• belkide umutların bi anlamda bilinç altı kaosunda oluşması ve istem dışı ilerlemesiyle beyinde oluşan görüntüler ve istek yada hayallerle beslenen yaratığın, biz uyuduğumuzda; sıra bende modu
  uyanışı.takii biz uyanana kadar
 • uyurken sıkılmıyalım diye gördügümüz seyler
 • rüyalar beynin boş vakti için eğlence değildir, önemli bir görevi vardır. bilgiyi indexlemeye ve kısa zamanlı bellekten uzun zamanlı belleğe geçmesini sağlarlar (tabi buna değer bulduklarını,ki i$bu değerlendirmeyi de bilinçaltı yapar) bu bağlamda rüyalar geleceğin habercisi değil geçmişin hatırlatıcısıdır
 • freud rüyamızda gördüğümüz herkezin kendimiz olduğunu söyler
 • en uzun suren ruya 12 saniye imis saptamasini curutmek uzere bilim adamlarini (guzel ve alimli olanlarini) yatak odama davet ediyorum.ya ben 12 serden bir bilyona yakin ruyayi birbirine ekliyorum ya da bu bilim adamlarinin denek gruplari ruyalarinda erken bosaliyo.
  kendi ustumde yaptigim bilimsel arastirmalar gosteriyor ki, saat 7 ile 8.30 arasi her bes dakikada bir uyanip saati kontrol ederek, 5 er dakikalik uzun uzun anlatabilecegim ruyalar goruyorum.
  rekorlar kitabi yetkilileri uyuyor mu?
 • yine en fazl 3 4 ruya hatirlayan deneklerin aksina ben nedense 30 veya 40 ayri yuya hatirlayabiliyorum bir gece de.ben mi superim bu denekler mi 8 bit insanlar anlayamadim.
  (ozetliyim:ben superim benim disimda herkes 8 bit)
 • bazal metabolizmaya en yakın "şuur" halidir. gözler dışında vücut "geçici felç" denebilecek bir durum içindedir(bkz: paralize). beynin, bir takim frekans olcen cihazlara maruz birakildiginda, urettigi dalgalarin normal uyku halinden oldukca farkli, uyanıklık haline cok yakın oldugu gorulur. uyku halinda gore beyin ve gözler oldukça aktiftir.
  rüyalar çok kısa sürer, hatırlamak ise rüyanın görülmesinin bitiminden uyanana kadar geçen süre ile ilgilidir. bu süre 5 dakikadan az ise hayal meyal hatırlanır.1 dakika kadarsa bayaa hatırlanır, rüya esnasında uynaılırsa gerçek bir olay kadar net hatırlanabilir. kabuslarin hep iyi hatirlanmasinin da sebebi budur, zira kabus gorunce korkup ruya bitmeden uyaniriz
 • unlunun bi sarkisi vardi boole. yada onlar coverlamismiydi neydi..
  gozumu actim
  gordugume inanmadim
  sanki bir kotu ruya
  ---
  burda sanki dokanma bana diyo ama bana mi oole geliyo? (korkarim aman allah imis asli shalala sagolsun)
  bilen varsa solesin
 • uyku sırasında sansür zayıfladığı için rüyalar aslında bilinçaltımıza ittiğimiz isteklerimizin şekil değiştirerek ortaya çıkmış halidir der freud baba... ya da ben öyle bir salladım ki şu anda mezarında ters döndü... rüyalar genellikle günlük olayların etkisinden dolayı olabileceği gibi ufak yaşlarda başa gelen travmatik olayların da sonucu olabilir, ki bu tip olaylar insanda psikolojik sorunlar yaratabilir, bu sorunları halletmek için sebeplerini bulmak gerekir, rüyalar da bu tip durumlar için yolgösterici rolündedirler... umarım freud yerine dönmüştür..
hesabın var mı? giriş yap