• https://m.aksam.com.tr/…gidilebilecek/haber-1264083

görsel

cumhurbaşkanı başdanışmanı ahmet selim köroğlu'nun sosyal medyadan yayınladığı bildiriye göre doktorlar artık randevusuz hasta kabul edecek.

gelsin kavgalar gürültüler doktor dövmeler hasta yumruklamalar ve kaos.abicim bir işi de doğru yapmaz mısınız siz ya?

e : arkadaşlar derdimiz ne doktorlar fazla çalışsın ne hastalar gidip sabahtan akşama kadar sıra beklesin ne de randevuyu 2 ay sonraya alıp evinde sıra beklesin.derdimiz hepimizin maaşından kesilen ssk primlerine,vergilere vs karşılık insanca sağlık hizmeti alabilmemiz.doktor savunuculuğu ya da hasta savunuculuğu yaparak biyere varamayız.bedelini ödediğimiz şeyin hizmetini insanca istiyoruz okadar.agrasif agrasif entryler yazmaya gerek yok o yüzden.
  • su anda bile ortam texas gibi , bu olursa efsane kavgalar çıkar doktorun kapısında

edith: bir arkadas demiş ki , randevusu olup gelmeyenler olursa fena mi , birilerine doktor bakar...
    iyi de gunde tas çatlasın iki kisi gelmez randevusuna , oysa randevuya gerek yok diye o kapiya elli kisi yigilacak.
    yurt dışında yaşayıp karara destek olacağım diye desteksiz atmayın lütfen.
  • e hani hastane kuyrukları oluyordu? hani bundan şikayet ediyordunuz? n oldu? randevu sistemi yemedi mi? ilk kullandığı gün dönemin sağlık bakanının bile randevu alamadığı mhrs demek ki o kadar da kullanışlı değilmiş. diş randevusuna bir ay sonra gün verilirse insanlar bunu hizmet olarak saymaz. kaldı ki eskiden en azından kuyrukta da beklesen sıran gelince giriyordun. şimdi evinde ölmek için gün sayıyorsun.
  • 80lerde randevu sistemi yoktu geceyarisi kalkip isim yazdirirdin kapida beklerdin ismini seslenecekler diye. her ne kadar ahaber tayfasi bunu mujde olarak karsilayacak olsa da ben kaotik bir doneme geri donus olmasindan korkuyorum.
  • son 6 ayda,

su kuyruğuna girildi.
    tüp kuyruğuna girildi.
    yağ kuyruğuna girildi.
    ekmek kuyruğuna girildi.
    kıyma kuyruğuna girildi.

hoşgeldin hasta kuyruğu.
    hoşgeldin 80'ler.
  • başlıği görünce arac muayene randevusu diye düşündüm ve oluşacak kuyruklar gözümün önünde canlandı. neyse ki tüvtürk üzerinde devletin herhangi bir söz hakkı yok. olsaydı da "vatandaşı daha çok sikin" derlerdi.
    hastanelerde ise daha beter izdiham olabilir. ama ben zaten hiç hasta olmadığım için ve hep özele gidip 50 tl'lik muayene olduğum için benlik bir sorun yok.
  • sağlıkta da bulduğumuz gibi bırakacağız sistemine geçilmiş anlaşılan denilecek uygulama.
  • babamı dinleyip yazılım mühendisi yerine doktor olduğuma mı yanayım, annemi dinlemeyip almanya'ya gitmediğime mi yanayım bilemiyorum artık. atatürk fen lisesini 4.lükle bitirdiğimde babam bana tıp oku elinde altın bileziğin olur demişti. aklımda bilgisayar mühendisliği vardı ama babamı dinleyip tıp okudum. uzmanlığımı alalı henüz 1 yıl oluyor. elime bir şey verdiler ama altın bilezik olduğundan emin değilim. zaten dahiliyeci olduğum için en çok hasta bize geliyordu. şimdi bu sistemle hastaneden çıkamayız artık sanırım. evet sosyal birisi değilim ama bazen sözlükte tanıştığım çaylak kızlarla akşamüstü buluşup çay falan içerdik. artık onu da yapamayacağım.
  • sığınmacıların sağlık sistemi işgali kolaylaşsın diye yapılmıştır. muhtemelen dil yüzünden randevu alamıyorlar, bunu bildirmişler ve hükümette emir telakki edip kaldırmış.

(bkz: arap milliyetçiliği)
  • doktorların da hasta bakma kapasiteleri var, onlarda insan sonuçta makine gibi çalışacaklar. asla medeni bir şekilde yaşayamıyoruz.

sen randevu almışsındır, bizim insanımız saygısız olduğu için de aradan kaynamaya çalışacaktır.
    bir işimizde doğru işlese şaşırırım.
hesabın var mı? giriş yap