• özellikle istanbul da yaşıyorsa çocukluğuna inmek gerekir. zira ya hiç otomatik kullanmamıştır yada arızasından fiyatından korkuyordur. yoksa akıl mantık işi değil. otomatik ile tanışan bir daha bırakmıyor. birde aynı insan bulaşık makinesi varken elle bulaşık yıkayandır. bunların bir diğer level i de station wagon ( kombi ) alınırmı diye tiplerdir sorsan hiç kombi aracı olmamıştır kullanışlığını bilmez ama istemez işte aklına gelen toros ve kartaldır çünkü!
  • arabayı sadece bir ulaşım aracı olarak değil hobi olarak da kullanan, otomatik vitesin tepki gecikmelerine tahamülü olmayan, frenajı balatadan çok motor freniyle yapmaya alışık, virajlara girerken düz vitesin faydalarını defalarca tatmış sürücü tipidir
  • sürücü değil otomobil severdir. araba kullanmak seksten daha zevklidir onun için. kontrolün tamamen kendisinde olmasını ister. sol eli direksiyonda 12 yönünde sağ eli vitestedir. onun üzerinde de sevdiceğinin eli vardır. bayırda ya da ışığa gelirken hafifçe boşa alır ve sevdiceğinin bacaklarını okşar. çok sinirlendiğinde kornaya basmaz ara gazı verir. araç 6000 devire çıktığında düşüncelerini yeşil ışıkta dörtlülerini yakmış bekleyen orospu çocuğuna daha iyi hissettirir. viraja yaklaşırken fren yapmak yerine vites küçültüp motoru bağırtması kendisine sigara yaktırır. hayır penisi küçük değildir. sadece küçükken eurosport'da canavar kamyon yarışlarını, ergenken de star'da wrc yi izlemiştir. hayal kurmak için internette satılık lüks spor arabalara bakarken bile "bunun manueli yok mu heamına?" diyebilecek kadar alçakgönüllüdür.
  • muhtemelen aslında manuel otomobili iyi kullandığını söylemek istiyordur.
  • otomatik vites sevmiyor olabilir, ben de sevmiyorum, daha doğrusu düz vitesi seviyorum. yalnız düz vitesin de araba kullanmanın tadını çıkarabileceğin, arabadan keyif alacağın bir yerde yaşıyorsan bir anlamı var. şu istanbul trafiğinde kullanmak üzere aldıkları arabalar için düz viteste ısrarcı olan, hatta bunu gurur meselesi yapan arkadaşların yedekte bir adet daha debriyaj bacağı olduğundan şüpheleniyorum. öyle bir şey varsa söyleyin bak. sırf dur-kalk yapmaya üşendiğimden arabaya binmiyorum ben. şu an yeni bir araba alacak olsam, kolay kolay düz vitese yaklaşmam herhalde.
  • otomobili işe gidip gelmek için değil, keyif için kullanıyor olması muhtemeldir. yoksa "iş için manuel vitesli araç arayan" adam tabii ki olmaz. zaten alırken ve bakım açısından daha ekonomik olan manueli tercih eder çoğu insan da. belki de otomatik vitese vereceği ekstra parayı motor veya donanım için ayırmak istiyor olabilir. bu yüzden herkesi kendiniz gibi de sanmayın. zaten üreticiler de gerizekalı değiller ki insanlara bu seçim hakkını veriyorlar.

zevk sahibi olmadan zevkinin peşinde koşan insanları eleştirenlere de ayrıca hasta oluyorum. bunlar lost'u, star wars'u falan da eleştirirler sağda solda.. kendi anlamadığı her şeyi saçma olarak nitelendirir.. sana ne kardeşim, adam ondan hoşlanıyor, senin seçimini tercih etmemiş diye salak yaftası yapıştırmaya çalışmanın anlamı ne? demek ki sende bir eksiklik var ki adamı anlayamıyorsun.. yok çocukluğuna inmek gerekirmiş de bilmemne.. bi sen akıllısın sanki.. şu egonuzu bi gün de evde bırakın da öyle girin sözlüğe.
  • hiç de şaşılmaması gereken sürücüdür. araba kullanmayı sevip de manuel vites sevmemek, tatlı seviyorum ama şekersiz demek gibi. araba kullanıyorsan onu gerçekten kullanacaksın arkadaş. dolayısıyla pek çok insan bu grubun içindedir. hatta inanmazsın bunu bir kadın bile söyleyebilir*
  • şurada ifade etmek gerekir ki yeni nesil otomatikler (bkz: auto6r)(bkz: dsg) motor frenide yapabiliyor yani viraja girerken veya önünüzde trafik yavaşladığında direksiyon arkasına (veya üzerinde )bahşedilen kulakçık/ buton lar ile manuel moda almadan vites düşürüp yükseltilebiliyor. kaldı ki manuel modda var dileyen kendi istediği zaman değiştirir güüüç bende artııık bile diyebilir. manuelin tüm avantajlarını barındırıp en önemlisi sizi yola/çevreye daha fazla konsantre olmanızı sağlıyor vitesi düşünmüyorsunuz. hız sabitleyici de ( cruise control ) çok daha iyi çalışıyor vites büyütmek/küçültmek zorunda kalmıyorsunuz e birde artık daha az yakmaları var, bakın aynı değil daha az yakıyor ( kullananlara sorup teknik verilere de bakabilirsiniz ) daha ne yapsın bu otomatik ? (bkz: bu da mı gol değil?)
  • araba kullanmayı gerçekten seven sürücüdür. şimdi bir de kendi kendine park edenleri çıkmış. ee ne anladım ben bu işten? direksiyon da kendiliğinden dönsün bari.
hesabın var mı? giriş yap