• ingilizce ilahi manada kurtulu$..
  • cranberries versiyonunun sozleri birazdan yapistiracagim gibidir..

to all those people doin'lies
    don't do it, don't do it
    inject your souls with liberty
    it's free, it's free
    to all the kids with heroine eyes
    don't do it
    don't do it because it's not not what it seems
    no no it's not not what it seems

salvation! salvation! salvation!
    it's free
    it's free

to all the parents with sleepless nights
    sleepless nights
    tie your kids up to their beds, bleed their heads
    to all the kids with heroine eyes
    don't do it
    don't do because it's not not what it seems
    no no it's not not what it seems

it's free
    it's free
    it's free
    it's free
  • ya sizin ben amk. yediniz güzelim diziyi. amk beğenmezsiniz anlarım da senaryoyu aptallar yazmış gibi muamele etmek nedir. birincisi , evet sayın süper zekalı çakma dariuslar bu dizi bir yaz dizisi yani maksimum 12-13 bölüm çekecekler. o yüzden konunun hızlı ilerlemesi gerekiyor. zaten daha büyük bütçeli bir iş olsa adamlar da bilirdi 22 bölüm çekip her bölüm 15 dk flashback koyup karakterleri derinleştirmeyi.
    ikincisi mantık hatası gördüğünüz yerde diziyi bırakıp bok atmayın , biri de demiş s02e01 de adam baltayla kapıyı kırmaya çalıştı , bıraktım. valla bravo orda o kadar senarist düşünemedi psikolojik analiz ile alınan insanlardan böyle manyakça bir şeyin çelişkili olduğunu.
    üçüncü olarak bu dizinin yapımcısı (bkz: alex kurtzman) idi ulan. adam lost’un yaratıcılarından burda yaptırdığı diziye gelen hakaretlere bak amk.
    neyse iptal edilmiş yarım kalmış güzel bir dizidir kanımca.
  • netflixteki favori dizilerimdendir. bilimkurgu dizisi temelinde fakat geri kalan her şeyden biraz var. ( aksiyon, politika vs )

götüyle izleyen ekşisözlük yazarları gömmüş yine. bir diziye/filme başlamadan önce ekşisözlükte ne demişler diye merak edip bakıyorsanız hiç bir şey izleyemezsiniz arkadaşlar. çünkü adamlar 7/24 bir şeyleri kötülemek için çalışıyor burada.

3. sezonun iptal edildiğini öğrenmem üzmüştür. 2 sezonu keyifle izledim ve tavsiye ediyorum.
  • özellikle 2. sezonda bilim kurgudan çıkıp, klasik abd iç siyaseti dizisine bürünen yapım. 2. sezonu birer bölüm atlayarak izliyorum, henüz kaçırdığım detay olmadı.
  • 4+5. bölümü de izleyip daha fazla zaman kaybetmemeye karar verdiğim dizi.
    belki 18 lik gençler ilginç bulabilir.
  • bilim kurgu ve uzay temalı filmleri seven biri olarak beni tatmin etti diyebilirim. aslında dizi daha çok teknoloji ve yazılım temelli gidiyor. uzay kısmı ise dünyaya yaklaşan bir astroit. dizi oldukça sürükleyici. heyecan ve koşturmaca hiç bitmiyor. su gibi aktı geçti diyebilirim. bir yerden sonra tempodan dolayı başınız dönebiliyor. netflix ortalamasının kesinlikle üzerinde.
  • yahu tam uzaylılar geldi dizi bitti.
    --- spoiler ---

dizide her şeyi yapabilen bir mıt öğrencisi

rol yapamayan yazarlıktan başkanın sekreterine evrilen nuhun gemisine binicek insanlara karar verebilen bir mıt'li bebenin sevdiceği

başkana atar gider yapabilen savunma bakanı

hem savunma bakanı hem detektif hem de başkan bilim adamımızla takılabilen ve insanlığa kurtarmaya kendini adamış ablamız bulunmaktadır.

her ne kadar tutumlar ve bazı oyunculuklar berbat olsa da konusu beni sürüklemiştir. ilk olarak gök taşı dünyaya çarpacakken bir anda darbe ile uğraşılmış sonra gizli derin devlet patlak vermiş ve en son gemiyi alıp kaçmıştır. fakat dizi gereksiz uzatılmış izlerken her ne olursa olsun kurtuluş var diye izliyorsunuz.

--- spoiler ---

3. sezonunun çekilmemesi kötü olmuş en azından bütün insanlığın sonunu getirselermiş bari sonu var diye sevinirdik.
  • hafif spoiler içerir!!

dizide bir polis savunma bakanının arabasını durdurup ayak üstü bakanı sorguluyor bir olayla ilgili.

böyle bir şey muhtemelen dünyanın hiçbir yerinde olmaz da aklıma bizim ülke geldi. düşünsenize bizde bakan zaten korumalarla geziyor kimse durduramaz, bakanı sorgulamayı düşünen polisin de fetöden rahat bir 30 yıl yatarı çıkar.
  • 2. bölümün 30. dakikasındayım ve iflah olmaz bir bilim kurgu sever olarak öeh diyorum. bu kadar sıradanlık, klişe, tahmin edilebilirlik olmaz olsun. her şeyi geçtim amerikan dizilerinde en sinir olduğum şey, ülen ailenize haber verinsenize. en azından o mit öğrencisi çocuk bir anne babanı ara, bir sor, nasılsınız falan de. devlet sırrını anlatmayacaksan bile, bir seslerini duy değil mi? yok! nerde o incelik?

(kızımla 3 gündür falan konuşamadık da)
hesabın var mı? giriş yap