• türk basketbolunun fundamental özürlüsü olup da bu kadar iz bırakan ender adamlarından biridir.. o da alper yılmaz gibi kendisini ilk olarak ptt formasıyla göstermişti.. enteresan fiziğine nazaran oldukça iyi atletti, uzun mesafeli üçlükleriyle akılda kalmıştı ama bence güvenilir bir set şutör değildi..

istediği zaman çok iyi savunma yapardı..
  • conrad mcrae'nin efes pilsen-andora maçında yaptığı unutulmaz ters alley-hoop'un pasını veren, efes pilsen'i koraç kupası şampiyonluğuna taşıyan son sayıları 2 faul atışından kaydeden, değişik yürüyüşü-top sürmesi (yengeç gibi) ve şut stiliyle oldukça karizmatik ve faydalı bir oyuncu olmuş, bir süre milli takım'da da forma giymiş, karşıyaka taraftarının zamanında pek sevmediği ve izmir'deki maçlarda aptal murat tezahüratlarıyla karşıladığı eski ünlü basketbolcu. güliz onursal isimli sosyetik bayanla beraberdi bir dönem. çok iyi bir 6. oyuncuydu ve gününde olursa şut kaçırmazdı.
  • hücum süresinin dolmasına daha varken orta sahaya yakın mesafeden üçlük sallamasıyla akıllarda kalan eski şutör.

sanırım curry'nin başarısı ile en çok o gururlanıyordur. zamanında denediği üç sayı çizgisinin 1-2 metre gerisinden üçlük atma stratejisini pratiğe döküp, ondan verim alabilen bir isim curry.
  • en yakınlarının bile aklına gelmezken bazen benim aklına gelen insanlar oluyor. sabah sabah otobüste aklıma neden bu adam gelir? ağzındaki sakızı, umursamaz cool tavırları, aslında ihtiyacım yok hobi olarak oynuyorum tarzından dolayı sonsuz bir sporcu şansı, rastgele salladığı topların panyaya çarpıp basket olması, efes'in koraç kadrosu... conrad mc rae, tamer oyguç ...
  • bakmayın buradaki basketbol cahillerine.
    devrinin iyi basketçilerindendi.
    15 yıl milli takım guardı olan ender arslan'ı cebinden çıkarır bozuk para diye bahşiş bırakır...
  • serbest atış kullanmadan önce steve nash gibi air shot atardı, elini düzeltirdi. kurbağalama oynardı, çıldırdı mı deli maçlar çıkartırdı.
  • doğuştan kel olmayan basketbolcu. gördüğüm tek saçlı fotoğrafı;
  • 5 yilimi kendisine ciddi ciddi asik olarak gecirdigim adam....5 sene boyunca her macinda ayni koltukta oturdugum, belki bole farkettirebilirim kendimi dedigim adam..bi gun, hic olmadik bi zamanda, gecenin bi yarisi onna tanistigimda her sey biticek sandim, derler ya oyle, hayran oldugun insanla tanis, kalmasin hicbir sey icinde diye...hic oyle olmadi, aksine, tertemiz yurekli, piril piril bi insan tanidim, kalbim agzimdan cikacak kadar heyecanliyken.....cok guzel seyler paylastim onunla, cok aydinlik anilar, cok mutlu, hayatimin belki en parlak zamanlarini, dakika, saat bile olsalar....yemek yerken bi aksam, "evet sen benim tek hayranimsin heralde, yani ben baska birini bilmiyorum" dedi bana gulerek....bunu ondan duymak, herseye bedeldi, bu, soraki iki gece uyuyamamamdan belliydi...sayesinde arkadasim oldu, sayesinde ona biraz da olsa "digerleri gibi bi insan o da" gozuyle bakabilmeye basladim....5 yilimin ana kahramani oldu, 5 yilimi aldi, 5 yilim oldu...iyi ki....
  • babasi bi zamanlar is bankasi murahhas azasi olan basketbolcu. yani basketboldam kazanacagi paraya pek ihtiyaci yok. bi de vakti zamaninda bir galatasaray-efes pilsen macindaki "evliya murat sikimde tur at" tezahuratinin muhatabi.
  • oyuncularin tumu beyaz corap giyerken bu kisi karizmasina karizma katarak siyah corapla sahalara cikan bir kimsedir.
hesabın var mı? giriş yap