• şu dünyada hiç işime yaramayacağını bildiğim halde türlü türlü matematik teoremlerini öğrendim bir türlü bu sorunun cevabını öğrenemedim.

arz talep derseniz, bu işte kaymak var deyip üreticinin artması lazım. üretici artınca rekabet ortamında bu fiyatın dengelenmesi lazım. ee piyasa ninja turtles tan beri kendisini bulması lazımken fiyatlar hala yüksek. var bu işte bir margarita.

pizzacı arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
  • çiğ köftenin pahalı olmasından daha anormal olmayan durumdur.

anasını sattığımın ürünü bim'de, metro'da 3 lira, çiğ köfteci bilmem ne ustada 2 gömlek kalitesiz ve pis olanı bonfile fiyatına..
  • en kötü merkezi dükkana 10000 lira kira istiyor olabilirler mi? asgari ücretle çalışan personel 4000 lira masraf demek olabilir mi? faturasi, vergisi, stopajı, motoru, benzini, ıvdısı zıvdısı, yemeksepeti komisyonu falan fişmanı düşününce çok da şey etmemek lazım diye düşünüyorum.

edit: o yediğiniz zincir pizzalardan bahsetmiyorum. onları o paraya yemeyecek kadar zeki ve bir damak zevkine sahip olduğunuzu düşünüyorum. ya da 13 yaşında değilsinizdir herhalde.
  • ya tamam olsun da mantık çerçevesinde pahalı olsun arkadaş 48? verip iki ince hamurlu orta boy pizza almak nedir ya allah aşkına aşırı saçma..
  • dükkan kiraları nedeniyledir. ülkede esnafın çektiği çileyi bir esnaf bilir, bir de allah.
  • paket dağıtım maliyetlerinin oldukca yüksek olması.
  • mozerella peyniri dünyanın en ucuz peynirlerinden biri ama, ülkemizde en pahalı peynirlerden biri. ülkemizde kullanılan şarküteri kanatlı ğrnler ve en ucuzu, peki neden pahalı? yukarıdaki arkadaş çok güzel belirtmiş patronlar öyle uygun görüdüğü için çünkü pizza hala lüks ve ithal ürün onlara göre.
  • o parayı verip üstüne tavuk sucuğu sosisi yemek de ayrı bir rezilliktir. 3-4 katı fiyata satıyorsunuz bari kaliteli malzeme koyun diyeceksin ama bu milletin genlerine işlemiş, müşterinin alacağını bilse safi hamuru satarlar 40 tl ye.

her şeyi nefsin arzuların isteklerine göre şekillendiriyoruz ama sorsan bizden âlâ mümin yok, sonra bu oyları kim veriyor - kim verecek kişi kendinden bilir işi.
hesabın var mı? giriş yap