• kendisine brezilya milli takımını ver gruplardan bile çıkaramaz ama eline bir letonya ver o takımı dünya kupasına sokar, 2. turu gördürür. bu adam zoru seviyor, kolayı değil. fanta'yı da seviyor olabilir. kendisini çok seviyorum. allah yolunu açık etsin. akhisar'ı şampiyon yapsın.

edit: istifa etti lan. :( osmanlıspor'u lige çıkarsın mı bilemedim.

edit: 1 buçuk yıl geçti ve mra dönüp dolaşıp osmanlı'ya geldikten sonra tekrar istifa etti. iyi bir yönetim ile mra'ın alamayacağı kupa yok. neden? çünkü adam diğer teknik direktörler gibi değil, düşünebiliyor!
  • osmanlıspor- karabukspor maçı sonrası devletimiz bir vergi memuru yollasın 20.000 dolar vermeye hazırım dedi.

sanırım toplum olarak kokuşmuşluğun dibine vurduk.

vatanseverlik, yardimseverlik, hayırseverlik ele ayağa düşmüş..

yapılan iyilikler, yardımlar gözümüzün içine sokula sokula yapılıyor.

çok samimi isen hocam gidip yapsaydın, ekran başından borozanlık yapmaya gerek yok.

tabi mensubu olduğun camia gereği yalakalık yaparak ne elde edeceksin şaşıyorum.

yoksa terim sonrası milli takıma mı göz kırpırıyorsun?
  • vizyonu darmış. adam zamanında kendi kişisel arabasını satıp hollandaya gitmiş. futbolun en iyi altyapılarında eğitimi almış.stajyer pozisyonlarda bulunmuş. en büyük hüneri sözlükte yazmak olan mister her şeyi bilir beğnmedi vizyonunu.
  • adamın geçen sezon nasıl bir kadroya hocalık yaptığı, trabzonspor'un ertesi sezon 20 küsür transfer yapmasına bakarak anlaşılabilir. o kadroyla adam uefa avrupa ligi'nde tek maç kaybetmedi. keza 1461 trabzon'daki son sezonunda takımı ligi 3. sırada bitirdi, kendisinin gittiğinin ertesinde takım küme düştü. (tabii burada bir ama şu olabilir yanılmıyorsam o sezon kadro büyük ölçüde dağıldı oyuncuların bir kısmı trabzon'a bir kısmı rize'ye gitti)

ama çok bilmiş insanımız adama "filozof", "çakma şenol güneş" filan diyerek kendisiyle dalga geçtiler. evet bu ülkede bir şey bilmek, bir şeyler anlatmak dalga geçilme sebebidir. akıllı adamları sevmiyoruz, onları hor görüyoruz, bize cahil insanlar gerek. mustafa reşit akçay gibiler bize çok fazla.

o yüzden akhisar'la şampiyon olmasını istiyorum ama akhisar'ı şampiyon dahi yapsa birileri çıkıp bu efendi adama hakaret edeceğinden ve hatta ayağını kaydırmaya çalışacağından, değişen bir şey olacağını pek sanmıyorum. en iyisi şu rezil ortamdan kendini kurtarmasını avrupa'da medeni bir ortamda çalışmasını tavsiye ediyorum. biz burada aziz'lerimizle, demirören'lerimizle filan gayet iyiyiz.
  • benim bildiğim osmanlı'da istifa müessesesi yok. kellesi vurulmuş olmasın?
  • bugünkü maç* sonrası demeciyle en az bugün sahadan ağlayarak ve kendi kararıyla çıkarak tarihe geçen volkan şen kadar iz bıracaktır.

