• gercek potansiyelini pota altinda hayli guc kaybetmis sacramento kings'te gosteremeyen sf. boyle bir adam shaq ile, veya ne bileyim 90'lardaki karl malone ile (ki kendisi bryon russell'i bile bir tehdit haline getirmistir) hadi hic olmadi beli saglam bir vlade divac ile oynuyor olsa her mac 5'i bos olmak uzere 7-8 ucluk sokar, iceri mi kapanacagini yoksa perimeter savunmasi mi yapacagini kestiremeyen defanslar karsisinda destan yazardi. ancak c-webb ve brad miller olmadigi zaman ancak perdelemeden cikarak zor pozisyonlarda topu almasina ve icerdeki etkisizlikten dolayi surekli uzerinde savunma varken sut bulmak zorunda kalmasina ragmen nba'in en iyi hucumcularindan biri. takas istemesi ise cok dogal karsilanmasi gereken bir durum ki bu off-season'da gelecek bir takas haberi kimseyi sasirtmamali. nedense icimde bu takasin ron artest olabilecegine dair bir his var...

(bkz: hayirlisi)

uzun zaman sonra edit: sayisal loto icime dogmuyor mina koyim...
  • dün akşam portland karşısında 21 sayı atan ve ben daha ölmedim diyen bir zamanların dominant şimdinin veteran şutörü. küçükken kendisine tapardım.
  • baya özleyeceğim bu adamı. asist yönü oldukça zayıf olsa da garip bir şekilde nba tarihinin en klas asistlerinden biri bu adama aittir. bu ne yani şimdi;
    http://www.youtube.com/watch?v=hthu8jr-2bu
  • basketi bırakıyormuş:(

of amına koyim ya, tam geçen sene bayağı katkı vermişti. abi 5 dakka oynayıp şut at bari? beşiktaş'a gel abi. şut atarsın.

bırakma başkan. şut at.
  • kendisini kanal d'de yayınlanan ve genellikle ender bilgin'in anlattığı sacramento maçlarından tanıdı bir nesil. yeni milenyumun hemen başlarıydı. divac-hidayet-stojakovic, üç 'yugoslav' olarak hakikaten sempatik geliyordu biz türklere. tabi o takımda, chris webber gibi aygır, doug christie gibi bir görev adamı, jason williams gibi bir ibne vardı. hidayet'i de çok severdik o zamanlar. iyi oynarken dışarı alınmasına kızar, kings hücumdayken dip çizgiye gidip orada bekletilmesine, hücum boyunca topa dokunamamasına sinir olur, sonra hasbelkader top hidayet'e gelip 3lük atınca havalara uçardık. güzel günlerdi onlar. bu abimiz de, sanki sacramento'nun zengin mahallelerinden gelen ağırbaşlı çocuğu gibiydi, fazla aksiyon içine girmez, ama bir saniye boş bıraktığınızda hesabı keserdi. çok az gülerdi, vidac'ın yancısı zannederdim ilk önceleri, sonra anladım ki, üst kalite bir adammış, klas adammış. severdik.

sonraları inanın hiç takip edemedim kendisini, nerede oynadı, ne yaptı haberim yok, belki de haberim oluyordu da, unuttum şimdi, malum yıllar zalim.
  • sezona new orleans'ta girdi, kesmedi bi kanada havası alıp, dallas'a geldi. bu dönemde çıktığı maç sayısı 8. sakatlık bunda etkili.

iyisin peja, iyi gezdin bu sene.
  • okuduğum haberde nba kariyerini bitirdiği açıklanan basketbolcudur. son zamanlardaki zayıf performansına rağmen halen avrupa'da iş yapabileceğini düşünmekteyim. zaten şutör oyuncu olduğundan bir sandalye çekerdik 3'lük çizgisi yakınına orada otururdu be...
  • senelerce nba'deki kas yığını suntalara şut nedir, nasıl atılır, şut mekaniği nasıl kurulur derslerini itina ile verip son senesinde bir de yüzüğünü takınca zirvede bırakmaya karar vermiştir. ha, kariyer zirvesi sacramento kings'in ortalığı yıktığı dönem midir yoksa geçen yıl öyle veya böyle yüzüğü takışı mı, tartışılır ama büyük oyuncu ve büyük sporcudur.
  • dün gece phoenix suns karşısındaki ilginç performansıyla beraber bir maçta 7 üçlük isabeti bulup 5 de hücum ribaundu almayı başaran, mookie blaylock *, antoine walker * ve rahmetli eddie griffin'le * beraber, nba tarihindeki sadece 4. oyuncu olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap