• amerika'nın zaten 100 yılı aşkın süredir sinemada müzikte edebiyatta kendi kendine yaptığı eleştiridir bu.
    dünyada evsizi olmayan ülke yoktur.
    garip olan ise merkez bankası iflas bayrağını çekmesine rağmen hala "şahlanıyoruz" diye açık açık yalan söyleyen adama biat edenlerin bu tüm dünyanın zaten bildiği olay üzerinden algı kasması.
    hiç bir amerikan başkanının bu sorunu dile getiren amerikalılara "terörist" dediğini duydunuz mu?
    edit : typo
  • (bkz: akp'li gazetecilerde utanma duygusunun olmaması)

dolar 9 lira olmuş utanmadan attıkları twit'e bak. en azından evsizlere, kimsesizlere yemek verebiliyorlar. bizdekiler aç susuz soğuktan donarak ölüyor.
  • eğer bir devlet akıl ve mantık ile yönetiliyorsa, umutsuzluk ve fakirlik utanç kaynağıdır; eğer bir devlet akıl ve mantık ile yönetilmiyorsa, zenginlik ve onur, utanç kaynağıdır.
  • kuyruk dediği 20 kişi falan sanki. bilemedin 30 olsun. troll hesap mı acaba?
  • bizde olsa orayı yıkarlar, efendi gibi sırasını bekliyen üç beş insanı gösteren video.
    bizim ibadethanelerde de anca camiye yardım parası toplasınlar.
  • 3 kuruşluk, kiralık dalyarak aktroller cevap versin,

neden insanlarımız suriyelilerle, afganlarla, pakilerle yarışa yarışa, birbirini eze eze, avrupaya, amerikaya (abd kanada) kapağı atmaya çalışıyor da, oradaki insanlar türkiye'ye kapağı atmaya çalışmıyor?

lütfen sadece 100+ fake twitter hesabı olan, rende binasından provokasyon maaşı alan, provokatör aktroll dalyaraklar cevap versin.
  • amerika tarihi boyunca fakirin hep çok fakir olduğu bir ülke olmuştur. amerika'nın olayı fırsattır gelir adaleti değil. evsizi de çoktur, bizim aklımız almayacak kadar zengini de. kaldı ki amerika kapitalizmin beşiğidir, bizim beklenti ve standartlarımızda sosyal devlet anlayışı yoktur, olamaz da.

ayrıca kuyruk nerede gören bize de göstersin. 8-10 kişi kilisenin önünde banklarda oturuyor. yemek beklediklerine dair ortada bir şey de yok. yarın istanbul'un herhangi bir semtinde bedava fasulye dağıtıyorum diye bir kamyon çek, world war z'yi bir gör o zaman iki resmi karşılaştıralım.

ayrıca 20 yıldır ülkeyi yöneten bir hükümet var, bu 20. yılın sonunda gelinen nokta abd'de rastgele bir kilisenin önünde 10 kişi beklemesi üzerinden medet ummaksa vay sizin halinize. gözünüzü seveyim bir dinlenin artık. biraz da başka biri yönetsin. kim olduğuna bile karışmıyorum. herhangi başka biri.

https://www.youtube.com/watch?v=-nbowzcevnw
  • 2020'de türkiye'de 6 milyon 630 bin hane sosyal yardım almış. yani 24 milyon kişi sosyal yardıma ihtiyaç duyuyor. bir kilise önünde duran 20 kişiyle, 24 milyon kişinin fakirliğini kıyaslayana ne denir ki?
hesabın var mı? giriş yap