• 1-çelişkili davranış ve söylemleri:
    -kılıçdaroğlu'na kaç seçim kaybettin deyip kendisinin kılıçdar'a daha fazla seçim kaybetmesi.
    -aday olduğu seçimde 50.000 avukat yığacağım deyip seçim sonucunu ilk ilan eden kişi olması.
    -seçimi kaybettikten sonraki gün basın toplantısında özetle "elimizdeki verilere göre kaybetmişsek kaybetmişizdir" deyip aradan zaman geçince "chp bana veri sağlamadı" demesi.
    -kendisi adayken hdp ve akp'ye bakanlık vereceğini söyleyip kılıçdaroğlu'nun bunlarla masaya oturmasına bile tahammül edememesi.

2-erdoğanvari tavırları:
    -eleştirilere yanıt vermek yerine bağırıp hakaret ederek karşısındakini sindirmeye çalışması.
    -ortaya bir plan koymak yerine söylemini başkalarını karalamak üzerine kurması.
    -vaat ve projeler yerine kimlikler ve ideolojiler üzerinden siyaset yapması.

3-perinçekvari psikolojisi:
    -%3 alamayacağını bildiği halde %30ları vaat etmesi.
    -sürekli yüksek oy oranları iddia edip bunlarla ilgili somut bir çalışma sorulduğunda geçiştirmesi.
    -kendi %3'ü dışında herkesin hain ya da kandırılmış olduğunu iddia etmesi.
    -iktidara gelemeyeceğini bildiğinden söylemlerinde uçtukça uçması.
    -me against the world psikolojisi.

4-baykal ve bahçelivari söylemleri:
    -%5 oyu olmayan ata ittifakı'nda bile hizip çıkarması
    -"en milliyetçi benim, en atatürkçü benim" diyerek siyasi partiden çok stk lideri gibi takılması.
    -neyin erdoğan'ın işine yaradığına bakarak sürekli pozisyon değiştirmesi.

5-söylemlerinin altını dolduramaması:
    -sadece bilim ve eğitim alanında vaatleri olduğu halde bunları nasıl gerçekleştireceğini anlatmak yerine pazarcı gibi "füzyooon nanoteknolojiiii" diye bağırmayı tercih etmesi.
    -dershane işletmeciliği dışında söylemlerini gerçekleştirecek bir donanımı olmaması.
    -ülkeyi yönetecek proje ve kadrosunun olmaması.
    -meclise vekil sokamadan nasıl devlet başkanlığı yapacağını açıklayamaması.
  • üslubu, hal ve hareketleri. en son katıldığı babala tv yayını aslında bir özet niteliğinde. her açıdan güçlü bir kadron yok, potansiyel yok. herkes birleşme eğiliminde. kafanız neden kk aday olduğuyla meşgul. bölüp parçalamak kimin hoşuna gidiyorsa sevmiyorum, hele şu zamanda. o aptal dans ile sempatik olunmuyor ne yazık ki.
  • ego şişmesi, 1 bölen, intikamcı, popülist, çapsız, erdoğanın rakı içen versiyonu, küfürbaz vs.
  • ben bu adamın mitinglerine gittim. endüstri 4.0 muhabbeti çok saçma olsa da onun dışında genelde mantıklı şeyler söylüyordu.

seçimde en akp bölgesi bir ilçede sandık başında tek tek izledim çıkan oyları, hatta akpli dolandırıcılıklarına itiraz ettiğim oldu bir tane olsa da oy kurtardım üniversiteli halimle.
    geç saatlere kadar salon salon dolanıp oy ve ötesine yüklemeler yaptım.

bu kadarını yapmadı bu adam. davranışlarıyla benim emeğimle çabamla apaçık dalga geçti. kendisini desteklemem. kazara bir şekilde cumhur ittifakının henüz açıklamadığı adayının karşısında olursa tabii ki oy veririm ama onun dışında düşünmem bile oy falan alamaz benden.
  • 2018 de adam kazandı dedi. 2023 te baktı adam kazanamıyor adama kazandırmak için harekete geçti.
  • ben de izler ve desteklerdim kendisini ancak son olayda rte'yi desteklediği 8k kalitesinde açık bir durum ve nefret etmeye başladım. kimse gak guk yapmasın boşuna. tablo ortada.
  • insanlar sabaha kadar sandıkları terk etmemişken kendisi ortadan yok olmuş, ortaya çıktığında da kendisi için endişelenen seçmenine "şizofren" demiş olduğu için olabilir mi acaba?

bugün de çıkmış twitter anketiyle göz boyuyor.

zerre güvenilmez. güvenenin de aklına, hafızasına ve onuruna şaşarım!
  • ayarsız çünkü. guven vermiyor.
    edit: gün geçmeden beni haklı çıkardı.
    (bkz: ince'nin ittifaktan whatsapp mesajıyla ayrılması)

edit(aylar sonra gelen): başlığı açan kaçmış.muharremist arkadaşlar sakin olun.
  • aşırı güç verilecek birine göre fazla agresif.
  • daha gücü eline geçirmeden güç zehirlenmesi yaşamasıdır.
hesabın var mı? giriş yap