• "you say it best, when you say nothing at all" dercesine, this is england soundtrack'inde yer alan sessiz sedasiz hali bamba$kadir. uyku/uyaniklik arasinda kalinan bir yerde goz ucu ile yakalanan bir ayrintinin hafizaya kazinma cabasidir - bir koku, bir goruntu, bir temas, hep hissedilen ama hic gercekmi$ gibi ol(a)mayan...
  • kullandıkları ürünler pazardan hatta cumartesi feriköy organik pazarından bizzat chef de cuisine ogün koca ve aylin yazıcıoğlu tarafından tek tek seçilir. balıklar balık pazarından sous chef aykut doğanok tarafından alınır. tedarikçilerinin neredeyse tamamını yerel ve butik üreticilerden seçerler. sık sık eğitim ve keşif amaçlı gezilerle personelinin vizyonunu açmaya çalışan ve bunun yansımasını sık değişen menüsünde gözlemleyebileceğimiz kanımca ülkenin değil bölgenin en değerli restaurantlarından biri. mutfağında hemen hemen hazır ürün kullanılmamakta. bir tabakta bulunan tüm soslar, et suları, karışımlar, mayonezler, şarküteriler vs.. bütün ürünleri titizlikle kendileri hazırlıyor. bu ciddi anlamda akıl almaz bir efor ve disiplin istiyor. sandalye sayısı az olmasına rağmen mutfağında kopan fırtınanın sebebi de bu titizlik. öğlen 12 de mesaiye başlayan mutfak personeli geceyarısına kadar hiç durmaksızın koşturmakta. ben ciddi anlamda bu işletmeye ve misyonuna çok saygı duyuyorum. umarım gelişerek varlığını sürdürmeye devam edip gastronomi anlamında bize hem mutluluk, hem gurur hem de itici güç olmaya devam eder.
  • türk restoranları arasından, la liste isimli global gastronomik listenin en tepesine yerleşmiş. bu sonuçla, la liste, lobiciliğe ve sair hususlara bakmadan, en azından türkiye açısından en isabetli sonuca ulaşan sıralama oldu.
  • ılginc bir deneyim. agzimin icinde mirmirlik hasil oldu efil efil sonra mayhos mayhos eskin cikti. sarap ictik guzel.
  • arkasındaki şef aylin yazıcıoğlu ve ekibinin istanbul için bir şans olduğu üst düzey restoran. ikramlar, yemekler, şarap eşleştirmeleri herşey üst düzey. michelin guide istanbul olsaydı muhtemelen iki veya üç yıldızı kapardı zira la liste'de la marine gibi iki yıldızlı restoranlardan yukarıda.

tebrik edilesi.
  • 2005 çıkışlı fires in distant buildings albümünün 4 numarasında bulunan gravenhurst şarkısı.

find me the captain
    tell him i want to know
    just who is steering and who’s merely holding on
    and when the next wave is the last wave
    i’ll drag him downwards to the engine room
    and never let go
    oh nicole
    from the moment we met we let it get out of control
    the universal dance
    the black romance of running prey
    the slowing down
    the giving in
    the final give away
    i cry for mercy
    you stare back blankly
    i want to jump but if you’re pushing me
    i’ll hold on tightly
  • türkiye'de yeme içme sektöründeki tedarik sıkıntısı göz önünde bulundurulduğunda, sınırlı imkanlarla yaşanabilecek gastronomi deneyiminin zirvesidir.
  • türkiye'de bence - benim bildiklerimden - üç lokanta, michelin yıldızını alabilecek kudretteler. memleketin tartışmasız bir numaralı et lokantası beyti, antalya'nın gastronomi mabedi yedi mehmet, nicole. nicole'de yemek bana ısmarlandığı için ne kadar ödendi tam bilmiyorum ama çok pahalı bir yer, burası kesin. fakat kısa veya uzun tadım mönüsüyle kesinlikle müthiş bir deneyim sunuyor. minik damak hoşlukları rengarenk ve heyecan uyandırıcıydı. çok taze çiğ palamut, közlenmiş patlıcanla sunulan ahtapot ızgara, muhteşem bir minakop ızgara ve iki tatlı: kavun sorbe ve fıstık kremalı milföy, balıktan ve deniz mahsulünden gittiğimiz bu akşamı taçlandırdı. her tabakla uyumlu ayrı bir şarap eşlemesi de nefisti.

beni aşan bir yer, bir daha gidebilir miyim bilmem ama dedim ya, çok mühim bir deneyim oldu nicole.
  • son dönemde tv de bülent özdemir ile birlikte karşımıza çıkan güzel sesli hatun kişi.
  • tomtom suites'in en üst katında bulunan 8 kişilik bir grubu 2 gun yataklara düşürecek şekilde zehirlemeyi başaran sözüm ona gurme mekanı. zaten çük kadar yemek getiriyorsun, bari tazeliğine dikkat et. kişi başı 200tl'ye zehirlenmenin tadı bir başkaymış. nicole
hesabın var mı? giriş yap