• bağlamada kendine has bir tadı olan yetenekli adam. 4. itü bağlama günlerinde hem dinleyip hem de izlediğim, dinleyicilerine halk müziğini funk ile birlikte sunmuş insan. yıldız teknik üniversitesi sanat ve tasarım fakültesinde öğrenim görmektedir kendisi. ustaları erdal erzincan ve erol parlak imiş. 2010 yazında farklı bir tarzda albümünün çıkacağını duydum.
  • prof. dr. orhan bilge, 1960 yılında istanbul'da doğdu. 1984 yılında, istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi'nden mezun oldu. uzmanlık eğitimini, 1991 yılında istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi genel cerrahi anabilim dalı'nda tamamladı. 1991-1996 yılları arasında istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi genel cerrahi kliniği hepatopankreatobiliyer cerrahi ünitesi'nde çalıştı. 1996-1997 yılları arasında friedrich schiller university of jena department of general, visceral and vascular surgery, jena, almanya'da karaciğer transplantasyonu, karaciğer ve pankreas cerrahisi üzerine çalışmalarda bulundu. 1996 yılında doçent, 2003 yılında ise profesör oldu. prof. dr. bilge, 2006 yılından bu yana amerikan hastanesi genel cerrahi bölümü'nde görev yapmaktadır.

kaynak : http://www.americanhospitalistanbul.com/…121&stid=3

ben de kendisi tarafından ameliyat edilmiş şanslı insanlar statüsüne girmekteyim... 2007 yılında koledok kisti teşhisiyle yaklaşık 9 saat süren bir operasyon sonunda tüm safra yollarımla birlikte 10 cm çapında bir kisti içimden çıkartmıştır bu müthiş insan... daha sonra bir biriyle alakasız organları birleştirerek yeni bir sindirim yolu kazandırmıştır bana... bu da yetmemiş gibi bana sanki dişini çektirmiş bir insan gibi davranarak bu koca ameliyattan 15 gün sonra işimin başına dönmemi sağlamıştır...

gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrası ilgisi, güler yüzü, alçak gönüllülüğü ile takdire şayan bir profesördür... aradan geçen 3 yıla rağmen kendisine gittiğim yıllık kontrollerde hala beni tanıyabilmektedir...

kendisinin de öncülük ettiği istanbul tıp fakültesi - genel cerrahi ana bilim dalı - karaciğer safra yolları cerrahisi bölümü harika işler başarmakta neredeyse öleni diriltmektedir...

hali hazırda amerikan hastanesinde görevli olmakla birlikte nişantaşı'nda kendisine ait özel bir muayenehaneye sahiptir... bununla beraber her pazartesi saat 10.00-12.30 arasında istanbul tıp fakültesinde hasta kabul etmektedir... kendisinden çapa'da randevu almak oldukça zor olmakla birlikte imkansız değildir...
  • yakışıklı baglama hocam.baglamasıyla bütünleşen ustalığını konuşturan insan .klibini sabırsızlıkla beklediğimizdir.
  • bağlama hocası olarak tanıştığım harika insan. bağlama çalarken, bağlamayla karşılıklı söyleştiğini düşündürür. albüm çıkarmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
    http://www.youtube.com/watch?v=odxr2zoqe_u
  • türkiye'de en hızlı ve başarılı laparoskopik operasyon yapan genel cerrah, saygıdeğer hocamız, bilim insanı
  • cem tuncer ile muhteşem bir kaytağı kaydı yapmış üstad.
    bas gitar ve bağlamanın muhteşem ahengini sergilemişler böyle güzel bir eserle.
    dinleyin efendim
hesabın var mı? giriş yap