• bu müzik setini taşıyabilmek için eşinden dostundan araba alıp gelenler bile olmuştu yaysat bayiine.
  • o dönem bir allahın kulu da çıkıp bu müzik setlerinden birini sabah binasının önünde yakmadıysa bunun yegane sebebi elinde çük kadar aletle sokakta dolanmaya utanmasıdır "evet ben de o kerizlerdenim" diye kendini ifşa etmekten çekinmesidir a dostlar...
  • o yaz üçü de evlenecek olan üçüz yeğenlerimin 'dayı, müzik setimiz de senden olsun' talepleri üzerine hak geçmesin, aynı olsun mantığıyla aylarca üç sabah gazetesi alıp kupon topladıktan sonra elime tutuşturulan minik aletlerle dayılık yapma katsayısının örtüşmediğini görünce, mecburen bayiden gidip almak zorunda kaldığım üç müzik seti ile birlikte kaldırım kenarına oturup ağlarken ve 'yeğen acısı bile daha iyiydi, ölseydi keşke bunlar bebeyken, böyle evlat acısı gibi girmezdi' söylemlerimle ilençlediğim çıkmazlık duygusundan mesai arkadaşları arasında düzenlediğim ödülü bu müzik setleri olan eşya piyangosu ile tam başabaş noktasına gelebilmişken, şanssız talihsizlerden birinin amirim olması üzerine hakkari'ye sürüldüğüm ve eşyaları taşıyan kamyonun ilahi bir işaretmişçesine bir sabah kamyonu ile çarpışarak o günün gazetesinin yollara saçılarak heba olmasına ve sabah gazetesinin ulaşamadığı evlerde yeni kampanyanın kuponlarını kesemedikleri için beni hakkari'ye sokmayan halkın öfkesi karşısında tayinimin erzurum'a çevrilmesine sebep olan müzik setlerinin tekil hali.
  • bunu alanların evine gidildiğinde müzik setini görüp "aa siz de mi aldınız?" die sorulduğunda suratlarında bir mahcubiyet olurdu.."napalım aldık .mna koyum bi hata yaptık" der ifadesini görürdük. savunmaya geçerlerdi "tv'de kocaman gözüküyordu" diye.

bir de unutmadan, bu müzik setini çeyizlik olarak olanlar haricinde daha geniş eve çıkanlar bile olmuş. aldığım duyumlar o yönde.
  • kamyonet tutmuştuk biz, sonra şöföre verdik seti kasetçaları olmadığı için.

odama da tekrar soktuk sonra eşyalarımı, çok sevindiydim ben.
  • annem bu muzik setinin kuponlarını biriktirirken ikiser tane gazete alıyordu, birini salona birini oturma odasına koyacaktı (gazeteleri degil muzık setlerini). teslimat gunu geldiginde ''ay ben bunları tek basıma tasiyamam'' dedi ve dayımı aradı.dayım arabayla geldi, bagajı falan bosalttılar dev muzık setlerini sıgdırabilmek için. e tabi gele gele legodan bozma iki tane alet geldi eve. annemim agzı o gun bi bozuldu bi daha düzeltemedik, hala kufrediyo kadıncagız...
  • dayımgil sırf bu kampanyaya güvenerek yazlıklarının orda bi disko açmışlardı... dans pisti zamanının parasıyla 17 milyora maloldu.. paraya kıyıp şu dönen aynalı toplardan bile aldılardı.. bayan wc, erkek wc tabelalarını ben yaptıydım suluboyayla.. herşey mükemmeldi.. kuponlar bitti.. 17 tırlık filomuzla en yakın yaysat bayiine yollandık.. müzik setini teslim aldıktan sonra necmi eniştem en öndeki tıra attığı gibi kalp spazmı geçiren dayımı en yakın devlet hastanesine götürdüydü..

pis sabah.. hain sabah.. deli ettin beni sabah sabah..
  • televizyon şişman gösteriyor efsanesi bununla başlamıştı.
  • ipodun atasıdır.
    söylenceye göre bu gudik setlere gösterilen ilgiyi gören apple "bunun boyuna asılanını yaparsak iyi para kaldırırız" diyerekten günümüzün vazgeçilmezi ipodu tasarlamıştır...
  • büyük ekran televizyonların üstüne yerleştirildiğinde kumanda gibi dururdu.
hesabın var mı? giriş yap