• bu şarkıda uzun zamandır aradığım varoşluk var. böyle hoş bir varoşluk ama. bu kadar kötü müzik adamı iyi hissettiriyor. benzer hisleri paylaşan var mı bilmiyorum.
  • “bana, sana, bize bir şey olabilir”

nakaratıyla türkiye eğitim sisteminin en azından zamirleri yavaş yavaş öğrettiğinin göstergesi şarkı.

bu eğitim hızıyla gidersek 136 yıl sonra arabesk rap ve acı, damar seviciliğinden kurtulabileceğimizi gösteriyor.

bakın bu tip şarkıların tutması gösteriyor ki uğraşmamız gerken bir tümör var gençliğin beyninde.

çekilen acıları “bedel” sanan varoşlar, sistemin içinde var olmak için suç için organize olacağına, sanat, bilgi, bilim, temiz toplum için organize olsa klip boyunca “bakın biz nasıl hayatlar yaşıyoruz” görselleri yerine, daha medeni, yaşanılası ortamlara ulaşabilir. herkes yaptığının, kısa yoldan kazanma hırsının bedelini ödeyecek elbet...
  • ucu en açık kelime. duymaktan bu kadar nefret edip bu kadar çok kullandığım başka bir kelime yok sanırım. ha, bakarız, hallederiz ve ayarlarızı da unutmayalım.
  • sikca soyleyenlere "aklin fikrin yok mu senin nimbus bulutu musun sen be sis misin nesin belirsiz $ey" denmesini rabbim asatru' emretmektedir.
  • adana kökenli almancı mero şarkısı. sample bi hayli catchy.
    burdan yakın
  • kefernahum ile la haine arasında bir yerde bir motivasyonu var. klibini bu gece izliyorum ama bunu söylerken düz göçmen olgusundan yararlanmıyorum. bu müzikte olmuş bir göçmenlik var; böyle bi bizarlığıyla, aman potansiyeli harcanmışlığı, aman yine de helal olsunluğuyla, baya hayatın içindenliğiyle, yani arkadaşlar söylemesi biraz dünya yaşantısına ayıp kaçacak ama müthiş tutmuş bir uyduruklukla, ayrıca sanırım ebrar karakurtun üvey abisinin klipte yer almasıyla agdhjds, işte öyle bir olmuşluk. işte öyle bir şey.
  • klibi de muhteşem olmuş parça.

müziği çok güzel olmuş. tam böyle gece yolculuğunda dinginleştirici etkili. tebrik ederim gençleri valla güzel iş çıkarmışlar biz daha yeni gördük.
  • rapin arebeski böyle işte. araplasmak türk lerin başına gelmiş en büyük lanettir. tanrı türk'ü korusun
  • malesef panzehiri bulunamamış bir zehir türü. sokaklarda, okullarda, köşebaşlarında kol geziyor ve evlerimize kadar giriyor. her yere sordurdum, panzehiri henüz hiç bi yerde bulunamadı.

aklına gelir gelmez sonsuz döngüye girerek sadece olabilir dinliyorsun ya da onu mırıldanıyorsun. almanca kısımlarını ezberleyeceğim yakında. 18 yaşında altında mersedeees, mersedes diyorum sürekli içimden.

panzehir bulan yeşillendirsin. kurtulamıyoruz yanaaa yanağğ yana yana yana yanaa.
hesabın var mı? giriş yap