden tamamen saptı.

umarım yol yakınken iyi de bir bonservis kazanarak kendisine veda ederiz ve umarım gittiği yerde başarılı olur.

https://x.com/teo_3535/status/1784302011841724626
  • rabbimden rica ediyorum lütfen bu gece veya sabah ayak serçe parmağını sehpa köşesine bir yere vursun da maça çıkmasın. 10 kişi oynasak da yeterli, en azından pas atamayan ve atamadığı pas yüzünden takım arkadaşlarına el kol yapan biri sahada olmayacak.
  • bir maç iyi on maç kötü. hayata uyarlarsak bunu aynı ben. onun için eleştirmek istemiyorum. pas.
  • görüyorum ki hala kerem eleştirilerine karşı aynı copy paste istatistikleri kullanmayı bırakıp direk eleştirenleri aşağılık, haysiyetsiz olmakla suçlayanlar var.

kerem'i beğenmeyen ve takımda görmek istemeyenleri eleştirenlere aynı şeyleri söyleseniz hemen ağlarlar. hepinizin gözünüzün önüne gelmiştir o akp ağlaklığı, hani o sabah programlarındaki iğrenç insanların mağdur ağlaklığı. hiç sekmez.

bu adamlar kerem haspel kader bir gol atsa, asistin asistin rüzgarını yapsa, gol sevincine katılsa falan anında buraya koşup, "nasıl koydu kerem, kerem haterlarına girsin." diyecek kadar ezik tiplerdir.

daha maça var ama şimdiden yazayım bugünkü maçta mertens'in sakatlığına, zaha'nın gözden çıkarılmış olmasına, tete'nin formsuzluğu/ise yaramazlığına, vinicius'un galatasaray'da ne işi olduğunun anlaşılmamasına, barış'ın her mevkide oynayamayacak olmasına rağmen oynamaması gereken futbolcudur kerem. vallahi bıktık torpilden. yeter sırf kerem moral bulsun diye gol attıktan sonra açılan rakiplere karşı sene boyunca 80. dk'dan önce değişiklik yapılmayan takımda alel acele keremin oyuna alınmasından. bıktık ilk 45 dakika'yı keremle çöp edip sonra oyunu kerem çıkınca koparmaktan. bıktık, yıldık, yetti be!

zaha da bu takımın sözleşmeli oyuncusu, tete de bu takımın genç ve uzun süreli sözleşmeli oyuncusu. bu takımın ikisinden de bonservis ve verim beklentisi kerem'in hayal bile edemeyeceği seviyede. bu adamlar oynamıyorsa da illa takımda toksik, sağa sola el kol yapıp moral bozacak bir adama ihtiyaç varsa kerem oynasın. sözüm yok. ama sırf torpilli oyuncularını oynatmak için iki senedir 5 tane adamı spor yorumcularının da katkısıyla tribünlerin önüne atan hocam, şampiyonluğa bu kadar yakınken bizi iki kupadan eletmiş kerem için onu da riske atarsa artık bu işin altında okan hocamın takıma sinmiş olan ve futbolculuğu döneminde bize çok şeye mal olan yerli seviciliğinden yurt dışı kariyerine rağmen kurtulamadığını düşüneceğim.

burda kerem'i eleştirenler uzun süredir kerem'i kendini geliştiremediği için eleştirmiyor, belki kamuoyu durumu farkeder de bir şekilde okan hocam bu adamı oynatmaz diye eleştiriyor. kerem aktürkoğlu kimsenin umrunda değil. hiç birimizin bu adamdan bir beklentisi yok. ancak bu adam ve etrafında kümelenen yerlilerin ilk 11'de yerli zorunluluğunun kalkmasına ramak kalan şu dönemde takım içinde gözümüzün önünde klik oluşturmasına izin veren okan hocam bu işe bir dur demezse, o saatten sonra bu adamları daha yüksek sesle eleştirdiği için taraftara kızmak doğru değil. bu taraftar en az kerem aşkından gözü kör olmuş (vizyonsuzluğa bak, futbol taraftarısın ve favori oyuncun kerem) taraftar kadar takımını seviyor.

"koyun dediler koyduk" diyen, "cumhurbaşkanı tabii ki 1000 odalı sarayda oturacak" diyen, "çalıyorsa da benim paramı çalıyor" diyen, "onlar yiyeceğine bizimkiler yesin" diyen adamlardan azıcık farkınız olsun. bir durun düşünün hangi takımı destekliyoruz biz deyin. kendinize gelin çok rica edeceğim. bu tavrınızla çok fena "sevinmek için sevmedik" ve "hep destek, tam destek" çi fbjk taraftarlarına beziyorsunuz. yakışmıyor. bu yaklaşım onları başarılara götürmedi, bizi de götürmez.
  • be sezon attığı 6 gol maç berabereyken öne geçiren, 1 gol de gerideyken beraberliği yakalatan gol olmuş. kalan diğer gollerinden 2'si farkı ikiye çıkaran, 2'si farkı üçe çıkaran, 1'i farkı dörde çıkaran gol olmuş.
  • topçu. yarın olsa da son on dakika izlesek. yarın en az üç gol bekliyorum kendisinden.

