• tüm para yiyen orospu çocuğu oyun blogları tarafından göz ardı edilse de tek başına, tek oyunla öküz gibi para kazanmış, büyümüş ve bu sezon lol ödülünü 5 milyon dolara çekmiş firmadır. kotaku falan kendisi hakkında konuşmamaya devam etsin. analarını sikecek indie gaming, analarını sikecek. bf3 mw3 falan diye gündem kasıp dururken millet devrim yapmak üzere gaming alanında.

riot gibi firmalar arttıkça sikileceksin ea, o kocaman krallığını sikeceğiz ea.
  • bir anda 500den fazla çalışanını işten çıkartarak ortalığın amına koymuş oyun şirketi. twitter anasayfam şu anda konu hakkında ağlayan ex-rioterlar ile dolmuş durumda.

aslında analiz edilecek çok fazla şey var ama riot forge tamamen kızağa çekildi. oyunlar hiç bir zaman çok konuşulmadı, bunu bekliyordum o yüzden.

legends of runeterra pve odaklı olmaktan 1.5 sene sonra tekrardan pvp odaklı olmaya dönmeye karar vermişti. şimdi tekrar pve odaklı gideceklermiş. (mükemmel stabilite amk). en sevdiğim riot ve kart oyunu olmasına rağmen perşembenin gelişi çarşambadan belli olur; uzun zamandır ne reklam vardı ne adam akıllı para yapacak bir şey çıkarttılar. bir şeyin ters gittiği belliydi.

çok yetenekli yazar, çizer ve oyun tasarımcılarına yol vermişler. bu beni epey üzdü.

bundan sonra ne olacak dendiğinde ise lol, valorant, tft ve wild rift'e ağırlık vereceğiz demişler.

herkesin heyecanla beklediği mmo hakkında hiç bir haber yok. insanlar riot'ın tekrardan yapılanmaya gidip mmoyu ittirmek için uğraşacak diyor ancak graham mcneill gibi çok yetenekli yazarları ve ağırlıklı olarak artistleri çıkarttıkları, geçen sene de ghostcrawler'ın ekipten ayrılması ile birleştirince ben çok ümitli değilim.

peki elimizde ne var?
    * lol, wr, valo, tft devam.
    * project l (dövüş oyunu) geliştirilmeye devam ediyor.
    * hytale zaten sanki riotun değilmiş gibi devam ediyor, orada bir şey değişeceğini sanmam.
    * bu çok ilginç; project t adında valorant evreninde geçecek bir mmofps - looter shooter kafasında bir şey sızdırılmış. hatta destiny 2nin geliştirici ekibinden bazı insanlar riot hq'suna bu yüzden gitmiş. bunu ben de yeni öğrendim, araştıracağım. destiny 2'de hikayenin ve oyunun sonuna gelindiğine göre riot'ın bu konuda uygun bir zamanı kolladığını ve the final shape'in contentleri bitmeye yakın olduğunda bombayı patlatacağını düşünüyorum. yani tahminen 2024 q2 ortalarında çıtlatmaya başlayıp sonra da 2025 q3 gibi bombayı koyabilirler.
    * insanlar hâlâ project f diye bir şeyden bahsediyorlar ancak ben bunu ilk ve son defa riot games'in 10. yıl kutlamalarında gördüm. sonra adını ne gördüm ne de duydum. bu yüzden hiç beklentim yok, adını bile unutmuşum.

