• neler olmuştu?

bahar şenlikleri kaldırıldı. kızlı erkekli pikniği polis dağıttı. kızlı erkekli lise gezisine soruşturma açıldı. kızlı erkekli evlere baskın düzenlendi, çocuğun biri sevgilisinin evinde basılmıştı da polisten kaçarken camdan atlayıp öldü. konser alanının ortasına mescit dikildi. gece 10'dan sonra içki almak yasaklandı. gece 12'den sonra müzikli eğlenceler yasaklandı. 90'ların dizilerindeki içki sahneleri kesildi. kapalı kadınlar için dikilen eteklerin boyu uzatıldı. başörtüsü orta öğretimde serbest hale geldi. devlet başkanı ekonomiyi din kuralları ile yönettiğini ilan etti.

o sırada memleketin en ünlü medresesinin efsane profesörü ne diyordu hatırlayalım? görsel
    cumhuriyet'in "tehlikenin farkında mısınız" demesi üzerine kendini aydın diye pazarlayanlar ne diyordu? görsel

cumhuriyet düşmanlığının sonu budur.
    nagehan üretim merkezinin (akademinin) atatürk'e ve kemalizme sallamadan tez yazamamasının sonu budur.

görsel

edit: kız-erkek arasında çekim olur diyerek savunulan gericilik. siz kafayı yemişsiniz. ben konya'da okudum. ilkokul-lise hep karışık oturduk. kadın ve erkek toplumda bir arada yaşar. kötü gözle bakmamayı, insanların kendi halinde yaşayabilmesini erken yaşta normalleştirebilir insan. çocukların aklına kız-erkek ayrı oturmak gerektiğini sokmak ne demek?
  • ilk entryde yer alan linke tıklanıp, başlığa konu olan resmî yazı incelendiğinde ve içerik olarak çözümlendiğinde şu tespitlerin yapılması yanlış olmayacaktır:

(1) yazı, bursa ili, osmangazi ilçesi, mithatpaşa ortaokulu müdürü tarafından kaleme alınmıştır. (yazı, bir başkası tarafından yazılmış olsa bile (ister ıslak imzalı ister e-imzalı olsun) nihayetinde müdürün imzasını taşımakta olduğundan sorumluluk kendisine ait olacaktır. aksi öne sürülemez.)
    (2) yazının konusu, "duyuru" şeklinde belirlenmiş olup; yazının içeriğinden ilçe/il milli eğitim müdürlüğü ya da milli eğitim bakanlığından gelen bir talimat üzerine böyle bir otur(t)ma düzenine ilişkin ayarlama yapılmasının gerektiği sonucunu çıkarmak mümkün değildir.
    (3) bir başka deyişle erkek öğrencilerin erkek öğrencilerle, kız öğrencilerin kız öğrencilerle oturtulmasına dair düzenleme yapılması isteği okul müdürünün keyfiyetinden kaynaklandığı öne sürülebilecektir.
    (4) yazının hitap cümlesi, "mithatpaşa ortaokulu öğretmenlerine" şeklinde kaleme alınış olup; 2 cümleden oluşan yazının ilk cümlesi de "değerli öğretmen arkadaşlarımız" cümlesi ile başlamıştır. işbu durum, resmi yazı yazmanın bilgisizliğinden kaynaklanmıyorsa, en hafif tabirle özensizliğinden kaynaklanmıştır.
    (5) yazının kaleme alınmış olmasının gerekçesi belli değildir. yukarıda 2. maddede belirttiğimiz üzere bir "ilgi" yazıya da atıfta bulunmadığından sadece "gerekmekte olup" denilerek geçiştirilmiştir.
    (6) yazı, "gereğini arz ederiz" cümlesi ile bitmiştir. oysa ki resmi kurumlarda amir, yazıyı astlarına "gereğini rica ederim" şeklinde bitirir. mevzuata uygun olan resmî yazı yazma şekli budur.
    (7) karma eğitim verilen bir okulda kesinlikle "ayrımcılık" içeren bir yazıdır.
    (8) soruşturma konusu olmalıdır.
  • yazıda okul müdürü öğretmenlere "gereğini arz" ediyor.

