• bir edip cansever şiiri.

"her gün biraz daha yalnız robespierre
    ve fransa biraz uğultulu
    yalnızdır akşamı yok edilen bir subay
    bilinmez ürkütülmüş atları ne çok sevdiği
    her yalnızlık biraz ihtilal.

çok şeyleri kadınlar için yaptım, kadınlar
    onlar ki yokmuşum gibi sevdiler beni
    beğenmek, beğenilmek gibi ayrı kaldılar
    bir gün de akşamdı, ben o akşamı hiç unutmam
    her sessizlik biraz ihtilal.

işte bir tanrı evi, kimler ki geçerken uğruyorlar
    sonra çılgınlar gibi kalabalığa
    belki de yarı kalmış bir sevgiye koşuyorlar
    belki de her boyun eğdikleri, her diz çöküş
    yavaşça bir ihtilal."
  • yoldaş, logosdaş, hem eski hem yeni nesildaş, d*taş, nihayet hoşgeldin lan.

şanlı niki eskisini de aratmıyor. deşifre etmeyelim di mi, yok yok etmeyelim.
  • ince dilimlenmiş bonfileden yapılan bir et yemeğidir.
    kalan tarifi için ise şöyle buyrun :
    http://www.tatliaskim.com/…/223259-robespierre.html
  • bir süperkahraman sorumluluklarının farkında olmalıdır. gücünün sınırları etrafındakilere zarar verebilir. tam da bu nedenle robespierre, kendi canını hiçe sayarak, süpergücünle yapabileceklerini elinin tersinle itiyor, çevresindeki masum insanları koruma gayesiyle, bir tersyüz edilmiş mr. jekyll and dr. hyde hayatı yaşıyor. içindeki potansiyel açığa çıkayazdığında atıyor bir olips ağzına. ve ardından dökülüyor o acı kelimeler lümpen ses tellerinden: "nefret ediyorum senden kent olips, portakallını ayrı limonlunu ayrı sevmiyorum" [sic]

ayrıca bir lamarckçı olarak üzülerek de olsa kızının bir süperkahraman olma şansını birkaç ayla kaçırdığını söylemeliyim.
  • antep yöresine özgü bir yemek.
  • cok ince dilimler halinde sunulan bonfile et.

soyle de bir rivayet vardir;
    fransiz ihtilalinin onculerinden, (bkz: jakoben) guc zehirlenmesi yasayip sapitarak tas ustunde tas omuz ustunde bas birakmayan, (bkz: reign of terror) sorumlularindan maximilien robespierre in ektigini bicmesi sonucu giyotine gonderilip idam edilirken hadiseye tanik olan bir asci olusan goruntuyu dilimlenen bonfilenin kirmizi ve yuvarlak goruntusune benzetir. gunun birinde kendi restoranini acan sozde ascimiz bundan boyle ince ince dilimledigi bonfile ete robespierre ismini vermis gunumuzde de halen robespierre olarak karsimiza cikmasina vesile olmustur.
  • fransız devriminin en önemli karakterlerinden biri olsa da bugün halk arasında etli pizza olarak bilinmektedir.
  • library.nu konusunda duygularıma tercüman olmuş yazar.
hesabın var mı? giriş yap