• "..gurur duydum queensryche, gurur duydum geoff;

birlikte "revolution calling!" diye yumruğumu havaya kaldırmaktan, "bush'a "layarr!!" diye sevgiler (!) göndermekten, "speak to me!" diye çığlıklar attığında "pain you feel!" diye haykırmaktan zevk duydum; sizi deliler gibi seviyor olmaktan, bunu paylaşmış olarak öleceğimi bilemekten şeref duydum..

sabahın 5'inde eve dönüp hayatımın en anlamlı ve en garip gecelerinden birini yaşamış olarak uykuya dalmaktan; "nanaa nana nana.. may mişın seyvd dı vorld.." diye mırıldanarak uyanıp halen ortalıkta sarhoş gibi geziniyor olmaktan mutluluk duydum..

az evvel elektriklerin kesilip -sırf unutmayayım diye- şuraya yazdığım bi ton şeyin kayboluşu dahi etkilemedi beni;
    ne olup bittiği önemli değil zaten,

zaten..
    "i don't rememeber how.. i don't rememeber how it started.." --gençlik günlerim ve anılar, seran
  • iron maidendan bruce dickinsonin seventh son of a seventh son zamanlarinda,hakkinda:"yapmak istedigimiz operation mindcrime gibi bir konsept albumdu,fakat itiraf etmeliyim ki onlar kadar iyi olamadik." dedigi grup.
  • son zamanlarda dream theater'ı kendilerine tapınak edinmiş yeni yetme progressive kiddielerin neyin ne olduğunu anlamak için dinlemeleri gereken grupların başında gelir. geoff tate gibi başarılı bir vokalin iplerini göğüslediği, ruh taşıyan çok az gruptan biridir.
  • maalesef yine albüm salıyorlarmış ortamlara. yeter beyler lütfen tadında bırakalım. umarsızca sıçtılar yıllarca uslanmadılar arkadaş.
  • eski zamanların en büyük tarikatına verilen ad. yeter dayanamadım amk evet tarikattır buradan açıklıyorum.
    benim gibi binsürü müridi vardır.
    eskiden postnişin chris degarmo hazretleri idi.
    uzun zamandır posta oturan yoktur onunla kapanmıştır o devir
    şimdi ritüelden ibaret.
    nerede rage for order nerede şimdiki sıçırtma albümler yazık la bize.
  • yakın zamanda çıkacak dedicated to chaos ismindeki albümlerinin sample kayıtlarına göz atacak olursak, son yıllarda yaptıkları uyduruk albümlere bir yenisini daha eklemek üzere olan gruptur. eski albümleri başarıya ulaşmış gruplardan günümüzde de aynı başarıyı ve hissiyatı beklemek ahmaklık olur ve fakat zamanında şaheserlere imza atmış bir grubun bu kadar sıradanlaşmasını hazmedemiyor insan. günümüzde konserlerde çaldıkları şarkıların büyük kısmını o şaheser albümlerden seçmeleri de sanki bu yeni albümleri laf olsun diye yaptıkları izlenimini uyandırıyor. hele o operation mindcrime ii albümü yok mu, yuh diyoruz artık.

edit:yaptıkları onca skimsonik albümlerde kayda değer birşey bulamayıp, yıllar sonra bu albümde dinlenebilir iki adet şarkı buldum, fazla da haksızlık etmeyeyim diyesim gelir, evet.

edit 2: imla

edit 3: tüm bu skimsonik albümlerin kaynağının sonradan baya bir dangalak olduğunu öğrendiğimiz gruptan kovulan geoff tate olduğunu anladık. hatta bu tırt albümlerin bazılarında queensryche elemanlarının dahi yer almadığını da öğrendik.
  • 1981'den beri kulaklarımıza hizmet eden güzide müzik grubu.

elemanları:

geoff tate – vokal, klavye, saksafon
    michael wilton – elektro & akustik gitar, yardımcı vokal
    eddie jackson – bass, yardımcı vokal
    scott rockenfield – bateri, perküsyon, klavye

eski elemanları:

kelly gray - elektro & akustik gitar, yardımcı vokal
    chris degarmo - elektro & akustik gitar, yardımcı vokal
    mike stone - elektro & akustik gitar, yardımcı vokal

ayrıca albümlerinde ve konserlerinde bir çok yardımcı sanatçıyla çalışmışlardır.
    onlar da:

pamela moore - vokal
    ronnie james dio - vokal
    parker lundgren - gitar
    jason ames - gitar, klavye, yardımcı vokal
    anthony "kenny" bender - gitar, klavye, yardımcı vokal
    aj fratto - vokal
    michael kamen - besteci, çello
    leopoldo larsen - orkestrasyon
    miranda tate - yardımcı vokal

