• iki puan verse sanki doktor olacak yapraam.. çocuk sevgimin mına koydu bu tiktok nesli.
  • sınıfta kalmanın olmadığı sistemde sınıfta kalmış gibi konuşan çırak.
    değil iki puan otuz puan verilse bile bu video gene çekilecekti.
  • öğretmen sendeki cevheri görmüş olmalı ki, 2 puan vermeyerek sanayiye yönelmişsin, ne güzel. herkes akademik olarak ilerlemek zorunda değil. mesleğinin tadını çıkarmana bak sen. ama tatlı ve komik bir video olmuş, tebessüm ettirdi. çok da duyar kasmamak lazım.
  • o iki puanı hak ederek alacak zekaya sahip olsaydın şu an orada olmazdın, haddini bil, denilmesi gereken çırak.
  • çocuk için söylemiyorum ama bu okumamış insanlarda farkında mısınız böyle kendilerini kanıtlamaya çalışması , sürekli okumak gibi kıymetli bir eylemi kötülemesi gibi çabaları var .bu hareket bile okuyan insanları onlardan ayıran en büyük sebep .okumak sadece para kazanmak değil , okuyunca farklı kültürdeki insanlar ile konuşursun , farklı kültürlerle muhatap olursun ufkun açılır . belki işin rast gider okuyan insandan çok para kazanırsın ama insani olarak yan yana otursanız cahilliğiz net ortada yapmayın bu hareketi okumak demek para kazanmak demek değil .başta ahlaki olmak üzere oturmayı kalkmayı yemek yemeği herşeyi öğretir .
  • bir maaşımı bırakabilmek için önce araç almam lazım ama pek mümkün değil gibi. aldım ve bir maaşı bıraktım varsayalım, neyi anlayacağım?

cidden yani neyi anlayacağım? anlayıp da bana anlatan olursa editlerim.
  • akp'nin ülkeye kazılarından en büyüğü bu işte. eğitimi mahvetti, eğitimli kesimin gelir seviyesini yerin dibine soktu. böylelikle de dini imanı para olan, anasını bacısını bile makul miktarda paraya satacak beyinsizlerin ağzına sakız yaptı okumuş kesimi.

yazık.
  • rahmetli dedem,amcam ve babam sanayiciydi.babam emekli olduktan bir sure sonra devam etmedi, dukkani devrettik.ne ben ne amcaogullari devam etmedik baba, dede meslegine.ilkokuldan beri amcam da babam da sanayiye goturdu bizi.her tatil sanayide gecti.askere gidene kadar da devam etti.universite tatili de dahil bu arada.dolayisiyla sanayide uzunca bir sure gecirdim.yasadigim kadariyla hersey degisir.islerin cok cok iyi oldugu , maasli calisanlarin aylik kazancini bir gunde kazandigimiz gunleri de gorduk.bu islere guvenip isleri buyutup kredi aldigimizda, devlet hurda tesvigi cikartti.herkesin sanayide tamir ettirdigi eski arabalar kiymete bindi hurda olarak.piyasa da eski araba kalmadi.herkes eski arabalari toplayip hurdaya atip yenisini almanin pesine dustu.adamin sifir araba alacak durumu olmasa bile eski aracini hurda tesvigi ile satip kurtulmanin yoluna bakti.tahmin ettiginiz gibi isler neredeyse bicak gibi kesildi.maasli calisanlara gibta ile bakar olduk.bu soylediklerim ornektir.kissadan hisse her an her sey degisir.bi laf vardi altta kaldim diye uzulme ustte ciktim diye sevinme. :) kalin saglicakla.
  • tamam o zaman, ona iki puan bana beş puan, şuna 10 puan ver gitsin. sınav filan yapılmasın, okulun önünden geçen diplomasını paket yaptırıp gitsin.
  • dönüşümün bu sosyal detaylarına canlı biçimde şahit olmak heyecan verici…

dünya hırbolardan oluşacak ama olsun tarihte yeni bir döngü yine de
hesabın var mı? giriş yap