• kanzuk mahlaslı başak purut'un, ekşi sözlük'teki muhalefet sorununa dikkat çekmek için twitter'dan sorduğu soruya hiç biriniz gereken önemi vermemişsiniz, şaşırdım. tabii kendi isteğiyle görevinden ayrılıp yönetimi purut'e devreden ssg mahlaslı sayın sedat kapanoğlu'nun da aynı soruya katkı verdiğini eklemek gerekiyor.

https://twitter.com/…urut/status/706986238029512705
    https://twitter.com/…tus/706979536131497985?lang=tr
    https://twitter.com/…tus/707275850673053696?lang=tr

bakın gerçekten ekşi sözlük'te bir muhalefet sorunu var. bunların ekşi sözlük ile ilgili bütün öngörüleri, öneri ve çalışmaları, sayın yönetim kurulu başkanı başak purut ve müstafi yk başkanı sedat kapanoğlu üzerine. dolayısıyla hiçbir şey üretmeyen, hiçbir şey önermeyen, ne talep ettiği belli olmayan bir muhalefet ile karşı karşıyayız.

hızla entry silemiyorlarmış. böyle bir şey olabilir mi ya? kapat o zaman hesabı git. bak orada buton var. bu millet mecbur mu sizin entry silmenizle uğraşmaya? yok vay efendim, ssg nasıl ek başlık açarmış da cevap verirmiş (bkz: entry silme/@ssg). istiyorlar ki sedat kapanoğlu hiçbir şeye karışmasın, meydanı bize bıraksın. ama sedat kapanoğlu da başak purut de işini yapıyor. bu sözlüğün ekmeğini yediği halde iradelerini başka sitelere teslim edenler acınacak haldeler. ekşi sözlük'ü başka sitelere şikayet edecek kadar sefil hale düşenlerin şunu bilmesi lazım, diğer tarafta millet var millet.

entry sileceklermiş bakar mısınız ya? ekşi şeyler'de milletin emeğini kullanamyacakmışız. yaptırmayacaklarmış. ya sen kimsin? bir hevesimiz vardı, yaparken çok eğlenmiştik, şuraya yazdıklarına bakar mısınız? burada 60 bin küsür yazar var. 50 milyon entry var. kimse kusra bakmasın, üç beş meczup entry silecek diye, azınlığın çoğunluğa tahakkümüne evet diyemeyiz. olay entry silme milme değil. bunların derdi bizimle.
  • cevabı "çünkü tam da bu tür çakallıklarınızdan bıktığımız için entrylerimizi siliyoruz" olan soru.

diğer entrymden kopyala yapıştır yapacağım baştan yazmaya değmez:

"sözlükte gerçekten hesap kapatma diye bir fasilite olmadığından yapılması silmek kadar anlamlı değil. hesap kapatma dediği aslında 1 günlük kafa izni. entryler gerçekten silinmiş olmuyor ve sözlüğe giriş yaptığında hiçbir şey yaşanmamış gibi her şey eskisine dönüyor. yaptırım gücü sıfıra yakın.

zaten bu nedenle kanzuk ve ssg başından beri "entrylerinizi silmek istiyorsanız hesabınızı kapatın" diye çakallık yapmaya kalkıyorlar. çünkü kendilerine pek zararı yok. üstelik yazarın cevap hakkı da ortadan kalkıyor. muhalif yazar susturulmuş oluyor.

ayrıca yarın sözlük satışa çıktığında bu entrylerin hepsi para edecek. en çöp olanı dahil. hepsi birer altın yumurtlayan tavuk.

(bkz: pasif gelir)

bu yüzden yapılabilecek en ideal şey önce entryleri silmek sonra hesabı kapatmak."
  • aynı ayrı ülke isteyen kişiler gibiler ne bu ülkeden vazgeçiyorlar nede bu ülkede yaşamak istiyorlar yani her daim bok yiyorlar.
  • dopermen'in yaptığı mavraya "ciddili" cevap vermek istemezdim ama mecbur bırakanlar var. birincisi, fiziksel temas şansı olmayan ve tepkisel olarak örgütlenen (yani uzun bir fikir teatisi süreci sonucu değil; dolayısıyla birbirleriyle yakın bir bağı olmayan ve katılım gerekçeleri türlü çeşit olan) bir yığınla nokta atışı bir eylem yapmanın bir yolu yordamı varsa anlatılsın bilelim. ikincisi, kayıplara karışmak teknik olarak görünürlüğü baltalıyor. tüm entrilerim silinsin ama ben yazmaya devam edeyim diye bir seçenek yok. dolayısıyla şu anki kısmi kartopu etkisinin kayıplara karışılarak yaratılmasının, ilgili başlıkların canlı tutulmasının imkanı yok. üçüncüsü (süreli değil süresiz hesap kapatma seçeneğine dair olarak), mevcut protestonun kendisi tabiatı gereği sözlüğü bıraktırmaya (her ne kadar meselenin yıkıcı tarafına odaklı katılımcılar söz konusu olsa da) değil (çünkü türkçe içerikli ciddi bir alternatifi şu an için yok), bir şekilde / bir ölçüde değiştirmeye odaklı.
  • ananı da al git lafının ''entry'lerini de sil git bizim sana ihtiyacımız yok zaten'' versiyonu açıklamalar.
  • (bkz: hesabı kapatıp bütün entry'leri silmek)
    bunu dun yazmistim.

iste turkiye'deki tipik bir yerleri kalkik patron modeli bu. bu olay gerceklestiginde gotum gotum aglayacagi da kesindir bu adamin.
  • buradaki mucadeleyi, direnisi anlayamamis bur yazarin tuhaf aforizmasi.

bu kafayi yasayan insanlar, gezi parki direnisine katilan insanlara sunu diyebilir "neden direniyorsunuz baska ulke'ye gidin bence".
hesabın var mı? giriş yap