• time makes two demiş ağzımıza bir güzel sıçmıştır afedersiniz...
  • bu herifin gitari gitar. bu herifin blues'u blues.
    gitari da dinleyeni de aglatiyor amca.

lan kime tesekkur edecegimi bilemiyorum artik..
  • kullandığı fender* in şarkılardaki tonu o kadar güzeldir ki, o tonu referans olarak alıyorum kendime. ne kadar yaklaşabilirsem o kadar güzel.
  • fender in adına gitar çıkardığı ünlülerden biri... robert cray signature series vardır... sabit tremolodur
  • türkçe küfür etmeyi bildiğini yeni öğrendiğim şahsiyet.

http://www.youtube.com/…index=46&feature=plpp_video böyle hisli bir şarkıdan sonra alkışı topladıktan sonra arkaya dönüp "i don't know amına koyim" demesi yarmıştır.

(bkz: ben ne bileyim amk)
  • yıllardır blues dinleyen bir insan olarak,kendisi kadar "temiz" blues yapan müzisyene çok nadir rastladım.
  • yeni yetme blues tayfasindan (oha, herif 40 yasin uzerinde bu arada) en orijinal isler cikarani diyebilirim robert cray icin. vokalleri extra guzeldir, fenderiyle cok parlak bir ton alir. sarkilariyla klasik blues kaliplarindan uzaklasmaya calisir; soul, funk hatta gospel gibi tarzlardan etkilenmistir biraz.

bb king'in tahtina oturabilecek yeni bluesculardan olarak gorurum kendisini, ancak amerikalilarin deyisiyle: "he has big shoes to fit in". biraz kasar yani.
  • aileden biri gibi...
  • canli performansi saat gibi isleyen, kendine bir kez daha hayran birakan ve konserini dualarimi duyup time makes two ile bitiren dost.
  • 1953 doğumlu gitarist ve vokalist... the robert cray band 'i 1974 yılında kurmuş... grubun şu andaki üyeleri ve gruba katılış yılları:

robert cray - gitar ve vokal
    jim pugh - klavyeler (1989)
    karl sevareid - bas (1989)
    kevin hayes - davul (1989)
hesabın var mı? giriş yap