• yakinlarindan ya da yalakalarindan biri acaba sarap isine mi girdi diye dusunduren eylemdir.
  • adam "70 milyonun cumhurbaşkanı olacağım" dediğinde "yaw he he" tepkisi verip şarap ikram edince de "aa gördün mü nasıl tutarsız" diye eleştirmekte de bir gariplik var. ne istiyorsun karar ver. sen de halk olarak pek tutarlı sayılmazsın açıkçası.
  • "70 milyonun cumhurbaşkanı olacağım" dediğinde de tutarsız bir adamdı. çünkü hiçbir zaman "70 milyonun başbakanı" olamadı.

atatürk'ü ve inönü'yü "iki ayyaş" diye sınıflandırıp, onları ciddiye almamamız gerektiğini söyleyen, camiideki bira şişeleri vs. nedeniyle ülkedeki kaosu körükleyen, belki sırf bu yüzden berkinlerin, ali ismaillerin ölümüne neden olan adam, resepsiyonunda şarap ikram ederken de tutarsız...

yani hep tutarsız olan adama "tutarsız" demek, beni pek tutarsız yapmadı.

tanım:tutarsız olan bir davranıştır.
  • akp'nin taktiklerine göre her şey yavaş yavaş yapılır. 2002'de iktidara gelirken, takiyyenin en başarılısını yaptılar, milli görüş gömleğini çıkardık dediler. sonraki yıllarda asker ortadan kalkıncaya kadar yavaş yavaş ayar verdiler. asker ortadan kalkınca da tamamen din odaklı oldu çalışmaları. şimdi tabii ki ikram eder, seneye görün derim ben size. seneye bu ikram kalkmaz ise ben de hiçbir şey bilmiyorum. ***
  • bunca yıllık kimyacıyım şarabın indikatör olarak kullanıldığını ilk kez görüyorum.
    kayıtları izleyip; -bakalım kim ikram etmemizden yüz bulup içmiş, mmm vay zındık bak hele bu da içmiş. yok sana bundan sonra ihale mihale...

not: işbu entry eser miktar komplo teorisi içermektedir. trafiğe kapalı alanda yazılmıştır. evden yazıyom lan.
  • adam "70 milyonun cumhurbaşkanı olacağım" dediğinde "yaw he he" tepkisi verip şarap ikram edince de "aa gördün mü nasıl tutarsız" diye eleştirmekte de pek de garip bir yan yok, çünkü bugüne kadar kendisi yalancılık konusunda gayet tutarlıydı. "bedelli askerliğe karşıyım" dedi, 6 ay sonra bedelli askerlik çıktı, "pkk ile görüştük diyen şerefsizdir" dedi, sonra görüşüldüğü ayyuka çıkınca "kuzenim görüşmüş" dedi, "bop amerikan projesidir diyen şerefsizdir" dedi, sonra tuttu "amerika'nın bir projesi var ya bop, diyarbakır onun yıldızı olabilir" dedi. uzun uzadıya anlatmayalım, meraklı ve sağlam mideli arkadaşlar için:

(bkz: bir başbakan iki erdoğan)

her seçim zaferinden sonra 70 milyonu kucaklayıp kucaklayıp bırakan, sonra söylemine taban tabana zıt işler yapan bu arkadaş "70 milyonun cumhurbaşkanı olacağım" dediğinde, aklıselim insanlar en makul tepkiyi verip "yaw he he" dediler. götüyle gülenler falan da oldu onları geçiyorum.

fakat resepsiyonda şarap ikramıyla gördük ki adam tutarsızlıkta dahi tutarlı değilmiş. hatta teorik olarak bakarsak, resepsiyonda şarap ikram edilmesi rte'nin bir söylemiyle (70 milyonla kucak qeyfi) tutuyor, fakat bir başka söylemiyle (içki içen herkes alkoliktir, bana oy verenler hariç) tutmuyor.

be vesileyle aynı anda hem tutarlı hem tutarsız olabiliyor, chaos incarnate mübarek. halk olarak pek de tutarlı sayılmayız ama, bu konuda hakkımızı yemeyelim şimdi.
  • akp'nin agiza bir parmak bal calmada ustune yok. eee bak sarap veriyo herkesin cumhurbaskani, e bak yol yapiyo calsa nolur...agzina bal verenin altindaki donu goturmesine sen izin veriyorsan benim diyecek birseyim yok zaten..
  • düşünsene aslında rte aşırı modern, yenilikçi, seküler ve insancıl bir adammış; cumhurbaşkanı olana kadarki on küsur sene yalnızca çoğunluğun oyunu alabilmek için yapmış tüm o uygulamaları filan zira asıl amacını açık ederse bu halktan oy alamazmış, şimdi yerini sağlamlaştırdığı için gerçek yüzünü gösteriyormuş. şimdi her şey çok şahane olacakmış falan.

olsa çok güzel olmaz mıydı ama bi düşün bak?

tanım: hayalgücümü canlandıran olay.
hesabın var mı? giriş yap