çıkardıkları albümlerin listesi:

stüdyo albümleri:

the warning (1984)
    rage for order (1986)
    operation: mindcrime (1988)
    empire (1990)
    promised land (1994)
    hear in the new frontier (1997)
    q2k (1999)
    tribe (2003)
    operation: mindcrime 2 (2006)
    take cover (2007)
    american soldier (2009)

canlı performans albümleri:

operation: livecrime (1991)
    live evolution (2001)
    the art of live (2004)
    extended versions (2007)
    mindcrime at the moore (2007)

toplama albümleri:

evolution calling (1990)
    greatest hits (2000)
    classic masters (2003)
    sing of the times: the best of quuensryche (2007)

başka albümlere katkıları da şöyle:

the decline of western civilization part 2: the metal years soundtrack (1988) – “prophecy” parçası ile

the adventures of ford fairline soundtrack (1990) – “last time in paris” parçası ile

last action hero soundtrack (1993) – “real world” parçası ile

tales from the crypt: monsters of metal (2000) – “eyes of a stranger” parçası ile

monster ballads: platinium edition compilation (2006) – “silent lucidity” parçası ile

helal olsundur adamlara..

edit 1: obican uyardı. michael kamen'i unutmuşum. ruhu şad olsun diyerekten onu da ekliyorum yardımcı sanatçılar listesine. bir şeyler eksik diyordum zaten. kendisi inanılmaz bir besteciydi. eminim daha unuttuğum bir kaç sanatçı daha vardır ama kısmet diyoruz.
    edit 2: mesaj kutum taştı adeta. ilgililere çok teşekkürler. listeye yeni sanatçılar eklenmiştir. yalnız hâlâ tam gibi gelmiyor bana.
    edit 3: gavad haklı olarak "neden chris degarmo yok o listede?" gibi bir soru yöneltti. ben de eski elemanlar için de bir alt başlık açmış bulundum. afiyet olsun efendim. sanki biraz sona yaklaştık gibi mi artık? :)
    edit 4: artarak artan* istekler üzerine diskografi listesi eklenmiş durumdadır.
    edit 5: paniğe gerek yok. bu sefer imla.*
    edit 6: 2004 - 2008 yılları arasında, 1999 yılında kurulan inner turbulence isimli türk amatör grubunun oluşumu içerisinde bulunmuştum. grubun, ismini ve nickini vermek istemeyen eski bir üyesi "queensryche'ın kazandığı ödülleri de yazıverseydin madem" diye bir serzenişte bulundu. aldıkları ödüllere bir türlü ulaşamadım. sadece kazandıkları satış sertifikalarını bulabildim. onu da yazmakla hiç uğraşamadım. o yüzden cevap olarak "kusura bakmayın. pantolon kalmamış, gömlek verelim" diyorum ve grubun başka albümlere yaptığı katkıları yazıya ekliyorum.
    edit 7: lord aragorn uyardı. kopyala yapıştırlarda ufak bir yazım hatası varmış düzeltildi.
  • hastasi olduum bu muzik grubu.. dinnemiosanis kayiplar icindesiniz kendinizi 2. kopruden atin
  • cd dükkanlarında felan queen cdlerine baktığım zaman ismini mutlaka gördüğüm grup. dinlemedim ama dinleyecem.
  • operation mindcrime'in piyasaya surulusunden sonra cia'nin sirketlere para yedirip boylesine bir albumun bir daha cikmasina engel oldugu diye bir efsane vardir, hayir mindcrime kadar gercek bir protest bir album yok ne zamandan beri ve isin kotu yani hala bazi yerleri gercekligini surduruyor,

empire, promised land, operation mindcrime, operation: livecrime koyun bir cdye omur boyu dinleyebilirim. o kadar guzel o kadar enfes bir gruptur bu amcalar. ama son albumlerini o kadar deli gibi dinleyemiyorum nedense...
hesabın var mı? giriş yap