çok önemli bir şey oldu ve türkiye'de süper lig'de takım yöneten hocalardan birinin bile olsa otoritenin, hiyerarşinin önüne beraber çalıştığı insanların mutluluğu ve huzurunu koyabildiğini gördük.

basın adama "sizin izniniz olmadan sahadan çıktı" diyor, adam "bakalım biz onun o sırada ne hissettiğini biliyor muyuz?" diye cevap veriyor.
  • https://www.youtube.com/embed/dvqjmonk-9w
    - o oyuncular da önemli ama ben daha çok sychev üzerinde duruyorum. sychev daha sürpriz yapabilecek bir oyuncu.
    - sychev başka takıma transfer oldu.
    - gitti mi? eheh biz de taktik olarak bizden saklandığını düşünüyorduk.
    - züpriiiiiiiz
  • coleman'ın mustafa pektemek'e yaptığı sert faul için "biraz sert bir müdahale olmuş, kendisini adına özür dileriz" demiş güzel adamdır. aynı maçın sonunda slaven bilic de tek tek trabzonlu oyuncuları tebrik etti. güzel şeyler yaşıyoruz bozmayın lan. adama resmen enkaz teslim ettiler, zor bir görevi üstlendi bence desteklenmesi gerekiyor.
  • uefa'da yenilgisiz bir sezon geçirip lazio'nun olduğu gruptan lider olarak çıkan, türkiye'de ise avrupa kupalarından sadece 5-6 puan geride olduğu için başarısız sayılması gerektiğini gördüğümüz teknik direktör. 2 yıldır takımın bir forvet transferini tamamlayamayan bir yönetimle çalıştığını unutmamak lazım. korkak futbol terimi de anca türkiye'ye yarışır zaten. chelsea ve mourinho da çok başarısız zaten. öyle 2 ön libero ile çıkıp defans yapmaya çalışarak futbol mu oynanırmış? futbol dediğin allah ne verdiyse saldırmak sonra 3 yiyince yenildik ama ezilmedik demektir. sistem filan bunlar hep yalan. geçen yılın başından beri 1461 1461 diye ağlayıp şimdi bu takımın teknik direktörü ve oyuncularına burun kıvırmak da çok hoş. o kadar vizyonsuz bir yönetimimiz var ki mra'yı yolluyoruz ama boşta teknik direktör yok. aferin. hami şu 3 maçta kötü bir futbol ortaya koysa görürdüm sizi.
  • bazen ilginç fantezileri nedeniyle eleştiriyorum kendisini, ancak yaptıkları gerçekten olağanüstü.

türkiye'den örnek verelim.

bu sezon başlarken büyük çoğunluğun "acaba ligde maç kaybeder mi" dediği galatasaray başkan-teknik direktör anlaşmazlığı yüzünden dağıldı. teknik direktör de türk futbol otoriteleri denilen yamuk yumuk kitlenin imparatoru idi.

trabzonspor'dan örnek verelim. şenol güneş ve sadri şener arasındaki derin uçurumlar yüzünden birbirine laf atma karnavalı gibi geçen transfer dönemleri ardından küme düşmemeye oynayan trabzonspor'un teknik direktörü kimdi?

mra ile hacıosmanoğlu arasında böyle uçurumlar olmadığını söyleyebilecek var mıdır? üstteki iki örnekten daha bariz bir uçurum var arada şahsi fikrimce. mra'nın getirdiği kondisyoner nerede? bir hafta sonra yönetim kovdu. mra'nın istediği forvet nerede? cidden iki ay boyunca her basın toplantısında istenen ve yönetimin her gün "salı" günü gelecek dediği forvet nerede; kim açıklayabilir? ya sol bek, bamba ve zokora'nın koca yaz boyunca gönderilemeyişi...

trabzonspor tarihinde ilk kez uefa avrupa ligi gruplarından çıkıyor. grubu zayıf diyenler afkursun; 0 puanlı takım polonya lideri. ligde 23 puanla 5. sırada. bunları yaparken yedek kulubesine bakan taraftarın içi daralıyor.

bunlar başarısızlıksa ben başarısızlığa razıyım bu kadroyla.
hesabın var mı? giriş yap