• ideal çalışma saatleridir.
    bu tempoya 2500 tl'de fena para değildir.
  • işe başlangıç ücreti ise eğer gayet makul olan maaş.

edit: biri bana neden zamanın ötesine gönderildiğini açıklayabilir mi? ana bacı sövdük sanki lan? maaşı ben mi veriyorum?
  • bin tl kira versen geriye birsey kalmaz.
    2500e de ev alinmaz.
    yani bi sike yaramayan paradir
  • aynı şartlar altında devlet bünyesinde çalışan mühendisin maaşından 200 lira eksiktir.
  • orta düzey memurun sahip olduğu haklardır.
  • beşeri sermaye sonucu ulaşılabilecek bir baslangictir.
  • kimilerine göre ütopya
  • fazla mesai saat bazında ücret primi %30, hafta sonları saat bazında ücret primi %30, resmi tatillerde çift, brüt maaştan %35 vergi verilmesine rağmen tl kuruna göre net 5000 tl maaş, işsiz kalındığında 300 gün boyunca eski maaşın %80'ni her ay almak varken yetmez ama evet denilebilecek maaş.
  • neredeyse tüm batı avrupa'nın çalışma şartlarında, hatta daha fazla, çalışıp 2500 lira para kazanmaktır. bir de buna asalaklık, rahatlık, tembellik, ücretli işsizlik diyen çıkabilir bu memlekette. çünkü bizim ülkemizde patron arkadaşlar bir insana üç kuruş maaş veriyorsa gece gündüz, haftasonu çalıştırmalı, asgariden sigorta yapmalı - ya da hiç yapmasa daha iyi, 2500 lira verdiği için ruhunu bile satın alabilmeli. yoksa ne olur? hop başka ülkeye taşınır, sizi işsiz bırakır, ekmek vermez. ekmek parası kazanacaksanız evinize makul saatte dönmeyi, ailenizle de vakit geçirmeyi düşünmeniz asalaklıktır, tembelliktir, işe yaramazlıktır.
  • öğretmendir. hatta bu söylenenden bir gün az çalışır kendisi ve daha fazla maaş alır...
hesabın var mı? giriş yap