not: ısınmada
  • haterları aşağılık haysiyetsiz insanlardır.

buralarda yazarlar ama yarın tribünde taraftar kendisini bağrına basacak, çatlak ses çıkaracaklara şimdiden kolay gelsin.
  • bugün oynanacak olan sivas maçında, mertens'in sakatlığı nedeniyle ilk 11 oynayacak futbolcu..

kendisi hakkında (bkz: #164093200) entryde çok güzel bir video var..

ben kerem'i de sevmiyorum, onu seveni de sevmiyorum.. bana göre, bunu beğenen adamla futbol konuşmak akla ihanettir..

1 metre yakınındaki adamlara bile pas veremeyen, futbol aklı çok aşağılarda, pozisyon almayı bilmeyen, şut atmayı beceremeyen biridir..

bakın en basitinden bir sahne anlatayım.. geçen yıl fenerbahçe'ye zaniolo'nun attığı gol vardı.. hani ferdi'yi donunda gezdirip attığı cezasahası dışından olan..

adam kaleye doğru koşarken normalde takım arkadaşı önünü açmaya çalışır, bu kerem futboldan anlamadığı için hala kendi takım arkadaşının koşu yoluna doğru koşuyordu.. ona rağmen golünü attı...

ha kendisi bu takımda niye oynuyor? okan buruk'un dayanılmaz torpili sayesinde..

bir de "kaçsın gitsin avrupaya yeaaa" yazanlar var.. bunların böyle yazdıklarına bakmayın, aynı şeyleri yazdıkları berkan kutlu'yu gördünüz.. italya'nın en kötü takımlarından genoa 6 ayda geri postaladı bize.. neymiş berkan kendini kurtarsınmış da avrupa yapsınmış da.. ulan siz önce kendinizi kurtarın..

velhasıl, sezon sonunda 1 milyon euro bile veren bulunursa, satılması gereken futbolcu.. gittiği yerde de umarım herkese el kol yapma cesareti bulabilir.. bütün klüpler babasının çiftiliği ya..
  • yukarıda kertenkelenin tekine göre haterları aşağılık haysiyetsiz insanlarmış. sen önce kendi dilinde cümle kurmayı öğren sonra gel milletin haysiyetini karakterini değerlendir. hater ne lan zurna dürüm seni? "nefret edenler" diyerek belirtemiyor musun, hater yazınca daha mı etkili oluyor? gerçi biz kime kızıyoruz ki abi? her maç %50 pas isabet oranıyla oynayan, ayağına gelen 5 topun 4'ünü hatalı kullanan, iki metre yanındaki arkadaşına pas atarken bile plase şut çekermiş gibi garip garip triplere girerek pas atmaya çalışan, altıpasın önünden tribünlere şut çeken, takım arkadaşlarına devamlı el kol yapıp takımın motivasyonunu aşağı çeken, ne zaman oyundan çıksa takım performasının zirveye çıktığı ve gol(ler) bulduğu, ikili mücadeleye girmeden bile yere düşebilecek denli fizik kalitesi düşük, evlatçı ve holigan zihniyetin şişirdikçe şişirdiği, avrupa'da hiçbir majör ligin en alt seviye takımlarında bile oynayabilecek kapasiteye sahip olmayan anadolu takımı topçusunu savunanların profili de böyle olur işte.

neyse kerem'e dönersek, bu şimdi sivas maçında ezkaza gol mol atarsa yandık. yaz boyu kafa ütüler medya: "yönetim 10 milyon euro dedi ama artan performansından dolayı satmama kararı alındı" bilmem ne diye yalandan tiyatro çevirmeye başlarlar. ondan sonrası zaten malum bilindik senaryolar: "bundesliga ekipleri kerem'in peşinde, leipzig ve hoffenheim 17 milyon euro teklif etti ama yönetim 25 milyon euro'dan aşağı hiçbir teklifi değerlendirmeyecek..." bilmem ne bilmem ne...

ulan buna kim verir 25 milyon euro? kim verir 17 milyon? kim verir 10 milyon? 10 diyorum 10. ligin "en iyisi" dediğin kanat oyuncusunu 10 milyon euro'ya satabileceğin bir enayi kuşu arap kulübü bile bulamazsın. beyler bayanlar sıkı durun! size kendinize bile itiraf etmekten çekindiğiniz, şom ağızlılık yapmamak için dillendiremediğiniz hakikati söylüyorum: kerem hiçbir yere gitmeyecek, böyle cenneti bulmuş nereye gider sizce? dünya ortalama seviyede profesyonelce yönetilen bir futbol kulübünde hangi teknik kadro kerem'in bu el kol hareketlerine, top kayıplarına ve saha içindeki gamsızlığına tahammül eder?
hesabın var mı? giriş yap