• ben olabilirim bu. en azından 700 milyon dolarlık iett arazisini 80 milyon dolara satmam (satmaya kalkmam), tanıdık şirketlere ihaleleri peşkeş çekmem, haketten o büyük şirketlerin rüşvetlerini kabul etmem, gerekirse üçüncü ay istifa ederim.
    edit: parantezli kısım eklemesi

hüzünlü edit: lan olum sadece bir kişi çıkıp oyum sana dedi, ayıp lan!

kabaklı edit: başlık başıma kalmış.
  • henüz bilinmeyendir.

şıkları bir de ben gözden geçireyim:

kemal kılıçdaroğlu: kesinlikle bir lider karizması yok, ama başa gelmemesi için gösterilen gerekçenin "komik kemal"den ileri gidememesi aslında "kötünün iyisi" sıfatından kendisini en yakın aday olarak gösteriyor, en azından halka oğluna gemi almayacağı güvenini vermiş birisi.

devlet bahçeli: mhp'nin ideolojisini oldum olası sevmem. ama bu adam henüz "asıl faşist" sıfatını hak edecek herhangi bir eylemde bulunmadı. söylemde bulunmuştur belki, ama eylemde bulunmadı. bunu aşırı hümanizminden mi yaptı, hayır, hiç fırsatı olmadı, belki fırsatını bulduğunda gaz odaları kurduracak belki de ülkenin dört bir yanına sevgi ağaçları dikip hepimizi çiçek çocuk yapacak, bilemeyiz. ama yine de mevcut durumda faşist eylemleri olan biriyle kıyaslanırken kesinlikle "asıl faşist" sıfatını hak etmemiştir. emrindeki polisi halkının üzerine kimyasal silahla salan bir liderle kıyaslanırken biraz daha temkinli davranmak gerekir.

bdp: türk halkının hassasiyetleri gereği başa gelebileceğini sanmıyorum. en fazla belli bir kısmı ayırıp o kısmın başına gelebilir ki bu da türk halkının hassasiyetlerinden biridir. (bkz: toprak bütünlüğü)

bunların dışında, böyle bir durum olması halinde önümüzde uzunca bir süreç olacağı, bu kadar ani gelişen olaylardan sonra bir fetret devri yaşanabileceği, halkın yıpranmışlığının dış güçler tarafından fırsata çevrilebileceği ya da bu süreçte ortaya çıkan bir halk kahramanının başa geçebileceği gibi senaryolar mevcut.

ama kesin olan tek bir şey var, 11 sene boyunca iktidarda kalmış siyaseti hepimizden daha iyi bilen birinin sözüdür ki; "kendi halkına zulmeden iktidar, meşruiyetini yitirmiştir."

dolayısıyla, "aa harbi bu giderse kim gelecek lan, dur dur en iyisi kal sen başımızda, biri kesin senden bile faşisttir, öbürü de komik çünkü, dur sen dur, iyi böyle, hiç suyu bulandırmayalım, rakıyı kaça kadar alabiliyoduk abi?" gibi bir düşünceyle harekete geçilmesi mantıktan son derece uzaktır.

edit: inboxtan ekleme; abdüllatif şener, mustafa sarıgül ve isim olarak bdp değil de sırrı süreyya önder fikirleri var.
  • "recep tayyip erdoğan gibi biri başbakan olabiliyorsa herkes olabilir" diye cevaplanacak sorudur.
  • (bkz: ssg) *
  • (bkz: levent üzümcü) boysa boy, karizmaysa karizma....

şaka bir yana yeni bir başbakan seçilecekse uzlaştırıcı birisi olmalı. toplum içindeki ayrışmalara merhem olmalı..
  • kore , japonya...v.s istifa etme kültürüne sahip bir asya kültüründen gelecek biri olsun mümkünse. yoksa şimdikileri hükümeti, muhalefeti hepsini aynı kazan suda haşlayıp temizlemek lazım.
  • ne kadar büyüttünüz alternatifi yok diye diye. seçeriz bi prof bi doçent olur biter, politikacıların alayı kahrolsun
  • akp'nin değil tayyip erdoğan'ın asıl sorumlu olduğunu düşündüğüm için akp içinden bir başkası olabilir. abdullah gül, ali babacan veya ılımlı kim varsa o olabilir. hiç sevmediğim bülent arınç bile "hatalı olduğumuz noktalar olmuş olabilir" diyorken çıban başı olan malum adamın zihinsel yapısı itibariyle artık ülke yönetemediği çok açık.

bu soruyu ciddi ciddi soran varsa benim cevabım bu yönde.
  • çok bekledi bu anı, artık ona da imkan verilmeli.

(bkz: yılmaz vural)
119 entry daha
hesabın var mı? giriş yap