resmi yazışmalarda üst makam alt makama "rica eder", "gereğini arz" etmez. ayrıca öğretmenlere neden resmi yazsın, odaya çağırır söyler.

bu nedenle yazının sahte olduğunu düşündüm ve ebys'den e-imzalı halini kontrol edeyim dedim, inanılmaz ama yazı gerçekten bu haliyle e-devlet'ten görülebiliyor.

yazı dosyası uyap editörü ile açıldığında e-imza listesi bulunamadı hatası veriyor. bu da sistem hatasından ya da görev yeri değişip imzasını sistemden kaldıran birine ait yazılarda olabiliyormuş, tam olarak neden olduğunu anlayamadım.

ya daha resmi yazı nasıl yazılır bilmeyen bir müdür var ortada ya da birileri adamın hayatını kaydırmaya çalışıyor çözemedim.
  • rengin, oturmanın, kahkahanın, yemeğin, uyumanın, eğlenmenin cinsiyeti yoktur. vazgeçin!
  • ergenler için karma oturma düzeni dikkat dağıtabilir demiş bir arkadaş. ama şu var, kız ve erkek bir arada durarak birbirine alışır ve aşina olur. ikisi de birlikte çalışarak yükselir. okul, sınıf gibi alanlarda asıl bir arada bulunarak, yanyana oturarak cinsiyet hormonlarının çığlıklarını dikkate almayarak dersine işine gücüne bakmayı öğrenir.

o zaman “mini eteği vardı, saldırdım. kot giyiyordu, dayanamadım sapıklık yaptım” savunmaları, kayıtsız şartsız meşru hale gelecek, hani hakimin takdir yetkisiymiş, hukuk/kanun içi boşlukmuş… bu boşluklar ahanda böyle böyle dolacak.

insanlara insanca yaşamaya öğretene kadar bunların karşılarında duracağız.
  • adam resmi yazı yazmayı bile beceremiyor ama okul müdürü olmuş. hemen hemen her okulda en yobaz ve iktidar yanlısı olan kişinin okul müdürü olması bir alt yapı çalışmasıdır.
  • "ahaha senin şeriat bugün de gelmedi yaaa" diye senelerce bizimle kafa bulan ılıkların suçu olan durum.

yeşil bayrakları açıp şeriat ilan edecekler mi sanmıştınız ? oysa karşı devrim evrimleşirken siz aynı kaldınız at gözlükleriniz hiç eksik olmadı.
    çünkü sakalları kesilmesini, takkeler atılmasını, gerekirse türbanlar da çıkartılmasının asıl nedenini hiç anlayamadınız işte bu yüzden karşı devrim sistemi çaktırmadan sizi de kullanarak ele geçirdi ve neredeyse başarılı oldu.

dün üniversitede başörtüsü derken bugün anaokulunda örtü, laik cumhuriyetin okullarında kız-erkek ayrımı konuşuyorsak yine bu ılıkların suçu. bir çoğu zoru görünce kaçıp sebebi oldukları durumlar bizi başbaşa bıraktı ama olsun.

ulu önderin gençliğe hitabesi işte tam bugünler için yazılmıştı oysa siz ılıklar bunu eskinin kalıpları masalları diye önemsizleştirdiniz.

biz buradayız, türkiye laiktir ve laik kalacak.

nokta
  • bilinçsiz okurlar için yazma gereği duydum, yukarıda ceo isimli arkadaş bilimsel dayanaklar falan kullandığı zannıyla bolca saçmalamış. bilim, akıl, mantık diye başlamış, linkler koymuş hevesle, bu sizi yanıltmasın. entry içinde bilimsel delil, dayanak olmadığı gibi akıl, mantık da yok maalesef.

bir ülkedeki tecavüz vakalarını doğrudan karma eğitime bağlayabilmek için bu ikisi arasındaki ilişkiyi özel olarak inceleyen bir çalışmaya referans vermeniz gerekir. yetmez, taciz, tecavüz, sapkınlık vb vakalarda etkisi olan diğer etmenler arasında karma eğitimin ağırlığını ortaya koyan bir çalışmaya da referans vermesi gerekir. bunu yapmış mı? hayır. peki ne yapmış? wikipediadan isveç'te tecavüz başlığını kulağından tutmuş koymuş yazısına. onu da oturma organından aldığı güçle karma eğitime, cinsiyetler arasındaki sınırın kalkmasına bağlamış.