özet; 2019'da gaza gelip aynı anda 10 oyun çıkartınca nasıl da yarrama benziyor insan.

edit: riot tr ülke müdürü erdinç iyikul da çıkartılanlar arasında. tcl'in de son durumu düşünülürse riot'ın yavaş yavaş türkiye'den çekilip sadece lokalizasyon desteği vereceğini düşünmeye başlıyorum.
  • türkiye serverında oyuncu/para kaybetmemek uğruna küfürbaz ergenleri banlamayan şirket. daha doğrusu şöyle diyelim, tr serverını siklemeyen şirket. zira türkiyedeki riot çalışanlarını kontrol ettiklerini zannetmiyorum. şu küfürbaz veletlerden kurtulsa server, hem kalite yükselecek hem de kazanç artacak. o kadar çok kaliteli türk oyuncu var ki başka serverlarda oynayan.
  • türkiye organizasyonuna sesleniyorum;

şu şampiyonluk liginde maç sonraları ropörtaj yapıyorsunuz ya oyuncu çocuklarla. o çocuklara az diksiyon öğretin, ropörtaj nasıl verilir, nasıl konuşulur, oyun analizi nasıl yapılır neler söylenir bunları anlatın. yurtdışında bakıyorsun oyuncu ropörtaj veriyor dersin ki hepsi rafael nadal mk. adamlar sporcu/e-sporcu olduklarının farkında, o tribe girmişler ve olayı yaşıyorlar. bizde hala yavşak yavşak sırıtmalar, kikir kikir gülmeler, "abi öyle işte yeaaa" gibi abuk subuk demeçler. abi ne lan.

sizin kurumsal iletişimciniz v.s niz yokmu. düşünün bunları işte illa biz söylicez. oldu dizi senaryosunu burdan biz yazdıralım, oyuncuların ropörtajını biz söyleyelim, ünlüleri biz yönlendirelim. siz de bişeyler yapın mk boş durmayın.
  • gençler, bu oyunu bırakın. yazık, farketmeden her şeye sinir olmaya başlıyorsun, sinir stres yapıyor saç döküyor, kanser gibi hastaliklara açık hala geliyorsun, değmez. oyun net psikoloji bozuyor, insanın sinir katsayılarını yükseltiyor, yeni nesil sinir hastası olarak geliyor. eskiden report konusunda diamond küme aşağısını umursamiyorlar saniyordum ama sonradan gördüm ki adamlar direkt türkiye sunucusunu umursamiyorlar. o kadar şerefsiz veletler geliyor, bilerek isteyerek insanları kışkırtıp tahrik ediyor, karşı takımı besliyor, küfür ediyor bunları milyonlarca kez reportlarız, siklerinde değil ama ben kitabını sikeyim yazınca ban yiyorum. her kitap kur'an'a mı çıkıyor? bunun bir kanıtı yok, kitabını sikeyim dediğim için beni dini değerlere kufurden reportlayamazsınız. neyse ben oyunu bıraktım, psikolojimde düzelmeler olacağına inanıyorum editleyeceğim. oyun bir gün düzelirse dönerim.
  • kulisçi zeitnot sahnede yuhalanırken canlı yayının sesini kısan oluşum.

(bkz: #102466660)
  • orospu çocuklarını banlamayan ancak, orospu çocuklarına orospu çocuğu dediğim için beni banlayan boktan oyun şirketi.
  • legends of runeterra son derece luzumsuz bir oyun. sırf tüm oyun tipleri ve standartlarda oyun çıkarmalıyız diye yırtınmanın sonucu, başarısız oyunlar oluyor.
  • çöp firma.

nerdeyse oynadığım tüm maçlarda takımın en yüksek hasarını veriyorum. buna rağmen çoğunda yeniliyorum. sebebi de takımda mutlaka afk ya da feeder oluyor. 2 tane lig düştüm şaka gibi.

hiç bir rapor ciddiye alınmıyor. eşleştirme sistemleri rezalet.

bu firmanın çalışanları bence işlerini yapmıyor ya da yapacak kapasiteleri yok.

zaten sunucularda sürekli otomatik doldurma devrede. bu da oynayan sayısının azaldığına bir işaret olabilir.

riot games türkiye ofisinde çalışan yeteneksizlere sevgilerimle.
  • tarihe not!

cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminde muhalif duruşlarını belli etmekten çekinmemişlerdir, takdir edilesidir.
hesabın var mı? giriş yap