• bizdeki benzeri tahin pekmez olabilir pekala.
  • pb&j = peanut butter and jam olmakla birlikte disney channel'ın bir çizgi dizisinin de adıdır.
    bizim evde pbs&j olarak bir üst komalık versiyonu da zaman zaman tüketilir.
    iri boy kare tost ekmeğinin bir tarafına fıstık ezmesini bir tarafına bitter sarelleyi sürüp araya favori reçelinizi de ekledikten sonra ekmeği patlatmadan yerseniz o keyiften âlâsı olmaz.

bunun bir de sevgilim versiyonu var: hazır pizza altı üzerine fıstık ezmesi ve sarelleyi sürüp üzerine reçel, meyve parçaları ve hatta damla çikolata atıp tavada biraz ısıtıyorsunuz. üzerine de pudra şekeri. tam şeker koması.
    işte şeker diyeti diyince aklıma gelen diyet.
    (bkz: şeker diyeti/#76130087)
  • şunu bile pi bi en cey (pb&j) diye kısaltıp konuşan zihniyete ne demeli bilemiyorum.
    herseyin bir kısaltmadan ibaret olduğu abd nin belli başlı yiyeceklerindendir pi bi en cey
  • peanut butterın da jellynin de tadlarını ayrı ayrı biliyor olsanız bile birlikteliğini hayal edemeyeceğiniz güzellik.
  • neden bu kadar cok sevildigini anlayamadigim ikili. sahsen ben kaymak ve bal ikilisini tercih ederim.ya da kaymak ve recel.
  • tuzlu ve tatlinin birlesmesiyle olusan lezzet. tatliyla tuzluyu bir arada yiyemeyen insanların sevmemesi normaldir.
  • breaking bad'den walter white'ın her gün işe giderken yaptığı gıda.

bi şekilde canınız çekebilir. her bölüm her bölüm gösterilir mi bu yiyecek. öğrenci halimle gittim bim'den fıstık ezmesi ve reçel aldım. bi de tost ekmeği alınca 3lü tamamlanıyor. bi dilime fıstık ezmezi, diğer dilime reçel sürüp onları birleştirince insan bi mutlu oluyor. tabi 30 snde tüketiliyor orası ayrı.

tuzlu fıstık ezmesini alın bim'den alacaksanız. ayrıca tatlı olanı var bulaşmayın bile. bu tat tuzlu ve tatlı arasında oluşan bi tattır.
  • abd temelli bir çeşit tüketim gıdasıdır. birlikte kullanılırlar. jelly kısmı genellikle (%90) ahududuludur. önce peanut butter sürülür (tanesiz olanı) sonra da reçel kısmı sürülür. üstüne diğer tost etmeği konulmak suretiyle bir çeşit sandviç meydana gelir. oda sıcaklığında tüketilir. kahvaltı için öğle yemeği için öğünü geçiştirmek için kullanılan kolay yoldur. atıştırmalık için de kullanılır. jelly kısmı hiçbir zaman jam değildi. bir çeşit yerel söz dizilimidir. mantık ve anlam aramak yanlışa sevk edebilir kaldı ki reçele jelly de diyorlar. ama "peanut butter and jelly" her zaman bu şekilde kullanılmıştır.
  • fiskobirlik and anamın vişne reçeli'nin önünde diz çöküp tövbe isteyecek kombinasyon.

tamam güzel de abartmayın ulan. bizim jenerasyon çocukken sürekli donut yiyen polis izledik hep onun yan etkileri bunlar. bizde daha iyisi var!
hesabın var mı? giriş yap