"bence böyle" deyip geçmek neyine yetmiyor da bilimsel bakış açısıyla alakan olmadığı halde bilim falan diye sallıyorsun. çok ilginç.

çok basit bak. tecavüz ve sapkınlık diye adlandırılan hadiselerin artmasının ya da azalmasının tek sebebi karma eğitim olabilir mi? acaba karma eğitimle bu sebeplerden birini egale etmiş, diğerlerine henüz dokunamamış olabilir miyiz? karma eğitimde kullandığımız yöntemler ve aldığımız önlemler kendi içinde, taciz tecavüz suçlarını önlememizde yeteri kadar işlevsel, faydalı olamamış olabilir mi? ya da neler bunlar, var mı? neye göre formüle edilmişler?

inanmak istediğini rasyonalize etme yolunda kullanışlı bulduğun, cımbızla çekilmiş iki veriyi özensizce birbirine bağlarken ve bu konuda herhangi bir bilimsel çalışmaya atıf veremezken, ideolojisine sadık olmak pahasına bilime gözlerini kapatmakla suçladığın tiplerden farkın nedir acaba?
  • bir öğretmen olarak söylüyorum ki müdürün yaptığı şey saçmalıktan ibaret. bu adam nasıl müdür olmuş anlamak mümkün değil.

öncelikle sınıf yönetimi açısından bakarsak durumdan biraz bahsedeyim. karşınızdaki sınıf ne kadar iyi profilli olursa olsun sınıfta bir sürü istenmeyen davranış çıkacaktır. bunun en temel çözümlerinden bir tanesi özellikle sınıfta kız-erkek yan yana oturtmaktır. ben kendi sınıfımda aynı şeyi uyguluyorum.

ikinci sebebe gelirsek, o yaştaki çocuklar karşı cinsi bir düşman gibi görüyorlar. yan yana oturtunca aslında onların da bir insan olduğunun farkına varmaya başlıyorlar. ve o saçma sapan düşman fikirleri ortadan kalkıyor. bir süre sonra da birlikte çalışmaya başlıyorlar. ve ben özellikle oturtma planına "derse ilgili kız öğrenci-derse ilgisiz erkek öğrenci" veya "derse ilgili erkek öğrenci-derse ilgisiz kız öğrenci" eşleşmeleriyle oturtuyorum ki daha da etkili olsun. bunu uyguladıktan sonra aradaki farkları görseniz şaşırırsınız.

bu yaşlar cinsiyet gelişimi, karşı cinse karşı tutum açısından kritik dönemler. çocuklara biz karşı taraftaki cinsin de aslında insan olduğunu anlatamazsak, gösteremezsek biz neden öğretmen oluyoruz? veya neden öğretmen oluyorsunuz? siz sadece derse girip çıkmayı mı öğretmenlik sanıyorsunuz? zaten kadın cinayetleri, kadın şiddeti almış başını gidiyor. bari zamanında verilecek eğitimlerin önüne geçmeyin.

bence derhal soruşturma açılıp görevden alınması gerekiyor. sadece yobazlığından dolayı değil, aynı zamanda eğitim üzerine çok da bilgisi olmaması sebebiyle.
  • kız erkek oturmak bir yana dursun üniv.de bahar şenliklerinde hocalarımızla birlikte alkol almış bir nesiliz biz..ve bizler o zaman çok mutlu çok da umutluyduk..

sezen aksu diyor ya
    "ah ne kahraman ne cesur ne güzel çocuklardık,her yeni günü ümitle nasıl kucaklardık "diye...

gerçekten öyleydik..

şimdi olay buralara kadar geldi vay bee...ülkecek çok kan kaybettik..vah benim ülkeme ve de gençliğine..
hesabın var mı? giriş yap